Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zarząd PBG S.A. (dalej "PBG", "Spółka"), informuje, że w dniu 19 grudnia 2019 roku postanowił o złożeniu przez Spółkę do Sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto w Poznaniu, XI Wydział Gospodarczy do spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych wniosków:
1) o otwarcie postępowania sanacyjnego dla Spółki;
2)o uchylenie układu zawartego przez Dłużnika z wierzycielami w dniu 05 sierpnia 2015 roku, zatwierdzonego postanowieniem Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu z dnia 08 października 2015 roku, który to Układ został zawarty w postępowaniu upadłościowym z możliwością zawarcia układu wszczętym na wniosek Dłużnika z dnia 4 czerwca 2012 r. postanowieniem wydanym przez Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto w Poznaniu w dniu 13 czerwca 2012 r. w sprawie ogłoszenia upadłości Dłużnika z możliwością zawarcia układu ("Układ"). Sprawa toczyła się pod sygn. akt XI G.Up. 29/12.
Wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego złożony przez Spółkę ma na celu dokończenie realizacji planu restrukturyzacji zobowiązań Spółki, ujętego w warunkach Układu, z korzyścią dla wierzycieli PBG i z ich poparciem. Wniosek jest wynikiem sytuacji finansowej, w której znajduje się Spółka, a którą sygnalizowano m.in. w raportach bieżących 13/2019 oraz dotyczących zgromadzeń Obligatariuszy Spółki. Sytuacja ta spowodowana jest znaczącymi opóźnieniami w realizacji programu dezinwestycji majątku PBG oraz trudnościami w uzyskaniu zadowalających przychodów z tytułu sprzedaży majątku i z działalności bieżącej. Wniosek o uchylenie Układu ma charakter techniczny i wynika z przepisów art. 152 Prawa Restrukturyzacyjnego.
Celem działań restrukturyzacyjnych podjętych przez Spółkę jest zawarcie w toku postępowania sanacyjnego z wierzycielami układu o charakterze likwidacyjnym lub quasi-likwidacyjnym, na podstawie którego cały majątek PBG zostanie sprzedany a wierzyciele zostaną zaspokojeni z przychodów ze sprzedaży majątku Spółki. Sprzedaż wg reguł przyjętych w układzie, będzie miała charakter wynikowy (zaspokojenie z przychodów z działalności przedsiębiorstwa). Układ określi proporcje w jakich poszczególne grupy wierzycieli Spółki będą brały udział w podziale środków pochodzących ze sprzedaży poszczególnych składników majątku.
Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1
kom espi zdz
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 19.12.2019, 11:46 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |