Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MPiT informuje:
Adwokaci i przedsiębiorcy z całego kraju dyskutowali na temat prawnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej. W całodniowej konferencji uczestniczył również wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marek Niedużak.
- Zanim stworzymy nową ustawę, dogłębnie analizujemy problem. Najpierw wydajemy Zieloną Księgę i prowadzimy konsultacje z ekspertami oraz organizacjami społecznymi i branżowymi. Dopiero potem powstaje projekt, który ponownie szeroko konsultujemy. Tak było z nowym Prawem zamówień publicznych, które czeka już tylko na podpis prezydenta RP czy też z ustawą o zarządzie sukcesyjnym. Robimy tak, bo to się zwyczajnie sprawdza – powiedział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marek Niedużak, podsumowując przy okazji działania swojego resortu w mijającej kadencji w obszarze regulacji prawnych.
W konferencji „Adwokat dla przedsiębiorcy” wzięło udział blisko pół tysiąca prawników i przedsiębiorców z całego kraju. Wydarzenie było adresowane szczególnie do przedstawicieli małych i średnich firm, którzy na co dzień zmagają się z szeregiem wyzwań prawno-organizacyjnych.
Program obejmował cztery panele tematyczne, podczas których dyskutowano m.in. o prawnych aspektach zakładania firmy, jej funkcjonowaniu, pokonywaniu barier, a także przekazywaniu firmy następcom (sukcesja) lub zakończeniu działalności gospodarczej. Wśród zaproszonych prelegentów byli prawnicy skupieni w Sekcjach Praktyków Prawa przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, przedstawiciele Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii odpowiedzialni za kluczowe regulacje dot. sektora MŚP oraz Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, a także reprezentanci świata nauki z Polski jak i z zagranicy.
Konferencję „Adwokat dla przedsiębiorcy" zorganizowała Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie oraz Sekcje Praktyków Prawa przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ nmk/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 27.09.2019, 18:37 |
Źródło informacji | MPiT |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |