Newsletter

KT zbuduje cyfrowy system opieki zdrowotnej w transsyberyjskiej kolei

25.05.2018, 12:10aktualizacja: 25.05.2018, 12:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

SEUL, Korea Południowa, 24 maja 2018 r. /PRNewswire/ - Firma KT Corp. (KRX: 03200; NYSE: KT) ogłosiła dziś, że zainstaluje system telemedycyny na pokładzie kolei transsyberyjskiej, co umożliwi świadczenie usług cyfrowej opieki zdrowotnej przez połączenie szpitali powiązanych z koleją rosyjską pozostającą własnością państwa.

Plan pilotażowy należy do projektu poszerzenia systemu opieki zdrowotnej na bazie rozwiązań informatycznych, któremu przewodzi koreański Instytut Rozwoju Branży Medycyny, oddział Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej. Firma KT, wiodący w Korei Południowej dostawca telefonii i internetu, jest zaangażowana w projekt już od roku 2017, kiedy to zajęła się utworzeniem platformy zdrowia cyfrowego i rozwiązania dla 12 szpitali w Kazachstanie.

Firma KT i kolej rosyjska podpisały umowę w grudniu 2017 r., w ramach której wspólnie utworzą rozwiązanie diagnostyki mobilnej do wykorzystania głównie w szpitalach na rosyjskich stacjach kolejowych, a także na pokładach pociągów transsyberyjskich. Koleje rosyjskie są jedną z trzech największych na świecie firm przewozu kolejowego zarządzają 173 szpitalami w Rosji.

Zgodnie z postanowieniami umowy firma KT będzie współpracować ze szpitalem uniwersyteckim Bundang w Seulu w ramach ustanowienia systemu telemedycyny na potrzeby sześciu szpitali: jednego w Moskwie i pięciu w różnych innych regionach. Do czerwca KT dostarczy rozwiązanie medycyny cyfrowej, a szpital uniwersytecki udostępni urządzenia diagnostyczne na użytek pracowników służby zdrowia z Korei i Rosji oraz weźmie udział w szkoleniach personelu. System telemedycyny na pokładach pociągów transsyberyjskich będzie utrzymywany do końca tego roku.

Rozwiązanie i platforma cyfrowej opieki zdrowotnej firmy KT zdobyła nagrodę dla najlepszej mobilnej innowacji w służbie zdrowia na konferencji Mobile World Congress 2018, która odbyła się w lutym w Barcelonie w Hiszpanii.

Kolej transsyberyjska, którą zarządzają koleje rosyjskie łączy Moskwę z Władywostokiem. Podróż w jedną stronę zajmuje siedem dni. Dziś na pokładach pociągów transsyberyjskich znajdują się wyłącznie podstawowe urządzenia diagnostyczne takie jak termometry i ciśnieniomierze. Dlatego też tak trudno jest sprawdzać stan zdrowia pacjentów, którzy wymagają regularnych kontroli, na przykład kobiet w ciąży czy chorych z problemami sercowymi, a także dużym problemem jest wykrywanie problemów z organami wewnętrznymi wymagającymi pilnego leczenia.

Firma KT planuje zainstalowanie rozwiązań cyfrowej opieki zdrowotnej w pociągach. Umożliwią one szybką diagnozę przy wykorzystaniu małych ilości krwi i moczu w przypadkach takich schorzeń układu krążenia, jak dusznica i zawał mięśnia sercowego oraz w przypadkach chorób układu oddechowego, cukrzycy i raka prostaty. Rozwiązanie umożliwia także przeprowadzanie ultrasonografii w diagnostyce nerek, wątroby i pęcherza oraz USG płodu czy podstawowych badań krwi i układu mięśniowo-szkieletowego.

Źródło: KT Corp.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.05.2018, 12:10
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii