Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Resort przypomina, że wiosną wprowadził specjalne rozwiązania ułatwiające elastyczne przekazywanie części środków unijnych na bezpośrednią walkę ze skutkami pandemii. Rozwiązania zostały zebrane w Funduszowym Pakiecie Antywirusowym.
"Dziś, po ośmiu miesiącach funkcjonowania Funduszowego Pakietu Antywirusowego, możemy mówić o jego wymiernych efektach. Do tej pory na działania antycowidowe wygospodarowaliśmy 14,8 miliarda złotych z dostępnej dla Polski puli funduszy unijnych. Dzięki tym środkom możemy niwelować gospodarcze i społeczne skutki pandemii" – powiedział cytowany w komunikacie wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
Jak podaje MFiPR, wkrótce na wsparcie systemu opieki zdrowotnej zostaną przekazane kolejne środki - ponad 133,5 mln zł z programu Infrastruktura i Środowisko. Chodzi o 34 nowe projekty, które zostały wybrane przez Ministerstwo Zdrowia. Umożliwią one m.in. zakup ambulansów, sprzętu medycznego, środków ochrony indywidualnej i środków do dezynfekcji. Dostaną je zespoły ratownictwa medycznego z całego kraju, a także siedem placówek leczniczych z województwa śląskiego.
Resort zapowiada, że pracuje nad wykorzystaniem pozostałych środków unijnych z programu Infrastruktura i Środowisko, które zostały przesunięte za zgodą Komisji Europejskiej, aby przeciwdziałać skutkom pandemii. W 2021 roku będą realizowane kolejne tego typu projekty - zapewnia MFiPR.(PAP)
autorka: Karolina Mózgowiec
kmz/ drag/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 15.12.2020, 18:03 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
OZZPiP: należy dążyć do dwukrotnego zwiększenia liczby pielęgniarek do 2039 roku PAP
Obecnie z pacjentami pracuje ok. 216 tys. pielęgniarek. Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP) zwraca uwagę, że ta liczba jest niewystarczająca. „W porównaniu do średniej z efektywnych systemów ochrony zdrowia, przy polskiej populacji i obecnym zapotrzebowaniu na świadczenia medyczne i opiekuńcze, w Polsce powinno być 372 tys. pielęgniarek pracujących z pacjentami” - wskazuje OZZPiP.- 08.04.2025, 11:01
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
OZZPiP: jest źle, będzie jeszcze gorzej. Czy Polski system ochrony zdrowia jest gotowy na nadchodzące turbulencje?
- 07.04.2025, 15:18
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: OZZPIP
-
Image
Medycyna kulinarna wspierana przez producentów warzyw i owoców
- 07.04.2025, 12:29
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ