Pobierz materiał i Publikuj za darmo

„Jesteśmy bardzo dumni z tej rekomendacji i bardzo szczęśliwi, że potencjał inwestycyjny naszych realizacji jest dostrzegany na rynku. Nasza flagowa inwestycja w Warszawie, czyli Fabryka Norblina, jest tego najlepszym dowodem. Rezerwacja 40% powierzchni na dwa lata przed planowanym zakończeniem projektu jest potwierdzeniem najwyższej jakości oferowanej powierzchni i ogromnego zainteresowania wynajmem. Będzie to wyjątkowe miejsce łączące historię z wysokimi oczekiwaniami handlowo-biurowo-rekreacyjnymi naszych najemców” – podkreśla Jan Motz, założyciel i prezes zarządu Capital Park Group.
Raport podsumowuje, że na koniec I kw. 2019 roku spółka posiadała portfel o wartości blisko 2 mld 200 mln PLN, który wygenerował FFO na poziomie 45 mln PLN w 2018 r., a wzrost NAV (wartość aktywów netto) jest możliwy dzięki rozwojowi projektu ArtN.
„Oczekujemy, że zakończenie ArtN pozwoli spółce na rozpoznanie zysku z aktualizacji wyceny nieruchomości na poziomie ok. 115 mln PLN w latach 2019-21” – pisze Marek Szymański, analityk Ipopema Securities w raporcie sporządzonym w ramach Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW.
Capital Park rozpoczął budowę projektu ArtN pod koniec 2017 r.. W ramach rewitalizacji dwuhektarowego terenu po historycznych zakładach Norblin, Bracia Buch i T. Werner na warszawskiej Woli powstanie ponad 66 tys. m2 powierzchni użytkowej. 40 tys. m2, to powierzchnia biurowa, z której ponad 11 tys. m2 zostało już wynajęte. Wśród najemców znajdą się m.in. nowy koncept coworkingowy na polskim rynku rent24 (4 tys. m2), operator biur serwisowanych City Office (1,8 tys. m2), centrum konferencyjne (1,6 tys. m2), General Property działający w obszarze facility management (500m2) oraz spółka Usecrypt (iMe) świadcząca usługi wsparcia informatycznego (560 m2). Ponad 26 tys. m2 to z kolei przestrzeń przeznaczona na funkcję handlową, usługową, rozrywkową, kulturalną i gastronomiczną, z której wynajęto już ponad 12 tys. m2. Na tej powierzchni znajdzie się m.in. kino butikowe OH KINO (3,3 tys. m2), pierwszy w Polsce targ z ekologiczną, certyfikowaną żywnością - BioBazar (1,8 tys. m2), foodhall z ponad 20 konceptami gastronomicznymi (3,2 tys. m2), Piano Bar z muzyką na żywo (408 m2), Wiśniewski - bar i sklep z mono produktem - wiśniówką (40,37 m2), a także restauracje Weranda (387 m2), Soul Food (283 m2) oraz The Garden zlokalizowana na 9 piętrze z widokiem na centrum Warszawy (631 m2).
„Oczekujemy, że realizacja projektu o łącznych nakładach inwestycyjnych w wysokości około 1 mld PLN pozwoli Capital Park rozpoznać przeszacowanie w wysokości około 115 mln PLN w latach 2019–21, a po zakończeniu powinna wygenerować roczny dochód operacyjny netto w wysokości około 62 mln PLN wobec 85 mln PLN zgłoszonych przez Capital Park w raporcie finansowym za 2018 rok” – dodaje w raporcie Marek Szymański.
Według raportu Ipopema Securities potencjalna polityka dywidendowa Capital Park będzie możliwa nie wcześniej niż po zakończeniu inwestycji ArtN.
Więcej informacji w raporcie: https://www.ipopemasecurities.pl/media/files/analizy-capital-park-pl.pdf
Capital Park jest doświadczoną i uznaną firmą inwestycyjną na rynku nieruchomości w Polsce, od grudnia 2013 roku notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Grupa stworzyła wysokiej jakości portfel nieruchomości składający się z nowoczesnej powierzchni biurowej i handlowej klasy A, obejmujący przede wszystkim takie aktywa jak Eurocentrum Office Complex czy Royal Wilanów oraz jest w trakcie rewitalizacji flagowego projektu wielofunkcyjnego w centrum Warszawy – dawnej fabryki Norblina. Grupa zarządza portfelem nieruchomości o łącznej powierzchni 304.000 mkw. i wartości rynkowej 2,6 mld PLN, z czego 78% stanowią nieruchomości zlokalizowane w Warszawie – najbardziej perspektywicznym rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej.
KONTAKT:
Joanna Zielińska
Investor Relations Officer
tel. +48 605 366 001
e-mail: j.zielinska@capitalpark.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 02.08.2019, 15:32 |
Źródło informacji | Capital Park Group |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Okrągły Stół CRO na EKF 2025: banki mają coraz większy problem z modelowaniem ryzyka PAP
Zmiany geopolityczne i makroekonomiczne, napięcia handlowe, niepewność wokół polityki monetarnej to wyzwania, z którymi musi się dziś mierzyć sektor bankowy. O tym, jak radzić sobie z coraz większymi trudnościami w modelowaniu ryzyka, dyskutowali uczestnicy „Okrągłego Stołu CRO” na Europejskim Kongresie Finansowym w Sopocie.- 06.06.2025, 15:24
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
EKF 2025: debata na temat kierunków transformacji technologicznej w sektorze bankowym PAP
Debata „Technologiczny okrągły stół EKF” to od siedmiu lat stały element programu Europejskiego Kongresu Finansowego (EKF). W tym roku jej uczestnicy skupili się na priorytetach w zarządzaniu obszarami IT i cyberbezpieczeństwa w perspektywie lat 2025-2028. Kilkunastu Chief Information Officer (CIO – eksperci zarządzający technologią IT i jej rozwojem) wiodących banków w Polsce przeprowadzili analizę spodziewanych kierunków transformacji technologicznej w sektorze bankowym.- 06.06.2025, 15:02
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
PLL LOT i EVA Air rozszerzają swoją ofertę dzięki umowie na zasadach codeshare
- 06.06.2025, 14:52
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PLL LOT
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ