Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zdaniem Marcina Chludzińskiego, prezesa KGHM Polska Miedź Polacy posiadają narodową zdolność do szybkiej adaptacji. Według niego to, że w Polsce od dłuższego czasu utrzymuje się bardzo dynamiczne PKB i niskie bezrobocie, jest związane z tym, że „polski biznes musiał się adaptować do wielu okoliczności bardzo szybko, szukać szans, zmieniać reguły gry i działać w warunkach zmienności. To jest coś, co mamy w swoim DNA, czyli nie musimy się tego uczyć, co nam bardzo pomaga na rynkach wewnętrznych i międzynarodowych” - stwierdził Chludziński.
„Wszędzie potrzebujemy liderów – w gospodarce, polityce i życiu codziennym” – podkreślił obecny na panelu Jerzy Kwieciński, minister Inwestycji i Rozwoju. W jego opinii właśnie dzięki „liderowaniu” można uzyskać „naprawdę wielkie rzeczy” takie jak osiągnięcie obecnie przez Polskę jednego z najwyższych wzrostów gospodarczych nie tylko w Europie, ale i na świecie.
Paneliści zwracali uwagę, że obecnie sytuacja na świecie zmienia się bardzo dynamicznie i przedsiębiorcy muszą elastycznie reagować m.in. na takie zdarzenia jak Brexit, czy wojna handlowa między USA a Chinami. „Musimy się w takich sytuacjach odnajdywać, działając w takich obszarach, na które mamy wpływ. Jeśli np. w naszym biznesie nie mamy wpływu na cenę miedzi, bo kształtuje ją giełda LME w Londynie, to musimy szukać właściwej skali i kosztów produkcji, by działać efektywniej” – wyjaśnił prezes KGHM.
Kolejnym wyzwaniem dla liderów firm jest umiejętność korzystania z dobrodziejstw nowych technologii. „Nowe rozwiązania technologiczne wpływają wprost na bezpieczeństwo naszego biznesu, ale też na poprawę wyników finansowych – podkreślił Marcin Chludziński. - Jesteśmy skazani na szukanie rozwiązań, które polepszają naszą efektywność” – dodał.
W panelu uczestniczyli też goście ze Stanów Zjednoczonych, m.in. generał John F. Kelly, były szef personelu Białego Domu obecnego prezydenta Donalda Trumpa oraz kongresmen Tom Reed. „Oni dostrzegają w Polsce bardzo dynamiczny kraj ludzi, którzy biorą za siebie odpowiedzialność i lubią wolność, a w tej wolności są w stanie budować potencjał gospodarczy” – zaznaczył Marcin Chludziński. Według niego zagraniczni goście są pozytywnie zaskoczeni dynamiką polskiej gospodarki i osiąganymi przez nasz kraj efektami.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 09.10.2019, 15:16 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu
-
Image
Offshore Wind Poland 2024: od słów do czynów - będą nowe obszary pod rozwój następnej fazy offshore PAP
Zimą pierwsze spółki wychodzą z budową na morze, a rząd zapowiada wytyczenie kolejnych obszarów na Bałtyku pod następną fazę rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, poza dwiema już realizowanymi. „Powstaje raport o stanie zagospodarowanie obszarów morskich, który da nam podstawy do merytorycznej decyzji o wyznaczeniu nowych obszarów dla rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku” - zadeklarował Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury na Konferencji Offshore Wind Poland.- 22.11.2024, 12:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Prezes ING Banku Śląskiego: wyniki Indeksu wiarygodności ekonomicznej Polski nie są rewelacyjne PAP
„Wyniki pogarszały się przez okres ostatnich lat, teraz mamy do czynienia z pewną stabilizacją” - podkreślał prezes ING Banku Śląskiego Brunon Bartkiewicz, podczas dyskusji na temat wyników Indeksu wiarygodności ekonomicznej Polski.- 22.11.2024, 11:45
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom