Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Prawie sześć tysięcy osób, głównie przedstawicieli firm, wzięło udział w organizowanych przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości konferencjach „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany”. W sumie odbyło się 86 spotkań, przeważnie w mniejszych ośrodkach miejskich.
- Liczby te pokazują, jak duże było zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia. Tego sukcesu nie osiągnęlibyśmy bez mocnego zaangażowania instytucji, będących na pierwszej linii kontaktu z przedsiębiorcami. Nasze spotkania miały przybliżyć rządowe działania dla biznesu, w tym te najnowsze, jak Konstytucja Biznesu. Chcieliśmy być jak najbliżej przedsiębiorców i urzędników – z poziomu Warszawy nie zawsze wszystko jest widoczne. Organizując lokalne spotkania mieliśmy szansę odpowiedzieć na ich wątpliwości i wysłuchać, co jeszcze możemy dla nich zrobić – powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
- Liczymy na to, że spotkania przyczynią się do poprawy jakości wzajemnych relacji między instytucjami publicznymi, a biznesem. Z perspektywy PARP widzimy, że ułatwienia, które wprowadza m.in. Konstytucja Biznesu pozwalają przedsiębiorcom lepiej wykorzystywać możliwości skorzystania z funduszy unijnych, które oferujemy przedsiębiorcom. Dlatego Agencja aktywnie uczestniczy, również poprzez badania na temat oczekiwań biznesu, w reformie prawa gospodarczego, którą wdraża rząd Mateusza Morawieckiego – podkreśliła Jadwiga Lesisz, p.o. prezesa PARP.
Po raz pierwszy trzynaście różnych instytucji publicznych przeprowadziło sprawnie akcję informacyjną na tak dużą skalę. W cykl konferencji, oprócz MPiT i PARP, zaangażowane były: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Cyfryzacji, Urząd Dozoru Technicznego, Krajowa Administracja Skarbowa, Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Urzędu Zamówień Publicznych, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, Agencja Rozwoju Przemysłu, ZUS, Bank Gospodarstwa Krajowego.
Celem cyklu było rozpowszechnienie, przede wszystkim wśród małych i średnich przedsiębiorców, nowych rozwiązań prawnych ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce wynikających z Konstytucji Biznesu i pakietu „100 zmian dla firm”. Przedstawiono też ofertę różnych instytucji publicznych skierowaną do małych i średnich przedsiębiorców.
Uczestnicy spotkań uznali za niezwykle istotną możliwość bezpośredniego spotkania się z autorami zmian w prawie gospodarczym, ekspertami i lokalnymi urzędnikami, a także przedstawicielami instytucji.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ dma/ mmu/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 26.10.2018, 17:03 |
Źródło informacji | MPiT |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |