Pobierz materiał i Publikuj za darmo
KATOWICE, Polska, 13 grudnia 2018 r. /PRNewswire/ - „Wykorzystanie obszarów pustynnienia na ziemi do zwiększenia pochłaniania dwutlenku węgla pomoże w osiągnięciu celów zmniejszenia poziomu emisji", jak stwierdził w środę Wang Wenbiao, przewodniczący chińskiego przedsiębiorstwa ekologicznego Elion Resource Group na forum na wysokim szczeblu w zakresie współpracy południe-południe w kwestii zmian klimatycznych, które odbyło się w ramach konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu w Katowicach.
Jako laureat wyróżnienia przyznawanego przez dział ONZ zajmujący się środowiskiem za życiowy dorobek w kwestii ochrony Ziemi za rok 2017 Wang podzielił się swoimi doświadczeniami i sukcesami projektu proekologicznego Kubuqi w Mongolii Wewnętrznej w północnej części Chin.
Projekt Kubuqi firmy Elion znacznie przyczynił się do postępów międzynarodowych dążeń klimatycznych. W ramach projektu odzyskano ponad 6000 km2 terenów pustynnych, co pozwala na pochłanianie 15,4 milionów ton dwutlenku węgla, produkowanie 18,3 milionów ton tlenu, usprawnienie konserwacji zasobów wodnych i wyciągnięcie z ubóstwa 100 000 osób.
Wang jest przekonany, że sukces pustyni Kubuqi można przenieść do wielu innych krajów i regionów, zwłaszcza tych położonych wzdłuż Pasa i Drogi, gdzie mieszkańcy cierpią z powodów pustynnienia, ubożenia gleby i zmiany klimatycznej. Dlatego też przewodniczący nawołuje do podjęcia międzynarodowych działań w zakresie zwiększenia pochłaniania dwutlenku węgla na obszarach pustynnienia.
„1 hektar lasu może przechowywać niemal 1 tonę dwutlenku węgla na dzień, a przy tym produkuje 735 kg tlenu. Wiemy, że ponad 1/3 powierzchni lądowej ziemi pokrywają pustynie, więc jeżeli będziemy dążyć do odzyskania i zalesienia obszarów pustynnych, przybliżymy się do celu zmniejszenia poziomu emisji” – wyjaśnił Wang.
Elion poszerza swoją ekologiczną działalność w krajach afrykańskich, w tym w Nigerii i Maroko.
„Chiny odgrywają przywódczą rolę w dążeniach w zakresie zapobiegania zmianom klimatycznym. Nasz prezydent Xi zaproponował powołanie społeczności, którą łączy wspólne przeznaczenie i wdrożenie reform w strukturach chińskiego rządu, co pokazuje przywiązanie do postanowień porozumienia z Paryża. Jest to źródłem wsparcia i możliwości dla graczy w sektorze prywatnym, jak my. Z przyjemnością dzielimy się naszym ‘chińskim rozwiązaniem’ na międzynarodowej arenie zarządzania i zmiany klimatycznej” – dodał Wang Wenbiao.
Jorge Chediek, dyrektor UNOSSC i wysłannik sekretarza generalnego w zakresie współpracy południe-południe zaznaczył, że inicjatywa Wanga w zakresie międzynarodowych działań mających na celu intensyfikację pochłaniania dwutlenku węgla na obszarach pustynnienia odgrywa bardzo ważną rolę w walce ze zmianą klimatu i wyraził nadzieję, że tego typu inicjatywy zostaną przyjęte także w innych krajach.
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/797380/ELION_unccc.jpg
Źródło: Elion Resource Group Co., Ltd.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 13.12.2018, 16:09 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu