Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Wydarzenie jest adresowane do beneficjentów programów ramowych, ale przede wszystkim do nowych uczestników.
„Horyzont 2020 to międzynarodowa „Liga Mistrzów” badań i innowacji. Oferta programu jest bardzo szeroka – od prestiżowych grantów European Research Council (ERC) i projektów stricte naukowych, poprzez projekty zachęcające do rozwoju kariery naukowej i mobilności (Działania Marii Skłodowskiej-Curie), projekty dla samorządów i NGO’sów, po ambitne projekty badawcze i wdrożeniowe dla firm. A dotychczasowy udział Polski w Horyzoncie 2020 nie odzwierciedla naszego potencjału” – mówi dr inż. Zygmunt Krasiński, dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE (KPK).
Do ubiegłego roku polskie organizacje pozyskały blisko 372 mln euro dofinansowania z Horyzontu 2020. Największą pulę pieniędzy zdobył przemysł (blisko 105 mln euro). Wzrosło zaangażowanie uczelni i instytutów – uzyskały blisko 203 mln euro.
„Dodatkową zachętą do udziału w wydarzeniu niech będzie fakt, że nowy system oceny działalności naukowej wysoko punktuje zaangażowanie uczelni i instytutów w realizację projektów w Horyzoncie 2020” – podkreśla dyrektor Krasiński.
W ostatnich latach programu Komisja Europejska ma do rozdysponowania prawie 30 mld euro. Podczas „Dnia z Horyzontem 2020” eksperci KPK powiedzą o tym, co program oferuje naukowcom, przedsiębiorcom i instytucjom w konkursach 2019-2020. O korzyściach, jakie daje udział w Horyzoncie 2020, będą przekonywać ci, którzy odnieśli w nim sukces.
„Granty europejskie mają opinię trudnych do zdobycia, chcemy przekonać, że nie taki diabeł straszny jak, go malują. Doświadczenia polskich laureatów pokażą, że uzyskanie grantów jest możliwe, a realizacja projektów jest doskonałą okazją do rozwoju kariery naukowej, a także budowania potencjału jednostek, w których są one realizowane” – zachęca Magdalena Chomicka, ekspert KPK.
Program i rejestracja: http://www.kpk.gov.pl/?event=dzien-z-horyzontem-2020
Więcej informacji o KPK i Horyzoncie 2020: www.kpk.gov.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.03.2019, 15:17 |
Źródło informacji | Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Andersen rozszerza globalną ofertę usług wyceny w 10 krajach Azji i Pacyfiku
- 22.11.2024, 09:30
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
-
Image
BingX otwiera Strefę Innowacyjnych Rozwiązań na rynku spot, aby maksymalnie wykorzystać potencjał rynku byka
- 22.11.2024, 09:27
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Orsted: za dwa lata ruszamy z produkcją energii z morskiej farmy wiatrowej PAP
„Orsted wspólnie z PGE realizuje projekt Baltica 2. Jest to największy kiedykolwiek zrealizowany w Polsce projekt energetyki odnawialnej o mocy 1,5 GW” – mówiła Agata Staniewska-Bolesta, dyrektorka zarządzająca Orsted Offshore Polska, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024.- 22.11.2024, 09:19
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom