Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych podpisała ze spółką Autenti porozumienie, dzięki któremu zdalne podpisywanie dokumentów będzie jeszcze prostsze. Wszyscy posiadacze dowodów osobistych z warstwą elektroniczną będą mogli za pośrednictwem platformy potwierdzić swoją tożsamość i złożyć podpis elektroniczny. Proces odbywał się będzie za pośrednictwem eDO App w sposób bezpieczny, pewny i wygodny. Aplikacja została już wdrożona i pomyślnie przetestowana na platformie Autenti.
„Łączymy kompetencje, które posiadamy, w zakresie kryptografii i zabezpieczeń z doświadczeniami Autenti – platformy oferującej zdalne podpisywanie dokumentów i obsługę procesów biznesowych. Ostatnie miesiące zwiększyły nasze potrzeby zdalnego zawierania umów i potwierdzania tożsamości, a PWPW przygotowała produkt, który pozwala to robić wygodnie i bezpiecznie” – mówi Maciej Biernat, prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.
„Śledziliśmy postępy w pracach PWPW nad eDO App. I mocno im kibicowaliśmy, wysoko ceniąc sobie przy tej okazji innowacyjność rozwiązania i transparentność, jaką zaoferowali nam w rozmowach nasi nowi partnerzy. Liczymy na udaną współpracę. Już blisko milion Polaków podpisało dokumenty na platformie Autenti. Od teraz wielu z nich będzie to mogło robić jeszcze sprawniej” - mówi Grzegorz Wójcik, prezes Zarządu Autenti.
Bezpłatna aplikacja eDO App, najnowszy produkt w portfolio PWPW, gwarantuje takie usługi jak potwierdzenie tożsamości i odczyt danych, weryfikację oryginalności e-dowodu, złożenie osobistego podpisu elektronicznego czy automatyczną weryfikację podpisu. Jest dostępna dla każdego posiadacza dowodu osobistego z warstwą elektroniczną oraz smartfona z technologią NFC.
Aby potwierdzić tożsamość i podpisywać zdalnie dokumenty, wystarczy pobrać darmową aplikację eDO App na swój smartfon, a następnie zbliżyć e-dowód do telefonu. Dzięki integracji systemów Autenti i PWPW, takie weryfikacje mogą być od teraz wykorzystywane do potwierdzania tożsamości osób podpisujących umowy online. W przyjazny i prosty sposób, bez wychodzenia z domu, firmy mogą zawierać umowy ze swoimi klientami lub kontrahentami posiadającymi e-dowody. W zakresie wspólnych usług obu firm dostępne są również funkcjonalności potwierdzania pełnoletności lub zgodności danych, które z powodzeniem wykorzystywane są przez dostawców usług telekomunikacyjnych (zawarcie, przedłużenie umowy na świadczenie usług) czy firm wynajmujących pojazdy (krótko i długoterminowo).
Nowym rozwiązaniem PWPW oraz Autenti są już zainteresowani pierwsi klienci w Polsce, a wśród nich m.in. spółki Alior Bank, Siemens Finance czy PGE Lumi.
Podpisane porozumienie to dobry przykład współpracy między liderami w swoich branżach. Niedawno PWPW została uhonorowana statuetką „Innowatory WPROST” - prestiżową nagrodą dla najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce w kategorii “Telekomunikacja, technologia i usługi dla biznesu”. Z kolei Autenti w bieżącym roku otrzymało tytuł “Fintech Roku 2020” przyznawany przez redakcję serwisu Cashless.pl, a także zostało “Partnerem Roku 2020” w konkursie Kongresu Gospodarki Elektronicznej organizowanym przez Związek Banków Polskich.
Źródło informacji: PWPW
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 29.10.2020, 08:36 |
Źródło informacji | PWPW |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
XXVI edycja konkursu „Polski Produkt Przyszłości” – zgłoś innowację, która zmieni rynek
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) rozpoczęła XXVI edycję prestiżowego konkursu „Polski Produkt Przyszłości”, którego celem jest wyłonienie najbardziej przełomowych produktów i technologii o istotnym potencjale zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Zgłoszenia można nadsyłać do 4 marca 2025 roku. Podczas gali finałowej dowiemy się, jakie projekty już wkrótce będą zmieniać naszą rzeczywistość. Dla zwycięzców w trzech kategoriach przewidziano nagrody finansowe w wysokości 100 tys. zł, a dla wyróżnionych – 25 tys. zł.- 05.02.2025, 14:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PARP
-
Image
Reju nawiązuje współpracę ze spółdzielnią Cibutex w celu ustanowienia ekosystemu zamkniętego obiegu tekstyliów
- 05.02.2025, 13:36
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Sam Elbeck z ExaGrid wyróżniony w prestiżowym wykazie 2025 CRN® Channel Chiefs
- 05.02.2025, 09:19
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ