Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Jako pionier innowacyjnej aeromobilności Bell Textron skutecznie rozwija lotnictwo wojskowe i cywilne w USA, a także w wielu innych krajach. Współpracując przez dekady z interesariuszami rządowymi, wojskowymi i przemysłowymi zyskaliśmy reputację wiarygodnego partnera, który oferuje optymalne rozwiązania do wszystkich rodzajów misji i wymagań modernizacyjnych. Ostatnim przykładem owocnej współpracy jest zamówienie realizowane dla Republiki Czeskiej, która wybrała flotę mieszaną AH-1Z Viper i UH-1Y Venom. Deklarowane potrzeby polskich Sił Zbrojnych wskazują, że Polska - decydując się także na flotę mieszaną - mogłaby stać się drugim co do wielkości użytkownikiem platformy H-1, zaraz po Korpusie Piechoty Morskiej USA (USMC). Co ważne, H-1 są jedynymi śmigłowcami operującymi w połączeniu z myśliwcami F-35 Joint Strike Fighter, które także za pewien czas znajdą się na wyposażeniu polskiej armii.
Jak stwierdza wiceprezes koncernu Bell - Vince Tobin: „Bell może zapewnić Polsce rozwiązania na potrzeby wszystkich śmigłowcowych programów modernizacji polskiej armii”. Tobin podkreśla, że: „Służymy wielu państwom sojuszniczym w budowaniu zdolności uderzeniowych oraz wsparcia, a także mobilności wojsk i transporcie VIP. Dzięki całej gamie specjalnie zaprojektowanych maszyn wojskowych i cywilnych, możemy stworzyć i dopasować ofertę w sposób optymalny do wymagań, także Polski”.
Zespół śmigłowców H-1 jest niezawodny technologicznie, łatwy do rozmieszczenia, przystępny cenowo, a przede wszystkim skuteczny na współczesnym polu. To, co w szczególności wyróżnia model szturmowy AH-1Z, obok kompatybilności z F-35, to zdolność przenoszenia i stosowania najbardziej zaawansowanych rodzajów uzbrojenia powietrze-powietrze i powietrze-ziemia. Dla przykładu, AH-1Z Viper to jedyny śmigłowiec uderzeniowy z systemem kierowanych rakiet air-to-air AIM-9 Sidewinder. Zasadniczą zaletą tandemu AH-1Z Viper i UH-1Y Venom jest też unikatowa względem konkurencji 85-procentowa wspólność części i komponentów. To minimalizuje ich obciążenie logistyczne oraz wydłuża cykl życia, a w rezultacie znacznie usprawnia także funkcjonowanie na większych dystansach oraz w warunkach ekspedycyjnych. Wszystkie te cechy czynią z duetu H-1 - Viper i Venom - solidne narzędzie do uzyskiwania dominacji na lądzie i morzu, także w Polsce. Połączona flota sprawdzi się i w ochronie Przesmyku Suwalskiego i obszarów krytycznych na Bałtyku.
Przedstawiciele Bell Textron zapewniają, że inwestycja Polski w konstrukcję H-1, wydatnie zwiększy bezpieczeństwo Polski, podniesie zdolności przemysłowe, a także otworzy ścieżkę do współpracy w ramach Future Vertical Lift.
W tym kontekście, wiceprezes Tobin zaznacza, że: „Dostrzegamy solidny potencjał i kompetencje polskiej branży lotniczej i jesteśmy gotowi do daleko idącego dialogu o współpracy przemysłowej. Wejście Bella w kluczowe programy modernizacji śmigłowców otworzy nowe możliwości dla branży lotniczej, a jednocześnie wzmocni bezpieczeństwo łańcucha dostaw”. Jak konkluduje Tobin: „W opinii Bella, Polska znajduje się w wyjątkowej sytuacji, aby stać się liderem branży wiropłatów w Europie”.
O firmie Bell
Przesuwanie granic możliwości jest tym, czym się zajmujemy. Od ponad 80 lat definiujemy czym jest lotnictwo i określamy nowe miejsca, w które możemy dzięki niemu dotrzeć. Jesteśmy pionierami. Jako pierwsi przełamaliśmy barierę dźwięku i certyfikowaliśmy komercyjny helikopter. Byliśmy częścią pierwszej misji księżycowej NASA i wprowadziliśmy na rynek zaawansowane systemy zmiennopłatów. Dziś wyznaczamy przyszłość „mobilności na żądanie” (on-demand mobility). Dzięki centrali mieszczącej się w Fort Worth w Teksasie - jako spółka zależna należąca w całości do Textron Inc. - mamy strategiczne lokalizacje na całym świecie.
A ponieważ ponad 1300 naszych pracowników służyło w siłach zbrojnych, pomoc naszym żołnierzom w realizacji misji jest naszą pasją. Przede wszystkim, nasze przełomowe innowacje dostarczają klientom wyjątkowych doświadczeń. Działamy skutecznie i niezawodnie. I zawsze na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo.
O firmie Textron Inc.
Textron Inc. to wielobranżowa spółka, wykorzystująca swoją globalną sieć firm działających w dziedzinie lotnictwa, obronności, przemysłu i finansów, aby oferować klientom nowatorskie rozwiązania i usługi. Textron znana jest na całym świecie za sprawą swoich silnych marek, takich jak: Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, ArcticCat, Textron Systems i TRU Simulation + Training. Więcej informacji na stronie internetowej: www.textron.com.
Niniejsza informacja prasowa zawiera oświadczenia o przyszłości, które mogą wpłynąć na prognozy wyników, odnosić się do planów firmy, przyszłych aktywności, celów, czy też informacji niehistorycznych. Te oświadczenia są oparte na bieżących zamiarach i oczekiwaniach firmy wobec przyszłości. Firma nie gwarantuje, że te oświadczenia dotyczące przyszłości okażą się prawdziwe. Wszystkie wyżej wydane oświadczenie są aktualne tylko co do daty niniejszej informacji prasowej i firma nie bierze odpowiedzialności za ich aktualność po opublikowaniu niniejszego komunikatu, chyba że zaistniałby prawny obowiązek do takiego postępowania. Informacje zawarte w niniejszym komunikacie mogą ulec zmianie w zależność od znanych i nieznanych ryzyk, prawdopodobieństw i innych czynników zewnętrznych, które sprawią, że niektóre podawane plany ulegną zmianie lub będą dostosowane, co wpłynie na zmianę prognoz wyników i założeń finansowych.
KONTAKT:
Bell - Fort Worth, Texas, US
Jay Hernandez
Sr. Military Communication Strategist
e-mail: jhernandez09@bellflight.com
tel. +1 817 280 1949
Online Media Kit
@Bellflight
Bellflight.com
-
Bell - Przedstawicielstwo w Polsce
Magdalena Karska
tel.+48 22 736 99 19
tel. +48 504 254 707
e-mail: magdalena.karska@jbi.com.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 17.06.2020, 19:15 |
Źródło informacji | Bell Textron |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
NIQ prezentuje raport omawiający trendy w branży technologii konsumenckich w 2025: globalna wartość sprzedaży ma sięgnąć 1,29 bln USD
Koncentracja na obszarach wzrostu w dziedzinie rozwiązań związanych z domową rozrywką i grami komputerowymi, smartfonów, technologii zdrowotnych i technologii wykorzystywanych w miejscu pracy.- 03.04.2025, 14:14
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ