Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MFiPR informuje:
Stawiamy na innowacje społeczne i dostępność architektoniczną
Informacja prasowa, 28 listopada 2019 r.
Komitet Monitorujący program Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) zaakceptował założenia trzech nowych konkursów. Dzięki nim innowacje społeczne będą wykorzystywane w Polsce na szerszą skalę, a instytucje publiczne będą coraz lepiej przygotowane do spełnienia wymogów dostępności.
Skalowanie innowacji
Celem "skalowania innowacji" jest wdrożenie nowatorskich rozwiązań, wypracowanych w Inkubatorach Innowacji Społecznych, w jak największej liczbie organizacji. Upowszechniane innowacje pomogą między innymi w uatrakcyjnieniu kształcenia zawodowego i dostosowaniu go do aktualnych potrzeb rynku - przedsiębiorców, pracodawców oraz konsumentów. Wpłyną one również na poprawę jakości życia grup społecznych znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji – osób z niepełnosprawnościami, osób chorych, osób starszych i opiekunów tych osób.
Wdrażanych będzie 8 mikro-innowacji. Budżet na te działania wynosi prawie 11 milionów złotych.
Akademia Dostępności Cyfrowej
Projekt, o budżecie 5 milionów złotych, odpowiada na aktualny problem niewystarczającej liczby specjalistów dostępności cyfrowej w Polsce. Stworzone i wdrożone zostanie uniwersalne szkolenie z obszaru dostępności cyfrowej, z którego skorzysta 400 pracowników podmiotów publicznych. Ponadto, przygotowani będą trenerzy do dalszego przekazywania wiedzy.
Dostępność architektoniczna bez barier
Komitet Monitorujący POWER zaakceptował również założenia konkursu na uruchomienie pilotażowego ośrodka wsparcia w zakresie dostępności architektonicznej. Ośrodek będzie oferował wsparcie dla podmiotów publicznych polegające między innymi na realizacji audytów dostępności oraz szerokim doradztwie w zakresie projektowania uniwersalnego.
XXV posiedzenie Komitetu Monitorującego program Wiedza Edukacja Rozwój odbyło się 27 listopada 2019 r.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
ryb/ mmu/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 28.11.2019, 16:40 |
Źródło informacji | MFiPR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |