Newsletter

Polityka i społeczeństwo

PKN Orlen – nowoczesne pomoce dydaktyczne dla płockich szkół

24.12.2018, 12:53aktualizacja: 24.12.2018, 12:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Pracownie fizyczne i chemiczne sześciu płockich szkół ponadgimnazjalnych, dzięki wsparciu PKN Orlen, wzbogaciły się o kolejny sprzęt dydaktyczny. W ramach zainicjowanego w tym roku Programu Edukacyjnego, PKN Orlen zasilił publiczne szkoły ponadgimnazjalne w Płocku kwotą blisko 200 tys. zł. Beneficjentem programu PKN Orlen jest LO im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku.

PKN Orlen zdecydował o przyznaniu dofinansowania wszystkim szkołom, które zgłosiły się do Programu, w tym LO im. Marszałka Stanisława Małachowskiego. Według twórców projektu PKN Orlen dla Płocka, wsparcie dla szkół ważne jest nie tylko ze względów finansowych, ale przede wszystkim z uwagi na umożliwianie młodym ludziom pozyskiwania nowych umiejętności i kompetencji dzięki nowoczesnym rozwiązaniom dydaktycznym, na których sfinansowanie szkoły nie mogłyby sobie pozwolić.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marsz. St. Małachowskiego mogą obecnie korzystać ze specjalistycznego sprzętu do doświadczeń fizycznych i chemicznych, poznawać i prezentować doświadczenia z zakresu optyki, prądu elektrycznego i akustyki. Gratką jest profesjonalny teleskop słoneczny, którego zakup sfinansowano ze środków pozyskanych z programu PKN Orlen. Sprzęt jest niesamowitym narzędziem dydaktycznym – jednomyślnie stwierdzają nauczyciele płockich szkół, dodając, że nauka przez doświadczenie pozostaje nadal najlepszym sposobem przekazywania i utrwalania wiedzy, a także budzenia w młodych ludziach pasji odkrywania.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 24.12.2018, 12:53
Źródło informacji Centrum Prasowe PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ