Newsletter

GRUPA AZOTY ZAKŁADY CHEMICZNE POLICE SA (52/2019) Odpowiedzi na pytania akcjonariusza zadane podczas obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia w dniu 23 września 2019 r.

07.10.2019, 14:30aktualizacja: 07.10.2019, 14:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 52/2019

Zarząd Spółki Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. (dalej: "Spółka") przekazuje poniżej odpowiedzi udzielone w trybie art. 428 § 5 Kodeksu spółek handlowych na pytania akcjonariusza zadane Zarządowi Spółki w trybie art. 428 § 1 Kodeksu spółek handlowych podczas obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia w dniu 23 września 2019 r.

Zarząd Spółki zdając sobie sprawę, jak bardzo istotny jest dostęp akcjonariuszy do informacji dotyczących działalności Spółki, z najwyższą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wypełnia obowiązki informacyjne związane ze statusem spółki publicznej. Realizacja polityki w zakresie komunikacji z rynkiem i przekazywanie naszym akcjonariuszom wszelkich informacji niezbędnych do podejmowania decyzji inwestycyjnych jest jednym z priorytetów Spółki, zapewniającym transparentność jej działań oraz szeroki i równy dostęp do informacji.

Pytanie 1: Dlaczego nie wykonano Uchwały NWZA z dnia 26.04.2019 r? Jakie były przyczyny niewykonania uchwały?

Odpowiedź:

Zakładamy, że pytanie dotyczy uchwały nr 7 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki z dnia 26 kwietnia 2019 r. w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w drodze emisji z prawem poboru nowych akcji, oferty publicznej akcji nowej emisji, ustalenia dnia prawa poboru akcji nowej emisji, dematerializacji oraz ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu praw poboru, praw do akcji oraz akcji nowej emisji na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. oraz zmiany statutu Spółki (dalej: "Uchwała").

W dniu 5 czerwca 2019 r. Zarząd Spółki podjął decyzję o zawieszeniu wykonania Uchwały, o czym poinformował, wraz z podaniem przyczyn zawieszenia, w raporcie bieżącym nr 32/2019 z dnia 5 czerwca 2019 r. Ponadto, w związku ze zwołaniem Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki w dniu 26 sierpnia 2019 r. Spółka opublikowała raport bieżący nr 45/2019 zawierający projekty uchwał, które miały być przedmiotem obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki zwołanego na 23 września 2019 r. Wraz z projektem uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w drodze emisji z prawem poboru nowych akcji, oferty publicznej akcji nowej emisji, ustalenia dnia prawa poboru akcji nowej emisji, dematerializacji oraz ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu praw poboru, praw do akcji oraz akcji nowej emisji na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. oraz zmiany statutu Spółki zostało opublikowane uzasadnienie wskazujące m.in. przyczyny uchylenia Uchwały, w tym bezskuteczny upływ dnia prawa poboru (pierwotnie wyznaczonego na 18 czerwca 2019 r.).

Zarówno raport bieżący nr 32/2019, jak i raport bieżący nr 45/2019 wraz z załącznikami są dostępne na stronie internetowej Spółki.

Pytanie 2: Jaki jest cel podniesienia kapitału akcyjnego spółki? Konkretnie na jaki cel zostaną przeznaczone środki z podniesienia kapitału?

Odpowiedź:

W związku ze zwołaniem Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki w dniu 26 sierpnia 2019 r. Spółka opublikowała raport bieżący nr 45/2019 zawierający projekty uchwał, które miały być przedmiotem obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki zwołanego na 23 września 2019 r. Wraz z projektem uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w drodze emisji z prawem poboru nowych akcji, oferty publicznej akcji nowej emisji, ustalenia dnia prawa poboru akcji nowej emisji, dematerializacji oraz ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu praw poboru, praw do akcji oraz akcji nowej emisji na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. oraz zmiany statutu Spółki zostało opublikowane uzasadnienie wskazujące m.in. uzasadnienie podwyższenia kapitału zakładowego oraz emisji nowych akcji przez Spółkę, w tym dywersyfikację i zwiększenie rentowności przychodów oraz wzmocnienie zaangażowania w rozwój obszarów niezwiązanych z produkcją nawozową. Wskazano m.in., że kluczowym zadaniem w tym zakresie jest realizacja projektu "Polimery Police" przez PDH Polska S.A., spółkę zależną od Spółki oraz Grupy Azoty S.A. Szczegóły dotyczące planowanej oferty publicznej akcji zostaną przedstawione w prospekcie emisyjnym, który zostanie opublikowany po jego zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Raport bieżący nr 45/2019 wraz z załącznikami jest dostępny na stronie internetowej Spółki.

Pytanie 3: W roku 2005 zakończono budowę zakładu Polimerów w Płocku budowa kosztowała 500 mln EUR, a wydajność zakładu wynosi 950 tys. ton. Proszę podać dlaczego budowa zakładu w Policach ma być trzykrotnie droższa niż w Płocku?

Odpowiedź:

Projekt Polimery Police istotnie różni się od wskazanej w pytaniu instalacji. Płocki zakład powstał w odmiennej technologii i innej perspektywie kosztowej, obejmującej okres sprzed kilkunastu lat. W zakresie szczegółowych założeń operacyjnych dotyczących zakładu w Płocku, Zarząd Spółki podkreśla, iż nie komentuje inwestycji innych podmiotów funkcjonujących na rynku tworzyw sztucznych.

Pytanie 4: Uchwała (dot. podwyższenia kapitału) zawiera mało konkretnych dat i nie wiadomo w jakim horyzoncie czasowym zostanie zrealizowana. Proszę podać chociaż przybliżony końcowy termin realizacji uchwały.

Odpowiedź:

W związku ze zwołaniem Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki w dniu 26 sierpnia 2019 r. Spółka opublikowała raport bieżący nr 45/2019 zawierający projekty uchwał, które miały być przedmiotem obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki zwołanego na 23 września 2019 r. Dążenie do zakończenia oferty publicznej akcji nowej emisji do końca roku 2019 zostało wskazane w uzasadnieniu do projektu uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w drodze emisji z prawem poboru nowych akcji, oferty publicznej akcji nowej emisji, ustalenia dnia prawa poboru akcji nowej emisji, dematerializacji oraz ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu praw poboru, praw do akcji oraz akcji nowej emisji na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. oraz zmiany statutu Spółki. Szczegóły dotyczące planowanej oferty publicznej akcji, w tym jej harmonogram, zostaną przedstawione w prospekcie emisyjnym, który zostanie opublikowany po jego zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Raport bieżący nr 45/2019 wraz z załącznikami jest dostępny na stronie internetowej Spółki.

Podstawa prawna: § 19 ust. 1 pkt 12 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. z 2018 r., poz. 757).

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.10.2019, 14:30
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ