Newsletter

Spółka Shanghai Electric przedstawia prognozy dla chińskiego rynku energii wiatrowej w rozmowie z Bloomberg NEF

28.07.2020, 12:21aktualizacja: 28.07.2020, 12:21

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

SZANGHAJ, 28 lipca 2020 r. /PRNewswire/ -- Przy okazji niedawnego uruchomienia pierwszej w Chinach morskiej turbiny wiatrowej o mocy 8MW, która korzysta z technologii „black start", spółka Shanghai Electric (SHA:601727/HK:02727) udzieliła wywiadu BloombergNEF, dzieląc się informacjami na temat jej strategii, chińskiego rynku energii wiatrowej, a także prac spółki nad tworzeniem instalacji wiatrowych zapewniających większą niezawodność, wytrzymałość i stabilność, a tym samym przyczyniających się do bezpieczniejszej, bardziej zrównoważonej i niskoemisyjnej gospodarki w przyszłości.

„Chiński rynek instalacji wiatrowych - zarówno morskich, jak i lądowych - pozytywnie przyjmuje wprowadzenie turbin wiatrowych o wysokiej mocy i transformacji cyfrowej, a Shanghai Electric buduje platformę badawczo-weryfikacyjną dla turbin morskich o mocy ponad 10MW oraz zintegrowany system energii odnawialnej" - powiedział Pengju Kang, dyrektor ds. digitalizacji i dyrektor techniczny w Shanghai Electric Wind Power Group (SEWPG), w wywiadzie udzielonym Bloomberg NEF.

Mówiąc o znaczeniu tego przełomowego projektu, Pengju Kang zauważył, że Shanghai Electric wykorzystuje coraz dynamiczniejszy rozwój chińskiego rynku turbin morskich - zgodnie z założeniami do końca roku 2025 do sieci podłączone będą instalacje wiatrowe o łącznej mocy 26GW - aby przyspieszyć prace badawczo-rozwojowe i dostarczać najlepsze na świecie rozwiązania z zakresu energetyki odnawialnej.

„Aktualnie budujemy platformę badawczo-weryfikacyjną dla turbin wiatrowych o mocy ponad 10MW, a także przyglądamy się możliwościom, jakie dają technologia 5G i Przemysłowy Internet Rzeczy, w celu stworzenia zintegrowanego systemu energii odnawialnej, łączącego energię wiatrową i słoneczną oraz jej magazynowanie" - powiedział Pengju Kang.

„Na chińskim rynku elektrowni dalekomorskich i głębokomorskich będziemy obserwować duży popyt na instalacje pływające, ponieważ obszary te mają ponad 80-procentowy udział w zasobach morskiej energetyki wiatrowej w Chinach. Szukamy sposobów na pokonanie wyzwań technicznych związanych m.in. z dolną granicą głębokości wody w zastosowaniu turbin pływających, środowiskiem obszarów dalekomorskich i silnymi tajfunami" - dodał.

Ponadto SEWPG zwiększa swój zasięg międzynarodowy, opracowując specjalne instalacje bazujące na platformach 2,5 i 4MW na zagraniczne rynki energetyki lądowej. Aktualnie spółka pracuje nad modelami przystosowanymi do zagranicznych sieci 60Hz w odpowiedzi na regionalne zapotrzebowanie w krajach takich jak Japonia, Stany Zjednoczone czy Kanada.

W warunkach coraz większej integracji chińskiego ekosystemu energetyki wiatrowej i globalnych łańcuchów dostaw firma Shanghai Electric - świadcząca usługi związane z elektrowniami wiatrowymi przez cały cykl ich życia - zawarła strategiczną współpracę z szeregiem międzynarodowych spółek w niemal każdym segmencie łańcucha wartości, w tym z producentami prądnic, przekładni, łożysk, narzędzi cyfrowych oraz operatorami platform badawczo-rozwojowych i projektowych.

Największy wzrost przychodów w ostatnich latach Shanghai Electric odnotowała właśnie w segmencie energetyki odnawialnej. Ukształtował się on na poziomie 51% r/r (2018/2019). Dla porównania przychody z energetyki cieplnej w analogicznym okresie wzrosły tylko o 8,4%. Pod koniec czerwca spółka ogłosiła plany pierwszej publicznej oferty akcji jej podmiotu zajmującego się energetyką wiatrową - Shanghai Electric Wind Power Group.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1219707/Shanghai_Electric_8MW_offshore_wind_turbine.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1190744/Logo.jpg

Źródło: Shanghai Electric

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.07.2020, 12:21
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii