Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Koncern współpracuje z poznańską Politechniką od 2015 roku. Do tej pory uczelnia, w ramach Akademii Sieci Huawei (HAINA), korzystając z przekazanego sprzętu sieciowego, wykształciła już ponad 600 studentów.
„Zgodnie z podpisaną dziś umową dostarczymy poznańskim studentom najnowsze technologie i urządzenia sieciowe – tak, żeby pomóc uczelni w zapewnieniu jak najbardziej praktycznego podejścia do kształcenia” – powiedział Tonny Bao, dyrektor zarządzający Huawei Polska.
„Nasz sprzęt da studentom uczelni szansę na zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do projektowania, konfiguracji i uruchamiania nowoczesnych sieci komputerowych” – mówił Tonny Bao.
Politechnika Poznańska otrzyma ponad 20 urządzeń najnowszej generacji: routery, switche, firewalle i punkty dostępowe. Sprzęt zostanie przekazany laboratorium Katedry Sieci Telekomunikacyjnych na Wydziale Elektroniki i Telekomunikacji.
„Zależy nam na tym, żeby nasi studenci mieli dostęp do najnowszych technologii. Liczymy też na to, że specjaliści Huawei będą prowadzili u nas np. seminaria dla studentów i doktorantów, a także na to, że w przyszłości uda nam się zorganizować wspólne projekty badawcze” – zapowiedział prof. Łodygowski.
„Szkoły wyższe tworzą jakość i dynamikę rozwoju kraju. Jesteśmy przekonani, że inwestowanie w młode talenty wzmocni budowanie inteligentnego ekosystemu, a tym samym lepszej przyszłości dla nas wszystkich” – dodał szef Huawei Polska.
Kolejnym elementem współpracy poznańskiej uczelni z Huawei Polska będzie organizacja konkursu Huawei ICT Competition.
„Konkurs wystartował w ubiegłym roku i na całym świecie wzięło w nim udział 40 tys. uczestników z 800 szkół wyższych. W Polsce projekt startuje właśnie teraz i Politechnika Poznańska będzie pierwszą uczelnią w kraju, w której go zorganizujemy. Liczę na to, że nagrody i wiedza, które zdobędą uczestnicy, przyspieszą ich karierę w przyszłości” – mówił Tonny Bao.
Huawei to światowy lider w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Celem firmy jest zapewnienie wysokiej jakości łączności dla użytkowników na całym świecie. W tym celu firma wspiera rozwój społeczeństwa informacyjnego poprzez prowadzenie z nim dialogu oraz ścisłą współpracę z przedstawicielami branży.
Poprzez inwestycje w badania i rozwój oraz strategię zorientowaną na otwarte partnerstw Huawei tworzy zaawansowane rozwiązania teleinformatyczne typu end-to-end, umożliwiając klientom przewagę konkurencyjną w zakresie infrastruktury telekomunikacyjnej, sieciowej oraz cloud computingu.
Ponad 180 tys. pracowników Huawei na całym świecie jest zaangażowanych w tworzenie rozwiązań dla operatorów telekomunikacyjnych, przedsiębiorstw oraz użytkowników, które są wykorzystywane w ponad 170 krajach, docierając tym samym do jednej trzeciej populacji świata. Marka Huawei została założona w 1987 roku i jest w całości jest własnością pracowników.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 07.06.2019, 18:56 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ