Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Południowokoreański koncern poszerza ofertę urządzeń łączących się z internetem, starając się dotrzeć z nimi do jak największej liczby klientów. "Chcemy, by do 2020 roku wszystkie produkowane przez nas urządzenia były wyposażone w funkcję łączenia się z internetem" - zapowiedział Harvie podczas Samsung European Forum 2018 w Rzymie.
Firma przewiduje, że rynki światowe zbliżają się do "punktu przełomowego", po przekroczeniu którego w ciągu roku do trzech lat gwałtownie wzrośnie zapotrzebowanie na łączące się z internetem sprzęty gospodarstwa domowego i samochody. W związku z tym Samsung stara się być "w centrum transformacji w kierunku doświadczenia sieci w pełni połączonych urządzeń" - dodał Harvie.
Zamiast o "internecie rzeczy" (internet of things, IoT), przedstawiciel Samsunga mówi o "inteligentnych rzeczach" (intelligence of things), przesuwając akcent z połączenia z siecią na udogodnienia związane z wykorzystaniem technologii sztucznej inteligencji (SI). Smart Things to również nazwa wprowadzanej w 2018 roku zintegrowanej aplikacji do zarządzania wszelkimi sprzętami połączonymi firmy, takimi jak korzystające z funkcji SI pralki z technologią Quick Drive i chłodziarko-zamrażarki Family Hub. Nowy interfejs ma być bardziej intuicyjny i łatwiejszy w obsłudze dla użytkowników - podkreśla Samsung.
"Nie chodzi jedynie o to, by sprzęty były połączone, ale by łączyły się inteligentnie" - tłumaczy Harvie. Według dyrektora segmentu gospodarstwa domowego marki Samsung w Europie, "inteligentny dom oparty na doświadczeniu sieci urządzeń połączonych nie jest już mrzonką przyszłości, ale rozwiązaniem, które jest z nami już dziś".
Zgodnie z listopadowymi zapowiedziami tegoroczne modele sprzętów gospodarstwa domowego firmy Samsung są zintegrowane z asystentem głosowym Bixby. Pozwala to na sterowanie za pomocą komend głosowych w języku angielskim (obok dostępnej już wcześniej zdalnej obsługi przez aplikację z poziomu smartfona lub ekranu dotykowego wbudowanego w drzwi lodówki). System rozpoznaje przy tym głosy użytkowników, pozwalając na utrzymywanie w aplikacji Smart Things do sześciu indywidualnych profili.
Harvie podkreśla, że w celu zwiększenia atrakcyjności urządzeń dla konsumentów, połączone sprzęty Samsunga od początku powstają z myślą o otwartym ekosystemie i wzajemnej kompatybilności z podobnymi urządzeniami innych producentów. Z tego między innymi względu firma zdecydowała się na zastosowanie w swoich urządzeniach - poza smartfonami - opartego na Linuxie systemu operacyjnego Tizen. Samsung należy również do inicjatorów branżowego porozumienia producentów sprzętu i oprogramowania powstających na potrzeby IoT. Open Connectivity Foundation (OCF) zrzesza obecnie ponad 300 firm takich jak Microsoft, Intel i LG.
Analitycy zabezpieczeń często wskazują na ryzyko, jakim obciążone są sprzęty łączące się z internetem. Według Harviego południowokoreański gigant elektroniki rozumie te obawy, stąd też we wszystkich inteligentnych urządzeniach Samsunga stosowany jest wielowarstwowy system zabezpieczeń Knox. Firma korzysta również z szeregu innych rozwiązań zapewniających bezpieczne pozyskiwanie, przesyłanie, przetwarzanie i przechowywanie danych.
Samsung prezentował w Rzymie technologie, które znajdą zastosowanie w tegorocznych produktach firmy, w szczególności rozwiązanie Quick Drive na użytek pralek oraz chłodziarko-zamrażarki Family Hub z systemem zarządzania inteligentnymi sprzętami.
Materiał powstał we współpracy z firmą Samsung Electronics Polska.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 08.02.2018, 15:28 |
Źródło informacji | PAP, Samsung Electronics Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Trzeba chronić polski przemysł cementowy i wzmocnić go, by był konkurencyjny
Jesteśmy otwarci na zmiany mające ochronić polski przemysł cementowy i wzmocnić go w takim wymiarze, aby był konkurencyjny - powiedział Michał Jaros, wiceminister rozwoju i technologii podczas debaty „Przemysł cementowy buduje polską gospodarkę” i prezentacji raportu EY Polska „Wpływ przemysłu cementowego na gospodarkę Polski”.- 23.01.2025, 15:23
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Stowarzyszenie Producentów Cementu
-
HOTELEX Shanghai 2025: wspieranie postępu w branży hotelarskiej i gastronomicznej w obliczu gwałtownego rozwoju turystyki
- 23.01.2025, 14:08
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire