Newsletter

Berkeley Lights wprowadza na rynek zestaw sekwencyjny receptorów komórek T w celu zwiększenia wydajności odkrywania receptorów komórek T

06.03.2020, 10:24aktualizacja: 06.03.2020, 10:24

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Zestaw sekwencyjny receptorów komórek T (TCRseq) pozwala użytkownikom platform Berkeley Lights na bardziej wydajną identyfikację, pozyskiwanie i sekwencjonowanie pożądanych komórek T.

Emeryville, Kalifornia, 5 marca 2020 r. /PRNewswire/ -- W dniu dzisiejszym firma Berkeley Lights, lider w selekcjonowaniu komórek, wprowadziła na rynek zestaw sekwencyjny receptorów komórek T (TCRseq). Zestaw TCRseq umożliwia użytkownikom instrumentów Beacon i Lightning firmy Berkeley Lights pozyskiwanie funkcjonalnie zwalidowanych receptorów komórek T (TCRs) z próbek komórek liczących nawet tylko 10 000 komórek wejściowych. Zestaw TCRseq umożliwia użytkownikom platform Berkeley Lights charakteryzację funkcji komórki T przez zastosowanie zestawu opracowywania terapii komórkowych Berkeley Lights, a następnie sekwencjonowanie wyłącznie pożądanych komórek T. Takie podejście zastępuje dotychczasowe metodologie, które wymagają wielokrotnej ekspresji setek TCRs w nadziei na identyfikację rzadkiej sekwencji, która charakteryzuje się idealnymi parametrami.

„Z radością ogłaszamy wprowadzenie na rynek zestawu TCRseq, zaawansowanego narzędzia, które umożliwia pozyskiwanie sekwencji łańcuchów alfa/beta konkretnych TCR z pojedynczych komórek i zwiększa pozyskiwanie TCR do ponad 70% – skomentował dr John Proctor, starszy wiceprezes marketingu w Berkeley Lights. – Budujemy zestaw narzędzi opracowywania terapii komórkowych wspierający naszych klientów w lepszej charakteryzacji komórek T przez zastosowanie instrumentów Beacon i Lightning” – dodał wiceprezes.

Po wykonaniu funkcjonalnego testu komórki T na instrumencie Beacon lub Lightning użytkownik może wybrać pojedynczą pożądaną komórkę ludzką T i przenieść ją z chipu OptoSelect firmy na płytkę studzienkową. Wykorzystując reagenty w zestawie TCRseq, RNA z pojedynczych komórek T jest pozyskany, a regiony V(D)J łańcuchów alfa i beta TCR są zasilone. Powstały w ten sposób kod cDNA jest gotowy do użycia w indeksowaniu i sekwencjonowaniu w platformach sekwencjonowania. Zespół TCRseq zawiera reagenty i protokoły do przetwarzania nawet do 192 pojedynczych komórek ludzkich T.

Zestaw TCRseq jest dostępny do nabycia. Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresem: https://www.berkeleylights.com/applications/t-cell-functional-analytics.

O Berkeley Lights

W Berkeley Lights uważamy, że komórki są super! Komórki mogą być źródłem leków na choroby, włókien do produkcji odzieży, energii pod postacią biopaliw oraz białek żywieniowych. Jeżeli więc natura może produkować składniki nam potrzebne w skalowalny sposób, dlaczego nie wykorzystujemy tego lepiej? Prawdę powiedziawszy, dostępne dziś rozwiązania nie ułatwiają tego zadania. Wyszukanie odpowiedniej komórki do danego zadania zajmuje dużo czasu, kosztuje dużo pieniędzy, a jeżeli wybrana zostanie mniej produktywna linia komórek, efekty mogą być znikome. Firma Berkeley Lights oferuje kompleksowe rozwiązanie pozwalające na wyszukanie najlepszych komórek przez badania przesiewowe funkcjonalne i pozyskiwanie indywidualnych komórek w wykrywaniu przeciwciał, hodowaniu linii komórkowych, analizie komórek T i biologii syntetycznej. Nasza własnościowa technologia oraz platformy Beacon® i Lightning™ przyspieszają odkrywanie i opracowywanie produktów na bazie komórek, pozwalając na pozyskiwanie wyników w ułamku czasu i kosztów w porównaniu do konwencjonalnych, tradycyjnych metod badawczych. Korzystając z naszych narzędzi i rozwiązań, naukowcy mogą znaleźć najlepsze komórki za pierwszym razem. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.berkeleylights.com.

Platformy Beacon i Lightning firmy Berkeley Lights oraz zestaw TCRseq są:

Wyłącznie do zastosowania badawczego, nie do wykorzystywania w procedurach diagnostycznych.

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1078159/Berkeley_Lights_Logo.jpg

Źródło: Berkeley Lights

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 06.03.2020, 10:24
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ