Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Południowokoreański koncern poszerza ofertę urządzeń łączących się z internetem, starając się dotrzeć z nimi do jak największej liczby klientów. "Chcemy, by do 2020 roku wszystkie produkowane przez nas urządzenia były wyposażone w funkcję łączenia się z internetem" - zapowiedział Harvie podczas Samsung European Forum 2018 w Rzymie.
Firma przewiduje, że rynki światowe zbliżają się do "punktu przełomowego", po przekroczeniu którego w ciągu roku do trzech lat gwałtownie wzrośnie zapotrzebowanie na łączące się z internetem sprzęty gospodarstwa domowego i samochody. W związku z tym Samsung stara się być "w centrum transformacji w kierunku doświadczenia sieci w pełni połączonych urządzeń" - dodał Harvie.
Zamiast o "internecie rzeczy" (internet of things, IoT), przedstawiciel Samsunga mówi o "inteligentnych rzeczach" (intelligence of things), przesuwając akcent z połączenia z siecią na udogodnienia związane z wykorzystaniem technologii sztucznej inteligencji (SI). Smart Things to również nazwa wprowadzanej w 2018 roku zintegrowanej aplikacji do zarządzania wszelkimi sprzętami połączonymi firmy, takimi jak korzystające z funkcji SI pralki z technologią Quick Drive i chłodziarko-zamrażarki Family Hub. Nowy interfejs ma być bardziej intuicyjny i łatwiejszy w obsłudze dla użytkowników - podkreśla Samsung.
"Nie chodzi jedynie o to, by sprzęty były połączone, ale by łączyły się inteligentnie" - tłumaczy Harvie. Według dyrektora segmentu gospodarstwa domowego marki Samsung w Europie, "inteligentny dom oparty na doświadczeniu sieci urządzeń połączonych nie jest już mrzonką przyszłości, ale rozwiązaniem, które jest z nami już dziś".
Zgodnie z listopadowymi zapowiedziami tegoroczne modele sprzętów gospodarstwa domowego firmy Samsung są zintegrowane z asystentem głosowym Bixby. Pozwala to na sterowanie za pomocą komend głosowych w języku angielskim (obok dostępnej już wcześniej zdalnej obsługi przez aplikację z poziomu smartfona lub ekranu dotykowego wbudowanego w drzwi lodówki). System rozpoznaje przy tym głosy użytkowników, pozwalając na utrzymywanie w aplikacji Smart Things do sześciu indywidualnych profili.
Harvie podkreśla, że w celu zwiększenia atrakcyjności urządzeń dla konsumentów, połączone sprzęty Samsunga od początku powstają z myślą o otwartym ekosystemie i wzajemnej kompatybilności z podobnymi urządzeniami innych producentów. Z tego między innymi względu firma zdecydowała się na zastosowanie w swoich urządzeniach - poza smartfonami - opartego na Linuxie systemu operacyjnego Tizen. Samsung należy również do inicjatorów branżowego porozumienia producentów sprzętu i oprogramowania powstających na potrzeby IoT. Open Connectivity Foundation (OCF) zrzesza obecnie ponad 300 firm takich jak Microsoft, Intel i LG.
Analitycy zabezpieczeń często wskazują na ryzyko, jakim obciążone są sprzęty łączące się z internetem. Według Harviego południowokoreański gigant elektroniki rozumie te obawy, stąd też we wszystkich inteligentnych urządzeniach Samsunga stosowany jest wielowarstwowy system zabezpieczeń Knox. Firma korzysta również z szeregu innych rozwiązań zapewniających bezpieczne pozyskiwanie, przesyłanie, przetwarzanie i przechowywanie danych.
Samsung prezentował w Rzymie technologie, które znajdą zastosowanie w tegorocznych produktach firmy, w szczególności rozwiązanie Quick Drive na użytek pralek oraz chłodziarko-zamrażarki Family Hub z systemem zarządzania inteligentnymi sprzętami.
Materiał powstał we współpracy z firmą Samsung Electronics Polska.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 08.02.2018, 15:28 |
Źródło informacji | PAP, Samsung Electronics Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE