Pobierz materiał i Publikuj za darmo
![](/sites/default/files/styles/open_article_750/public/2020-08/20200824/36947339_Eko%20Dziennikarz%202020%20-%20grafika%20do%20wykorzystania.jpg?itok=kovm0w2S)
- NFOŚiGW informuje:
Czyste powietrze, odnawialne źródła energii oraz gospodarka odpadami – to tematyka publikacji telewizyjnych, radiowych, prasowych i internetowych, za które Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej doceni dziennikarzy w czwartej odsłonie swojego corocznego konkursu. Do wygrania 30 tys. zł za najciekawsze materiały opublikowane między 1 stycznia 2019 r. a 30 czerwca 2020 r. Termin zgłoszeń mija 30 sierpnia br.
„Nagroda NFOŚiGW – Eko Dziennikarz” to ogólnopolski konkurs, pod patronatem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, ustanowiony w 2017 r. W tegorocznej, czwartej już, edycji Narodowy Fundusz wyróżni publikacje i uhonoruje dziennikarzy popularyzujących w mediach tematykę dotyczącą takich obszarów, jak: czyste powietrze (m.in. publikacje o programie „Czyste Powietrze” oraz szeroko rozumianej walce ze smogiem), odnawialne źródła energii (m.in. publikacje o programie „Mój Prąd”, ciepłownictwie powiatowym oraz geotermii), gospodarka odpadami (m.in. publikacje na temat systemów gospodarowania odpadami i ich usuwania oraz rekultywacji terenów zdegradowanych).
Konkurs adresowany jest do dziennikarzy wszystkich rodzajów mediów: zarówno drukowanych, jak i elektronicznych, o zasięgu ogólnopolskim i regionalnym. Warunkiem udziału jest publikacja między 1 stycznia 2019 r. a 31 marca 2020 r. Termin zgłoszeń – na adres: konkurs@nfosigw.gov.pl – to 30 sierpnia br. NFOŚiGW przewidział nagrody o łącznej wartości 30 tys. zł.
Trzy poprzednie edycje konkursu spotkały się z dużym zainteresowaniem mediów, o czym świadczy kilkaset zgłoszeń eko-publikacji. Wśród laureatów konkursu są przedstawiciele m.in.: Polskiej Agencji Prasowej, Dziennika Gazeta Prawna, Pulsu Biznesu, Programu 1 Polskiego Radia oraz redakcji branżowych: „Środowisko”, „Wodociągi-Kanalizacja”, Portal Komunalny, teraz-srodowisko.pl i gramwzielone.pl.
Szczegóły konkursu: nfosigw.gov.pl/ekodziennikarz
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ osz/ mhr/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
POBIERZ ZAŁĄCZNIKI
Data publikacji | 24.08.2020, 14:48 |
Źródło informacji | NFOŚiGW |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Przełomowe połączenie sztucznej inteligencji z systemami bankowymi HEUTHES
Zespół do spraw sztucznej inteligencji powołany w połowie 2024 roku osiągnął swój pierwszy kamień milowy w rozwoju systemów HEUTHES. Zgodnie z zapowiedzią udostępniona została pierwsza z funkcji, nad którą pracowała grupa specjalistów, czyli połączenie AI z systemami HEUTHES.- 07.02.2025, 11:34
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: HEUTHES sp. z o.o.
-
Image
TCL prezentuje najświeższe innowacje w zakresie komercyjnych wyświetlaczy na targach ISE 2025
- 06.02.2025, 14:57
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Samotność młodych w wirtualnym tłumie. Jak budować bezpieczną relację ze światem online?
Ponad połowa nastolatków czuje się osamotniona w mediach społecznościowych, a jednocześnie 43 procent młodych ludzi korzysta z mediów społecznościowych, by poczuć się lepiej - wynika z opracowania „Nastolatki 3.0. Raport z ogólnopolskiego badania uczniów i rodziców”. Te dane niepokoją. Jaka jest wirtualna rzeczywistość młodych i ich bardzo realne emocje z tym związane? Czy na pewno je rozumiemy? W czym młodzież potrzebuje naszej pomocy? Jak możemy jej skutecznie udzielić? Zapraszamy na Galę DBI (Dnia Bezpiecznego Internetu), który obchodzony jest 11 lutego.- 06.02.2025, 10:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: NASK
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ