Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Według dyrektora segmentu gospodarstwa domowego Samsunga w Europie, Dana Harviego, polski rynek AGD ma "ogromne znaczenie" dla strategii firmy.
"Obserwujemy wysoki wzrost w kluczowych segmentach premium polskiego rynku, do czego przyczyniają się wprowadzane przez nas innowacyjne rozwiązania, takie jak AddWash i nowe Quick Drive" - powiedział PAP w kuluarach Samsung Forum w Rzymie. Harvie wskazał na przykład pralki o cenach powyżej 1,6 tys. złotych, których sprzedaż w Polsce wzrosła w ubiegłym roku o 50 proc. W całej Europie Samsung odnotował kilkunastoprocentowy wzrost sprzedaży pralek - podaje firma.
Technologia Quick Drive opiera się na specjalnej konstrukcji, która składa się z dużego bębna głównego oraz umieszczonej z tyłu obracającej się niezależnie płyty. W odróżnieniu od konwencjonalnych pralek, które podczas prania wielokrotnie przesuwają wsad tylko w górę i w dół, w bębnie pralki Quick Drive ubrania przenoszone są z góry na dół, a płyta z tyłu wprowadza je w ruch do tyłu i do przodu - tłumaczy koncern. Według testów Interteku zastosowanie Quick Drive pozwala na nawet dwukrotnie szybsze pranie (39 minut w najszybszym trybie) niż w innych urządzeniach tego typu przy zachowaniu pełnej skuteczności prania i zużyciu energii mniejszym o 20 proc.
Nowe produkty Samsunga łączą rozwiązanie Quick Drive z innymi technologiami firmy, między innymi systemem zarządzania inteligentnym domem SmartThings, a także pozwalającą na dodawanie ubrań w trakcie realizacji programu AddWash oraz wydajnym silnikiem Digital Inverter.
Niemieckie stowarzyszenie na rzecz technologii elektrycznych, elektronicznych i informatycznych VDE (Verband Deutscher Elektrotechniker) przyznało pralce certyfikat 20-letniej trwałości.
Pierwsze pralki Samsunga z technologią Quick Drive znajdą się w ofercie polskich sklepów jeszcze w lutym - zapowiada firma.
Materiał powstał we współpracy z firmą Samsung Electronics Polska.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 07.02.2018, 10:36 |
Źródło informacji | PAP, Samsung Electronics Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Firma Yutong Bus dostarczyła do Ameryki Łacińskiej już 500 szt. nowego modelu vana – V6
- 23.12.2024, 14:06
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Bezpieczeństwo jest największym luksusem - światowa premiera flagowego modelu Chery TIGGO 9
- 23.12.2024, 13:14
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
FPP: paragonowa biurokracja kontra cyfrowa rzeczywistość
Pracownicy i pracodawcy muszą gromadzić papierowe paragony, by udokumentować wydatki na posiłki w ramach benefitów żywieniowych, mimo że firmy od dawna stosują znacznie prostszy i nowocześniejszy mechanizm kontroli. Ten zbędny – zdaniem FPP, wymóg szczególnie kontrastuje z podejściem państwa do innych świadczeń społecznych, gdzie beneficjenci nie muszą w jakikolwiek sposób dokumentować swoich wydatków. Federacja Przedsiębiorców Polskich apeluje o naprawę tych przestarzałych przepisów.- 23.12.2024, 12:52
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Federacja Przedsiębiorców Polskich