Pobierz materiał i Publikuj za darmo
SHENZHEN, Chiny, 27 października 2018 r. /PRNewswire/ - Na 13. Międzynarodowej Konferencji Genomiki (ICG-13) w Shenzhen firma MGI, spółka podległa BGI Group, zaprezentowała najnowszy model sekwensera genetycznego MGISEQ-T7, w którym znacznie zwiększono szybkość, przepustowość i elastyczność. Jako najpotężniejszy sekwenser na rynku model MGISEQ-T7 powstał na bazie innowacyjnego, poczwórnego rozwiązania etapowych kuwet przepływowych, które pozwala na jednoczesne lecz niezależne zarządzanie od 1 do 4 przepływami w pojedynczym cyklu. Własna technologia firmy MGI wykorzystywana w modelu T7 zapewnia wyższą dokładność i większą wydajność przez ulepszenie kuwet przepływowych, płynów oraz systemu biochemicznego i optycznego. Jako superkomputer w branży nauk biologicznych urządzenie MGISEQ-T7 zapowiada zupełnie nowy poziom pojemności produkcyjnej sekwensera z dzienną produkcją nawet do 6 Tb.
„Klienci mają teraz większą elastyczność w szerszym zakresie sekwencjonowania w tym samym czasie w jednym urządzeniu” - skomentował główny dyrektor wykonawczy firmy MGI Feng Mu.
Poniżej przedstawione są innowacyjne rozwiązania w modelu MGISEQ-T7.
Wyjątkowe rozwiązanie poczwórnych kuwet przepływowych, które pozwala na niezależne działanie od 1 do 4 chipów
Rewolucyjne rozwiązanie poczwórnych kuwet przepływowych umożliwia wykorzystanie wielu kuwet z różnymi długościami odczytów i zastosowaniami, a wyniki testów mogą być przetwarzane niezależnie w dowolnym czasie w danym cyklu. Platforma umożliwia sekwencjonowanie całego genomu, dogłębne sekwencjonowanie egzonów, sekwencjonowanie epigenomu oraz szeroko panelowe wykrywanie genów nowotworowych.
Prędkość sekwencjonowania szybsza o ponad 50%
Urządzenie MGISEQ-T7 działa szybciej, niż jakikolwiek sekwenser do tej pory. PE150 zajmuje poniżej 24 godzin od załadowania do zakończenia.
Gęstość pojedynczego chipu zwiększona o 20%
Gęstość chipów w modelu MGISEQ-T7 została zwiększona o 20%. Dane w terabajtach mogą powstawać na pojedynczym chipie.
Partnerzy i klienci z całego świata, w tym badacze z RIKEN, Mayo Clinic, Karolinska Institutet, Curetis i Weill Cornell Medicine, którzy korzystają z platformy MGI są świadomi zalet urządzenia.
„MGI to pierwsza firma, której udało się osiągnąć przystępne cenowo i ogólnie rzecz ujmując bezbłędne sekwencjonowanie genomu” - skomentował dr George Church, profesor genetyki i nauk i technologii zdrowotnych na uczelniach Harvard i MIT.
Super szybkie, ultra przepustowe urządzenie MGISEQ-T7 pozwala na przeprowadzenie kompletnego sekwencjonowania WGS do 60 genomów ludzkich w ciągu dnia, tym samym przełamując bariery możliwości sekwenserów nowej generacji. Model MGISEQ-T7 przyczynia się do przyspieszenia tempa rozwoju projektów genomicznych w całym kraju i pozwala na przeprowadzenie sekwencjonowania 10 000 genomów na rok.
Prezes BGI Group Jian Wang potwierdził, że tego typu badania przyniosą korzyści dla ludzi z całego świata: „misją MGI jest umożliwianie ludziom życie w lepszy i zdrowszy sposób".
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/774798/Jian_Liu_MGI.jpg
Źródło: BGI
KONTAKT:
Kristi Heim
zastępca dyrektora ds. komunikacji w BGI
tel. +1 206-778-7411
e-mail: kheim@genomics.cn
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 29.10.2018, 10:22 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Beata Drzazga laureatką prestiżowej nagrody Wektor 2024
Beata Drzazga, założycielka firmy BetaMed SA, została uhonorowana Wektorem 2024 - nagrodą przyznawaną przez Pracodawców RP, największą organizację zrzeszającą pracodawców w Polsce.- 22.01.2025, 12:05
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Drzazga Clinic
-
DYMO współpracuje z GA International (LabTAG) aby móc oferować etykiety kriogeniczne dla drukarek DYMO LabelWriter serii 5
- 22.01.2025, 11:36
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Image
RENOMIA GROUP wzmacnia swoją pozycję w Polsce: dzięki przejęciu brokerskiej firmy ubezpieczeniowej MODUS
RENOMIA a. s., lider w branży ubezpieczeń i zarządzania ryzykiem w Czechach i w regionie Europy Środkowej, przejmuje udziały większościowe w polskiej Kancelarii Brokerskiej MODUS. Tym samym wzmocni swoją pozycję na największym rynku środkowoeuropejskim, gdzie jeszcze przed bieżącą akwizycją operowała za pośrednictwem swoich dwóch spółek zależnych.- 22.01.2025, 10:04
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: RENOMIA