Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Jest to pierwsza tego typu polska inicjatywa w szwajcarskim Davos, w którym spotykają się przedstawiciele rządów, biznesu, organizacji pozarządowych i nauki z całego świata.
"Ogromnie się cieszę z miejsca, w którym jesteśmy, w którym się znajdujemy (…) Polska, jako państwo, jako miejsce otwarte dla inwestycji, jako świetnie rozwijająca się gospodarka, jest tutaj obecna dzięki Polish House" – podkreślił prezydent. Podziękował przedstawicielom Banku Pekao S.A. oraz PZU, z których inicjatywy powstał polski pawilon.
"Mam nadzieję, że te wydarzenia, które tutaj będą miały miejsce, będą ciekawe, będą inspirujące, a przede wszystkim, że będą też stwarzały okazję do nowych kontaktów biznesowych, nowych kontaktów politycznych, wszystkiego tego, co jest esencją dorocznej światowej konferencji gospodarczej w Davos" – zaznaczył prezydent.
Jak powiedział obecny w Davos prezes PZU Życie Roman Pałac, Polish House to przede wszystkim miejsce spotkań. "W Polish House można porozmawiać o problemach, które są szeroko dyskutowane podczas Davos, czyli m.in. rewolucji przemysłowej 4.0. Jest to też miejsce, w którym osoby przebywające w Davos, a nie znające dobrze naszych firm, mają okazję je poznać" – wyjaśnił prezes PZU Życie.
Dodał, że w Domu Polskim są obecne firmy reprezentujące wiele różnych sektorów polskiej gospodarki, od młodych firm technologicznych przez firmy medyczne, kończąc na liniach lotniczych. „Jest tu naprawdę bardzo dobra polska reprezentacja i myślę, że przed nami interesujące dyskusje" – zaznaczył szef PZU Życie.
Zdaniem prezesa Banku Pekao Michała Krupińskiego, Dom Polski pokazuje sukces polskiej gospodarki, która od 30 lat nieprzerwanie się rozwija i jest już zaliczana do grupy rynków rozwiniętych. "To znak tego, że polskie firmy stają się coraz bardziej międzynarodowe i wychodzą odważnie za granicę. Bank Pekao chce im w tej ekspansji pomagać, także dzięki udziałowi w takich wydarzeniach jak Światowe Forum Ekonomiczne w Davos" – zaznaczył prezes Pekao.
Projekt polskiego pawilonu został zorganizowany w ramach kampanii #PolandCanDoNation, która ma na celu promocję Polski. Uczestnicy Światowego Forum Ekonomicznego w Domu Polskim będą mogli uczestniczyć w szeregu wydarzeń i porozmawiać na temat wyzwań, jakie stoją przed Europą Środkowo-Wschodnią. Miejsce będzie dostępne dla odwiedzających przez cały czas trwania forum, które kończy się w piątek.
Jednym z zaplanowanych spotkań jest organizowana we wtorek przez PZU i Financial Times debata odnośnie globalnego dostępu do opieki zdrowotnej. W dyskusji wezmą udział m.in. wiceprezes ds. korporacyjnych Microsoft Healthcare Peter Lee oraz rektor Thomas Jefferson University i dyrektor generalny Jefferson Health Stephen Klasko. Eksperci z zakresu ochrony zdrowia oraz nowych technologii będą dyskutować na temat wyzwań związanych z rozwojem systemów opieki zdrowotnej.
Ponadto w Domu Polskim zorganizowane zostaną spotkania, w trakcie których odbędą się dyskusje na temat globalnych trendów jak rewolucja przemysłowa 4.0, biotechnologia, sztuczna inteligencja i cyfryzacja z udziałem m.in. przedstawicieli Google czy McKinsey.
Na środę zaplanowano Polish Night, podczas której gościom polskiego pawilonu zostanie przybliżona polska kultura i kuchnia.
W Domu Polskim, który mieści się przy głównej promenadzie w Davos, odbywać się będą również spotkania z klientami oraz funduszami inwestycyjnymi, które są zainteresowane zwiększaniem swojej obecności w Polsce.
Światowe Forum Ekonomiczne w Davos to jedno z najważniejszych spotkań przedstawicieli świata biznesu i polityki. Uczestniczą w nim liderzy światowej polityki, szefowie najważniejszych międzynarodowych instytucji gospodarczych i finansowych, ekonomiści, politolodzy, bankierzy, prezesi koncernów oraz szefowie wielu organizacji pozarządowych. Tematem przewodnim tegorocznego forum jest Globalizacja 4.0.
Z Davos
Mateusz Kicka
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 22.01.2019, 16:51 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu
-
Image
Offshore Wind Poland 2024: od słów do czynów - będą nowe obszary pod rozwój następnej fazy offshore PAP
Zimą pierwsze spółki wychodzą z budową na morze, a rząd zapowiada wytyczenie kolejnych obszarów na Bałtyku pod następną fazę rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, poza dwiema już realizowanymi. „Powstaje raport o stanie zagospodarowanie obszarów morskich, który da nam podstawy do merytorycznej decyzji o wyznaczeniu nowych obszarów dla rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku” - zadeklarował Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury na Konferencji Offshore Wind Poland.- 22.11.2024, 12:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom