Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Jest to pierwsza tego typu polska inicjatywa w szwajcarskim Davos, w którym spotykają się przedstawiciele rządów, biznesu, organizacji pozarządowych i nauki z całego świata.
"Ogromnie się cieszę z miejsca, w którym jesteśmy, w którym się znajdujemy (…) Polska, jako państwo, jako miejsce otwarte dla inwestycji, jako świetnie rozwijająca się gospodarka, jest tutaj obecna dzięki Polish House" – podkreślił prezydent. Podziękował przedstawicielom Banku Pekao S.A. oraz PZU, z których inicjatywy powstał polski pawilon.
"Mam nadzieję, że te wydarzenia, które tutaj będą miały miejsce, będą ciekawe, będą inspirujące, a przede wszystkim, że będą też stwarzały okazję do nowych kontaktów biznesowych, nowych kontaktów politycznych, wszystkiego tego, co jest esencją dorocznej światowej konferencji gospodarczej w Davos" – zaznaczył prezydent.
Jak powiedział obecny w Davos prezes PZU Życie Roman Pałac, Polish House to przede wszystkim miejsce spotkań. "W Polish House można porozmawiać o problemach, które są szeroko dyskutowane podczas Davos, czyli m.in. rewolucji przemysłowej 4.0. Jest to też miejsce, w którym osoby przebywające w Davos, a nie znające dobrze naszych firm, mają okazję je poznać" – wyjaśnił prezes PZU Życie.
Dodał, że w Domu Polskim są obecne firmy reprezentujące wiele różnych sektorów polskiej gospodarki, od młodych firm technologicznych przez firmy medyczne, kończąc na liniach lotniczych. „Jest tu naprawdę bardzo dobra polska reprezentacja i myślę, że przed nami interesujące dyskusje" – zaznaczył szef PZU Życie.
Zdaniem prezesa Banku Pekao Michała Krupińskiego, Dom Polski pokazuje sukces polskiej gospodarki, która od 30 lat nieprzerwanie się rozwija i jest już zaliczana do grupy rynków rozwiniętych. "To znak tego, że polskie firmy stają się coraz bardziej międzynarodowe i wychodzą odważnie za granicę. Bank Pekao chce im w tej ekspansji pomagać, także dzięki udziałowi w takich wydarzeniach jak Światowe Forum Ekonomiczne w Davos" – zaznaczył prezes Pekao.
Projekt polskiego pawilonu został zorganizowany w ramach kampanii #PolandCanDoNation, która ma na celu promocję Polski. Uczestnicy Światowego Forum Ekonomicznego w Domu Polskim będą mogli uczestniczyć w szeregu wydarzeń i porozmawiać na temat wyzwań, jakie stoją przed Europą Środkowo-Wschodnią. Miejsce będzie dostępne dla odwiedzających przez cały czas trwania forum, które kończy się w piątek.
Jednym z zaplanowanych spotkań jest organizowana we wtorek przez PZU i Financial Times debata odnośnie globalnego dostępu do opieki zdrowotnej. W dyskusji wezmą udział m.in. wiceprezes ds. korporacyjnych Microsoft Healthcare Peter Lee oraz rektor Thomas Jefferson University i dyrektor generalny Jefferson Health Stephen Klasko. Eksperci z zakresu ochrony zdrowia oraz nowych technologii będą dyskutować na temat wyzwań związanych z rozwojem systemów opieki zdrowotnej.
Ponadto w Domu Polskim zorganizowane zostaną spotkania, w trakcie których odbędą się dyskusje na temat globalnych trendów jak rewolucja przemysłowa 4.0, biotechnologia, sztuczna inteligencja i cyfryzacja z udziałem m.in. przedstawicieli Google czy McKinsey.
Na środę zaplanowano Polish Night, podczas której gościom polskiego pawilonu zostanie przybliżona polska kultura i kuchnia.
W Domu Polskim, który mieści się przy głównej promenadzie w Davos, odbywać się będą również spotkania z klientami oraz funduszami inwestycyjnymi, które są zainteresowane zwiększaniem swojej obecności w Polsce.
Światowe Forum Ekonomiczne w Davos to jedno z najważniejszych spotkań przedstawicieli świata biznesu i polityki. Uczestniczą w nim liderzy światowej polityki, szefowie najważniejszych międzynarodowych instytucji gospodarczych i finansowych, ekonomiści, politolodzy, bankierzy, prezesi koncernów oraz szefowie wielu organizacji pozarządowych. Tematem przewodnim tegorocznego forum jest Globalizacja 4.0.
Z Davos
Mateusz Kicka
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 22.01.2019, 16:51 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
T-Mobile burzy bariery i zaprasza na dowolną kawę gratis w Żabce
Choć przełamywanie barier międzyludzkich nie jest skomplikowane, to czasem najtrudniej jest zacząć. A przecież nic tak nie sprzyja rozmowom, jak kawa! Dlatego zapraszamy wszystkich klientów, nie tylko tych, będących abonentami T-Mobile, do skorzystania z okazji – codziennie w Żabce dowolna kawa gratis, którą możesz obdarować drugą osobę.- 18.04.2025, 14:28
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: T-Mobile
-
Image
Już za tydzień XVII Europejski Kongres Gospodarczy - w rolach głównych energia, technologie, twórczy dialog biznesu i decydentów
Tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy (EEC - European Economic Congress) podąża agendą za dynamiką sytuacji geopolitycznej, która dostarcza wielu ważnych tematów do dyskusji. Co jest fundamentem bezpieczeństwa w zmieniającym się świecie i jak rozwijać się gospodarczo adekwatnie do nowych wyzwań? Od 23 do 25 kwietnia 2025 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach toczyć się będą dyskusje na szczycie, z mocną reprezentacją biznesu, w międzynarodowym gronie decydentów i praktyków. 1200 panelistów, ponad 200 sesji i rekordowe zainteresowanie uczestników - to wszystko zapowiada wyjątkową edycję największej tego typu imprezy w Europie Centralnej.- 18.04.2025, 12:18
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Biuro Prasowe EKG
-
Image
Prezes PSEW: dzisiaj wiatr wieje dla polskiej gospodarki PAP
Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) oraz Fundacja Wind Industry Hub (WIH) zaprezentowały „Polską strategię rozwoju przemysłu morskich farm wiatrowych”. Janusz Gajowiecki, prezes zarządu PSEW, twierdzi, że kampania inwestycyjna w morskie farmy wiatrowe nie jest porównywalna z żadnym innym przedsięwzięciem rozwojowym we współczesnej Polsce. Mówimy o skali 300 mld zł nakładów inwestycyjnych w perspektywie 2040 roku.- 18.04.2025, 09:53
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ