Pobierz materiał i Publikuj za darmo

MILWAUKEE, 8 listopada 2018 r. /PRNewswire/ - W 1924 r. Babe Ruth zdobył pierwszego asa (tzw. „home run") sezonu po odbiciu piłki sławnego miotacza Waltera Johnsona. Kij bejsbolowy użyty do odbicia piłki został następnie podpisany po zakończeniu meczu i sprezentowany uczniowi szkoły średniej Philowi Grossmanowi.
Grossman był zwycięzcą głośnego, całorocznego konkursu odbijania piłki sponsorowanego przez LA Herald. Do zwycięzcy trafił właśnie ten kij, który pomógł Babe Ruth w zdobyciu pierwszego asa w sezonie 1924 r.
Zdjęcie Rutha składającego autograf na kiju z asa z 1924 r. (na zdjęciu) to jedyna znana reprezentacja tego pałkarza podpisującego kij w stroju. Poza fotografią uwieczniającą podpisanie kija istnieje także zdjęcie Rutha przekraczającego czwartą bazę po asie na piłce Johnsona. Grossman, jako nowy posiadacz kija, zgromadził wiele zdjęć i artykułów w cennym albumie, który został dołączony do kija na aukcji.
Grossman przywiązywał dużą wagę do kija Babe Ruth aż do śmierci w 1986 r., kiedy to kij trafił w posiadanie jego siostrzeńca, Mike'a Robinsona. Niestety kij i album zostały skradzione w 1989 r., ale po trwających 29 lat poszukiwaniach kij został niedawno odnaleziony i zwrócony Robinsonowi. Rola, którą Babe Ruth i Walter Johnson odegrali w bejsbolu jest ogromna. Obaj gracze znaleźli się w pierwszej szóstce, która trafiła do bejsbolowej galerii sław.
Pamiątki po Babe Ruth uznawane są za najwartościowsze przedmioty kolekcjonerskie. Sześć (6) z czołowych piętnastu (15) najdroższych, kiedykolwiek sprzedanych pamiątek sportowych należało do Babe Ruth.
Najwyższą cenę, za którą sprzedano pamiątkę sportową osiągnęła koszulka Babe Ruth z 1920 r. Przedmiot ten sprzedano za 4 415 000 dolarów na aukcji w roku 2012.
Kij jest nie tylko najlepiej opisanym przedmiotem pamiątkowym w historii sportu, ale także został zweryfikowany przez najlepszych ekspertów branżowych i otrzymał najwyższą możliwą ocenę GU10. Chociaż cena wywoławcza kija wynosi 3 000 000 dolarów, kolekcjonerzy już spekulują, że kij z asa z 1924 r. Babe Ruth zostanie sprzedany za jeszcze wyższą kwotę, niż koszulka Babe Ruth z 1920 r. Tym samym kij może stać się najdroższą pamiątką sportową w historii.
Nagranie kija z asa Babe Ruth w 1924 r.: www.1924baberuthbat.com/#video
Rejestracja do udziału w aukcji kija: http://sports.mearsonlineauctions.com/catalog.aspx?category=23
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/775181/Babe_Ruth_Home_Run_Bat.jpg
Źrółdło: Babe Ruth Home Run Bat
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 08.11.2018, 17:57 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Motorowodniacy mówią: wykopmy e-papierosy na aut
Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego dołącza do kampanii edukacyjnej dotyczącej zagrożeń, jakie niesie za sobą używanie, szczególnie przez młodzież, jednorazowych e-papierosów. Kampanię zainicjował wiosną tego roku Polski Związek Szermierczy.- 03.07.2025, 11:32
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego
-
Image
Prof. Paradowska-Stankiewicz: szczepienia ochronne są kluczowe dla bezpieczeństwa epidemiologicznego kraju PAP
Sytuacja epidemiologiczna w kraju zależy od wielu czynników, najważniejsze z nich to biologiczne, środowiskowe i społeczno-ekonomiczne. Wśród czynników biologicznych kluczowe są szczepienia ochronne, które, choć tracą na popularności, wciąż skutecznie chronią nas przed chorobami zakaźnymi, poprawiając długość i jakość życia - wskazała prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz, zastępczyni kierownika Zakładu Epidemiologii Chorób Zakaźnych i Nadzoru Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH-PIB, i konsultant krajowy ds. epidemiologii podczas konferencji prezentującej raport pt.: „Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania 2025”.- 03.07.2025, 08:45
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Eksperci: rośnie liczba pacjentów z chorobami hematologicznymi i hematoonkologicznymi PAP
Na konieczność zmian w systemie leczenia osób z chorobami hematologicznymi i hematoonkologicznymi, które umożliwiłyby zabezpieczenie dla tej grupy wszystkich świadczeń zdrowotnych wskazywali eksperci uczestniczący w debacie „Potrzeby i wyzwania w polskiej hematologii i hematoonkologii". Ich zdaniem jest to bardzo istotne, gdyż w ostatnich latach wzrosła liczba zachorowań, brakuje hematologów, a czas oczekiwania w specjalistycznych poradniach wydłuża się.- 02.07.2025, 15:40
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ