Newsletter

Nauka i technologie

PE chce prawa dotyczącego różnorodności biologicznej podobnego do unijnego prawa klimatycznego

07.06.2021, 12:12aktualizacja: 07.06.2021, 12:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

European Union, 2020
European Union, 2020
W poniedziałek europosłowie będą debatować nad nową strategią bioróżnorodności UE 2030, a we wtorkowym głosowaniu mają wezwać do lepszej ochrony prawnej obszarów lądowych i morskich UE na wzór unijnego prawa klimatycznego.

Oczekuje się, że po przyjęciu przez Komisję Europejską strategii różnorodności biologicznej 2030, eurodeputowani wezwą do wprowadzenia prawa dotyczącego różnorodności biologicznej, podobnego do unijnego prawa klimatycznego, aby zapewnić, że do 2050 roku ekosystemy na świecie zostaną odbudowane, odporne i odpowiednio chronione.

Mają oni również wezwać do objęcia ochroną co najmniej 30 proc. obszarów lądowych i morskich UE, podjęcia pilnych działań w celu powstrzymania spadku populacji pszczół i innych zapylaczy, a także wyznaczenia wiążących celów w zakresie różnorodności biologicznej w miastach, takich jak zielone dachy.

Według działającej pod auspicjami Programu Środowiskowego ONZ Międzyrządowej Platformy ds. Różnorodności Biologicznej i Funkcji Ekosystemu (IPBES) przyroda kurczy się w skali globalnej w bezprecedensowym tempie, a milion z szacowanych ośmiu milionów gatunków jest zagrożonych wyginięciem. Parlament Europejski podkreśla, że konsekwentnie traktuje różnorodność biologiczną priorytetowo i wielokrotnie ostrzegał w przeszłości przed jej ciągłą, bezprecedensową utratą.

kic/

Źródło informacji: EuroPAP News

 
 

Materiał powstał w ramach projektu EuroPAP News, realizowanego przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej za pośrednictwem dotacji Parlamentu Europejskiego

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 07.06.2021, 12:12
Źródło informacji EuroPAP News
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii