Pobierz materiał i Publikuj za darmo

– Nie wierzę w to, co się dzieje – tak wielką radość czuję dziś w momencie podpisywania przez gminę Brwinów umowy z wykonawcą – powiedziała dyrektor Biblioteki Publicznej im. W. Wernera w Brwinowie. – Tak długo czekaliśmy na nową siedzibę dla biblioteki i teraz będziemy przez najbliższe miesiące obserwować, jak te marzenia się urzeczywistniają – dodała.
Umowę podpisali burmistrz Arkadiusz Kosiński i prezes zarządu spółki Nafibud. Podczas wydarzenia byli też obecni zastępca burmistrza Jerzy Wysocki, dyrektor biblioteki Danuta Barabasz, Halina Bąk – kierownik Zespołu ds. Zamówień Publicznych oraz Urszula Wróbel – kierownik Referatu Inwestycji i Remontów.
– Jedna rzecz się sprawdza w tego typu inwestycjach – gdy wykonawca i zamawiający współpracują, mając na uwadze wspólny cel, jakim jest wykonanie obiektu i przekazanie go społeczności. Wówczas realizacje kończą się dla obu stron z sukcesem – stwierdził Robert Micał prezes zarządu spółki Nafibud.
– Budowa biblioteki jest bardzo ważną inwestycją z punktu widzenia mieszkańców. Trzymam kciuki, aby cały proces budowy przebiegł sprawnie, od wprowadzenia na budowę aż do uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Na pewno nie odpuścimy kwestii jakości prac. Ponieważ budynek biblioteki będzie powstawał tuż obok Urzędu Gminy Brwinów, będę miał na niego szczególne baczenie – zapewnił burmistrz Arkadiusz Kosiński.
Do zadań spółki Nafibud będzie należała budowa budynku biblioteki wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu, budowa zjazdu publicznego, przebudowa zatoki postojowej w pasie ulicy Grodziskiej oraz wyposażenie budynku. Biblioteka powstanie w sąsiedztwie obecnej siedziby i Urzędu Gminy Brwinów, a jej nowym adresem będzie ul. Grodziska 10A.
Nowa biblioteka będzie budynkiem energooszczędnym. Projekt wykonała pracownia Architektura Pasywna Pyszczek i Stelmach z Krakowa. W przygotowywanie projektu byli włączeni też pracownicy biblioteki, którzy mogli zgłaszać swoje uwagi i propozycje. W efekcie ustaleń przy bramie wejściowej zostanie umieszczona wrzutnia biblioteczna – urządzenie dające możliwość bezkontaktowego zwrotu wypożyczonych materiałów. Dzięki temu czytelnicy będą mogli oddawać książki czy audiobooki niezależnie od godzin otwarcia biblioteki. Przy budynku powstaną zewnętrzne czytelnie dla dzieci i dorosłych. Projekt zakłada też nasadzenia zieleni ozdobnej – krzewów, drzew czy traw ozdobnych – które uatrakcyjni teren i uprzyjemnią czas osobom odwiedzającym bibliotekę.
Powierzchnia całkowita biblioteki wyniesie ok. 1023 m2. Budynek będzie składał się z dwóch kondygnacji. Na parterze została zaprojektowana m.in. czytelnia prasy i czytelnia ogólna, oddział dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży. Na piętrze będą znajdować się pomieszczenia techniczne i wentylatornia.
Planowany termin zakończenia prac to druga połowa przyszłego roku.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 24.04.2021, 12:39 |
Źródło informacji | Brwinów |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Zabytkowy most w Maurzycach trafi na listę UNESCO?
- 09.05.2025, 16:19
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: GDDKiA
-
Image
PKP Intercity zaprasza na pokaz nowego taboru kupionego dzięki unijnemu wsparciu PAP
Z okazji Dnia Funduszy Europejskich PKP Intercity zaprasza miłośników kolei z rodzinami na Dworzec Zachodni w Warszawie na wystawę lokomotyw połączoną z konkursami i animacjami.- 09.05.2025, 12:19
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Fundusz Hipoteczny DOM: zapomniany projekt ustawy, który mógłby chronić tysiące seniorów przed wyłudzeniami
W Polsce rośnie liczba seniorów, którzy w poszukiwaniu dodatkowych środków na życie decydują się na umowy o dożywocie lub podobne rozwiązania - przekazując własność mieszkania lub domu w zamian za comiesięczne świadczenia lub opiekę. Niestety, zdecydowana większość tych umów zawierana jest poza jakimkolwiek nadzorem instytucjonalnym, często między osobami prywatnymi [1]. Największe fundusze hipoteczne zrzeszone w Związku Przedsiębiorstw Finansowych (ZPF) przypominają, że od ponad dekady istnieje gotowy projekt ustawy, który mógłby zwiększyć bezpieczeństwo osób starszych. Projekt nigdy nie został wdrożony.- 08.05.2025, 15:44
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Fundusz Hipoteczny DOM
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ