Newsletter

Zdrowie i styl życia

II Międzynarodowy Kongres Patient Empowerment, platforma dialogu pacjentów z ekspertami zdrowotnymi już 9-10 kwietnia w Warszawie

05.04.2018, 12:58aktualizacja: 05.04.2018, 12:58

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

MKPE2017/M. Tombarkiewicz
MKPE2017/M. Tombarkiewicz
Profesjonalizacja działań pacjentów w Polsce oraz stworzenie platformy dialogu pacjentów z ekspertami zdrowotnymi i decydentami to cel organizatorów II Międzynarodowego Kongresu Patient Empowerment.

Wydarzenie odbędzie w dniach 9-10 kwietnia br. w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie. Patronatu inicjatywie udzielili National Cancer Institute, International Alliance of Patients’ Organizations, Rzecznik Praw Pacjenta, Polska Unia Onkologii, Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Stowarzyszenie na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce oraz Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Komunikacji Zdrowotnej.

Program II Międzynarodowego Kongresu Patient Empowerment koncentruje tematykę dyskusji panelowych wokół komunikacji lekarz-pacjent, edukacji w zakresie przebiegu chorób i możliwych terapii oraz aspektów systemowych, takich jak refundacja czy koordynacja polityki zdrowotnej. Gośćmi kongresu będą m.in. Andrzej Jacyna, Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny, prof. Katarzyna Kotulska-Jóźwiak, przedstawiciel Polski w Zarządzie Państw Członkowskich UE ds. Europejskich Sieci Referencyjnych, a także wybitni eksperci zdrowotni i reprezentanci organizacji pacjenckich z Polski i z zagranicy. Drugiego dnia kongresu wyjątkowym wydarzeniem będzie pokaz symulacji medycznej poprowadzony przez doktora Michaela Czekajlo z Virginia Commonwealth University Health System.

Popularyzacja aktywnej postawy pacjenta, świadomego swoich praw i możliwości terapeutycznych, który jest współodpowiedzialny za proces leczenia to domena Instytutu Komunikacji Zdrowotnej.

"Myślę, że to bardzo ważne, aby pacjenci byli "uzbrojeni" w wiedzę, która pozwoliłaby im odgrywać ważną rolę w procesie terapeutycznym. Ta wiedza pomaga również wzmocnić skuteczność profilaktyki zdrowotnej, co dla pacjentów np. onkologicznych jest podstawą w dbaniu o swoja przyszłość" - stwierdził gość specjalny kongresu, prof. Mark Parascandola z National Cancer Institute.

Według Beaty Ambroziewicz z Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych największą potrzebą organizacji pacjenckich jest potrzeba całościowego dialogu na temat sytuacji pacjentów w polskim systemie zdrowia oraz uwzględnienie głosów pacjentów, ich rekomendacji, wiedzy i doświadczenia w tworzeniu nowych rozwiązań. Odpowiedzią na tę potrzebę jest Kongres Patient Empowerment.

Bezpłatna rejestracja i program na: www.komunikacjazdrowotna.pl.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 05.04.2018, 12:58
Źródło informacji Instytut Komunikacji Zdrowotnej
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii