Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Praktycznie od miesiąca można w Wiedniu korzystać z systemu wypożyczania hulajnóg. 21 września 2018 r. dwie firmy weszły na rynek wiedeński ze swoją ofertą. Hulajnogi, które wyposażone są w akumulatory elektryczne, podlegają pod uregulowania lokalnej policji dotyczące wypożyczanych pojazdów kołowych w mieście Wiedeń.
Wiceburmistrz miasta i członkini Zarządu miasta ds. transportu, Maria Vassilakou stwierdziła: "Cieszymy się, że wiedeńczycy mają coraz więcej możliwości poruszania się po mieście. Taką formę wolności stale wspieramy poprzez zgodną z duchem czasu przemianą naszego miasta. Oczywiste jest jednak, że również hulajnogi elektryczne obowiązują reguły, aby z nowej oferty nie zrodziły się kłopoty”.
Hulajnogi elektryczne zostały w Wiedniu zdefiniowane w pojęciu prawnym jako rowery i stosownie do tego, podlegają takim samym uregulowaniom jak obowiązujące przepisy dla rowerów. Zasady ruchu i ograniczenie prędkości muszą być przestrzegane, jazda po chodnikach jest zabroniona. Hulajnogi elektryczne muszą być tak odstawiane, aby nie utrudniały ruchu innym uczestnikom, tym bardziej nie stanowiły dla nich zagrożenia.
Wykorzystując uregulowania lokalnej policji określono m.in. maksymalną liczbę hulajnóg i czas odbioru. Każda firma może oferować maksymalnie 1 500 hulajnóg elektrycznych. Każdy podmiot wynajmujący bezstacyjne hulajnogi elektryczne musi przeprowadzić akredytację. Każda hulajnoga musi zostać przez miasto zarejestrowana i oznakowana.
Czas odbioru uszkodzonych lub pozostawionych w miejscach utrudniających ruch hulajnóg elektrycznych wynosi w dni robocze 4 h, podczas weekendu 12 h. Jeśli w tym czasie hulajnoga nie zostanie przez firmę wypożyczającą odebrana, zostanie usunięta na koszt firmy i wymierzona zostanie kara administracyjna w wysokości do 700 EUR.
Źle zaparkowane hulajnogi elektryczne można zgłaszać w punktach informacji miejskiej. W ten sposób aktywizuje się mieszkańców do reagowania na utrudniające ruch jednoślady.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 18.10.2018, 11:34 |
Źródło informacji | Eurocomm-PR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE