Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Drugi dzień rywalizacji w 76. Tour de Pologne dostarczył kibicom wielkich sportowych emocji. Wszystko dzięki zaangażowaniu zawodników, którzy tego dnia walczyli o poprawę miejsca w klasyfikacji generalnej, ale i o nagrodę dla najlepszego sprintera, ufundowaną przez partnera 76. Tour de Pologne – PKP Intercity.
Szybcy jak Pendolino
Kolarze rozpoczęli niedzielną rywalizację w Tarnowskich Górach. Stosunkowo płaski jak na Tour de Pologne etap należy do najbardziej widowiskowych. Zwłaszcza dzięki elektryzującemu finiszowi w nazywanych „Świątynią Sprintu” Katowicach. To tam, w okolicach Spodka, zawodnicy rozpędzają się do zawrotnych prędkości, walcząc o miano najszybszego zawodnika rywalizacji. Tytuł najlepszego sprintera otrzymał w tym roku Luka Mezgec z grupy Mitchelton Scott, który uzyskał prędkość 82 km/h. Na mecie czekała na niego specjalna nagroda „Pendolino”, ufundowana przez PKP Intercity.
„Od lat promocja aktywnego stylu życia, z którym wiążą się sport i turystyka, jest nam szczególnie bliska. Sportowa rywalizacja, której byliśmy świadkami na mecie w Katowicach, to również inspiracja dla przyszłych sportowców oraz zapalonych cyklistów w całej Polsce” – mówi Marek Chraniuk, prezes Zarządu PKP Intercity.
To nie jedyne wyróżnienie, jakie w tym roku ufundował dla uczestników największy polski kolejowy przewoźnik. Nagroda od PKP Intercity czeka również na mecie ostatniego etapu wyścigu w Bukowinie Tatrzańskiej – trafi do najlepszej drużyny całego 76. Tour de Pologne.
Atrakcje dla fanów od PKP Intercity
PKP Intercity pamiętało również o miłośnikach kolarstwa zgromadzonych na mecie w Katowicach. Podobnie jak w Krakowie na fanów czekała specjalna strefa kibica. Można było w niej m.in. skorzystać z mobilnego serwisu rowerowego, ugasić pragnienie przy stoisku z napojami, sprawdzić kolarskie umiejętności na profesjonalnym trenażerze, czy poznać wirtualną rzeczywistość dzięki systemowi Oculus Virtual Reality. Wyjątkowe atrakcje czekały również na młodszych kibiców, którzy mogli wziąć udział w quizie edukacyjnym czy wziąć udział w warsztatach z Ozbotami, czyli rozwijającymi kreatywność robotami edukacyjnymi. Z kolei kibice, którzy potrzebowali chwili wytchnienia, relaksowali się w ustawionej przed namiotem PKP Intercity strefie chillout, wyposażonej w leżaki i pufy.
PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który łączy centra dużych miast oraz popularne ośrodki turystyczne w kraju, a także umożliwia wygodne podróżowanie po Europie. Każdego dnia uruchamia ponad 380 pociągów oraz realizuje największy w historii Spółki program inwestycyjny w tabor i zaplecza techniczne. W ramach strategii taborowej „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” Spółka wyda ok 7 mld zł na wyższy komfort pasażerów. Kupi i zmodernizuje wagony, lokomotywy, składy zespolone oraz przebuduje stacje postojowe. Po zakończeniu programu pociągi PKP Intercity będą zestawione w blisko 80 proc. z nowego lub zmodernizowanego taboru.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 05.08.2019, 11:30 |
Źródło informacji | PKP Intercity |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu