Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Jak firma stara przyczynić się do lepszego systemu produkowania żywności? Na ten temat światowi eksperci rozmawiać będą podczas Insieme Day w Berlinie 6 czerwca br.
Insieme w języku włoskim oznacza „razem” i to jest kluczem w rozwiązywaniu pilnych problemów w dzisiejszym systemie produkcji żywności. Jako światowy lider w branży spożywczej Barilla czuje się odpowiedzialna za zrozumienie tych problemów i tym samym chce pomagać w ich rozwiązywaniu. Traktuje planetę jak własny dom. Szuka szans na lepsze życie dla przyszłych pokoleń.
Insieme Day - 6 czerwca 2019 roku
Barilla co roku organizuje debatę na tematy związane z ochroną środowiska. Insieme Day tym razem będzie organizowany w Berlinie, gdzie spotkają się eksperci z dziedziny polityki, ekologii oraz mediów. To będzie doskonała okazja do dyskusji na wiele ważnych tematów takich jak m.in.: rola produkcji żywności dla środowiska, ograniczenie emisji CO2 oraz zmiana przyzwyczajeń i decyzji zakupowych pokolenia Y. Zgromadzeni prelegenci będą rozmawiać o tym, w jaki sposób można lepiej współpracować z zainteresowanymi stronami, ustalić, w jaki sposób poprawić możliwości branży (rolnictwa i producentów żywności) w zakresie ochrony środowiska.
Jest się czym chwalić - Wasa eliminuje emisję CO2
Ważną rolę podczas Insieme Day będzie miała firma Wasa należąca od 20 lat do rodziny Barilla. Ma ona jasno wytyczoną misję. W ramach strategii “Good for You, Good for the Planet” podejmuje szereg działań mających na celu ochronę środowiska.
W 2010 roku Wasa zaczęła bardzo aktywnie działać na rzecz zmniejszenia wszelkich negatywnych oddziaływań jakie produkty firmy mogą mieć na środowisko. Stopniowo zredukowano emitowany przez piekarnie CO2 aż o 82%, a 99% opakowań Wasa jest przetwarzalnych, czyli podlegających procesowi recyklingu. Obecnie, producent chrupkiego pieczywa osiągnął zerową emisję CO2 poprzez wspieranie projektów ochrony lasów deszczowych i energii odnawialnej, tym samym stając się pierwszą marką chrupkiego pieczywa, która zrekompensowała emisję CO2 w 100%.
Dostęp do zdrowej i świeżej żywności jest powszechnym wyzwaniem. Bardzo istotny jest także dostęp do właściwej i wyczerpującej informacji dotyczącej pochodzenia, sposobu wytworzenia oraz składu produktów. Wszyscy, od agencji rządowych, przez przedsiębiorstwa, rolników, po organizacje pozarządowe, są za to bardziej odpowiedzialni niż kiedykolwiek wcześniej.
Więcej na:
www.barilla.pl
www.barillacfn.com
www.barillagroup.com
www.academiabarilla.com
KONTAKT:
Pegasus PR
Karolina Osińska
tel. kom. + 48 607 157 776
e-mail: k.osinska@pegasus.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 30.05.2019, 13:06 |
Źródło informacji | Barilla |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu