Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Chciałbym zadeklarować, również w imieniu rządu Rzeczypospolitej, że to są przedsięwzięcia, które my będziemy wspierać. Chcemy wspierać te pozytywne propozycje, które powstają na tej ziemi i które dają szanse szybkiego rozwoju i lepszego życia dla ludzi, którzy się tu urodzili, którzy chcą tu spędzać swoje życie” – powiedział Sasin.
Wicepremier uczestniczył w piątek w symbolicznym wbiciu łopaty rozpoczynającym budowę betonowego pasa startowego na lotnisku szkoleniowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.
Sasin podkreślił, że każda inwestycja w tej części Polski ma duże znacznie. „To inwestycja w obszarze, który musi cieszyć się szczególnym zainteresowaniem, wsparciem i zadowoleniem władz każdego szczebla, bo to jest inwestycja w edukację, w naukę. To też inwestycja, która będzie pociągła za sobą tworzenie nowych, innowacyjnych miejsc pracy” – dodał wicepremier.
Betonowy pas startowy na lotnisku chełmskiej PWSZ będzie miał długość 1020 m i szerokość 30 m. Jest on niezbędny do pełnego funkcjonowania lotniska, będzie m.in. umożliwiał wykonywanie wszystkich operacji lotniczych, również w czasie niekorzystnych warunków pogodowych. Nowy pas zwiększy możliwości szkolenia studentów na kierunkach lotniczych i tym samym da szanse na rozwój uczelni. Inwestycja pochłonie prawie 23,5 mln zł. 16 mln zł na ten cel przekazało uczelni Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pas ma być gotowy w 2021 roku. (PAP)
Autorka: Renata Chrzanowska
ren/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 20.09.2019, 17:20 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |