Newsletter

MGI przedstawia przełomowy sekwenser MGISEQ-T7 charakteryzujący się ultra dużą przepustowością

29.10.2018, 10:22aktualizacja: 29.10.2018, 10:22

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

MGI przedstawia przełomowy sekwenser MGISEQ-T7
MGI przedstawia przełomowy sekwenser MGISEQ-T7
Najpotężniejszy sekwenser na rynku.

SHENZHEN, Chiny, 27 października 2018 r. /PRNewswire/ - Na 13. Międzynarodowej Konferencji Genomiki (ICG-13) w Shenzhen firma MGI, spółka podległa BGI Group, zaprezentowała najnowszy model sekwensera genetycznego MGISEQ-T7, w którym znacznie zwiększono szybkość, przepustowość i elastyczność. Jako najpotężniejszy sekwenser na rynku model MGISEQ-T7 powstał na bazie innowacyjnego, poczwórnego rozwiązania etapowych kuwet przepływowych, które pozwala na jednoczesne lecz niezależne zarządzanie od 1 do 4 przepływami w pojedynczym cyklu. Własna technologia firmy MGI wykorzystywana w modelu T7 zapewnia wyższą dokładność i większą wydajność przez ulepszenie kuwet przepływowych, płynów oraz systemu biochemicznego i optycznego. Jako superkomputer w branży nauk biologicznych urządzenie MGISEQ-T7 zapowiada zupełnie nowy poziom pojemności produkcyjnej sekwensera z dzienną produkcją nawet do 6 Tb.

„Klienci mają teraz większą elastyczność w szerszym zakresie sekwencjonowania w tym samym czasie w jednym urządzeniu” - skomentował główny dyrektor wykonawczy firmy MGI Feng Mu.

Poniżej przedstawione są innowacyjne rozwiązania w modelu MGISEQ-T7.

Wyjątkowe rozwiązanie poczwórnych kuwet przepływowych, które pozwala na niezależne działanie od 1 do 4 chipów

Rewolucyjne rozwiązanie poczwórnych kuwet przepływowych umożliwia wykorzystanie wielu kuwet z różnymi długościami odczytów i zastosowaniami, a wyniki testów mogą być przetwarzane niezależnie w dowolnym czasie w danym cyklu. Platforma umożliwia sekwencjonowanie całego genomu, dogłębne sekwencjonowanie egzonów, sekwencjonowanie epigenomu oraz szeroko panelowe wykrywanie genów nowotworowych.

Prędkość sekwencjonowania szybsza o ponad 50%

Urządzenie MGISEQ-T7 działa szybciej, niż jakikolwiek sekwenser do tej pory. PE150 zajmuje poniżej 24 godzin od załadowania do zakończenia.

Gęstość pojedynczego chipu zwiększona o 20%

Gęstość chipów w modelu MGISEQ-T7 została zwiększona o 20%. Dane w terabajtach mogą powstawać na pojedynczym chipie.

Partnerzy i klienci z całego świata, w tym badacze z RIKEN, Mayo Clinic, Karolinska Institutet, Curetis i Weill Cornell Medicine, którzy korzystają z platformy MGI są świadomi zalet urządzenia.

„MGI to pierwsza firma, której udało się osiągnąć przystępne cenowo i ogólnie rzecz ujmując bezbłędne sekwencjonowanie genomu” - skomentował dr George Church, profesor genetyki i nauk i technologii zdrowotnych na uczelniach Harvard i MIT.

Super szybkie, ultra przepustowe urządzenie MGISEQ-T7 pozwala na przeprowadzenie kompletnego sekwencjonowania WGS do 60 genomów ludzkich w ciągu dnia, tym samym przełamując bariery możliwości sekwenserów nowej generacji. Model MGISEQ-T7 przyczynia się do przyspieszenia tempa rozwoju projektów genomicznych w całym kraju i pozwala na przeprowadzenie sekwencjonowania 10 000 genomów na rok.

Prezes BGI Group Jian Wang potwierdził, że tego typu badania przyniosą korzyści dla ludzi z całego świata: „misją MGI jest umożliwianie ludziom życie w lepszy i zdrowszy sposób".

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/774798/Jian_Liu_MGI.jpg

Źródło: BGI

KONTAKT:

Kristi Heim

zastępca dyrektora ds. komunikacji w BGI

tel. +1 206-778-7411

e-mail: kheim@genomics.cn

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 29.10.2018, 10:22
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ