Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Polskie firmy są coraz aktywniejsze w pozyskiwaniu europejskich grantów na realizację innowacyjnych pomysłów. Na ich koncie jest obecnie 346 projektów, dofinansowanych z UE na kwotę 89,8 mln euro. W liczbie prowadzonych projektów w ramach Horyzontu 2020 przedsiębiorstwa nie ustępują tradycyjnym beneficjentom programów ramowych - polskim uczelniom (355 projektów; 92 mln euro) ani instytutom (336 projektów; 83,3 mln euro). To bilans ostatnich 4 lat programu Horyzont 2020.
„Polski przemysł składa najwięcej wniosków projektowych, w tej grupie liderem są podmioty z sektora MŚP. To duże zainteresowanie wskazuje nie tylko na atrakcyjną ofertę Horyzontu 2020, ale także na zdolność polskich firm do tworzenia innowacyjnych rozwiązań na poziomie europejskim” - mówi Katarzyna Walczyk-Matuszyk, zastępca dyrektora Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE.
Inwestowanie w badania i rozwój to zarówno większe szanse na zdobycie grantu z Horyzontu 2020, jak i większa konkurencyjność firmy i pozycja jako partnera biznesowego na krajowym i międzynarodowym rynku. Krzysztof Samp, wiceprezes spółki ITTI, która jest w 10. MŚP pod względem dofinansowania z Horyzontu 2020 podkreśla, że udział w projektach realizowanych w ramach programów badawczo-rozwojowych Komisji Europejskiej pozwala firmie ITTI m.in. na zapoznanie się z najnowszymi trendami i rozwiązaniami na rynkach międzynarodowych, rozwój własnych produktów informatycznych, kontakt z użytkownikami końcowymi, zapoznanie się z wynikami badań, a także prowadzenie własnych badań w wybranych obszarach oraz rozwój umiejętności i kompetencji pracowników firmy.
„Należy podkreślić, że doświadczenia pozyskane podczas realizacji projektów w programach ramowych Komisji Europejskiej pozwoliły ITTI skuteczniej ubiegać się o kontrakty dla podmiotów komercyjnych i publicznych w Polsce oraz na rynku międzynarodowym m.in. dla Europejskiej Agencji Obrony oraz agencji ENISA, a w ostatnich latach także dla Europejskiej Agencji Kosmicznej” - dodaje prezes Samp.
Okazją do poznania najlepszych praktyk w zakresie wypracowywania strategii B+R dla przemysłu i efektywnego aplikowania jest konferencja organizowana przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE, która odbędzie się 9 października br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie „Jak skutecznie tworzyć strategie badań i rozwoju w polskim przemyśle?”.
Program i rejestracja: www.strategiebplusr.pl
Więcej informacji o KPK i Horyzoncie 2020: www.kpk.gov.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 27.09.2018, 11:36 |
Źródło informacji | Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
W czasie sezonowego wypadania sierści u zwierzaków pozbądź się pluskiew, roztoczy i alergenów dzięki najnowszemu odkurzaczowi do materaców Jimmy BX7 Pro Max
Jimmy BX7 Pro Max zwalcza niewidoczne pluskwy, roztocza i alergeny przy pomocy technologii odkażania UV i nagrzewania.- 15.05.2025, 16:35
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Problem odpowiedzialności członka zarządu a kwestia liczby wierzycieli
Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł 30 kwietnia 2025 r., że członkowie zarządu spółek nie mogą uwolnić się od odpowiedzialności za zobowiązania podatkowe firmy, powołując się wyłącznie na fakt, że spółka miała tylko jednego wierzyciela. Mimo że polskie prawo upadłościowe wymaga minimum dwóch wierzycieli do wszczęcia postępowania upadłościowego, TSUE uznał, że sam ten argument jest niewystarczający.- 15.05.2025, 15:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Kancelaria Prawna Skarbiec
-
Image
BingX prezentuje ChainSpot: innowacja w finansach CeDeFi z myślą o prostszych i bezpieczniejszych transakcjach on-chain
- 15.05.2025, 12:09
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ