Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- KPRM informuje:
Jeśli chcesz wziąć udział w najważniejszym cyfrowym wydarzeniu tego roku – już możesz się zgłosić! Wystartowała rejestracja uczestników na Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF2021, który odbędzie się w Katowicach. Znamy też wstępny program wydarzenia. Sprawdź!
W grudniu (6-10 grudnia) Polska stanie się stolicą światowej dyskusji o przyszłości internetu. Spodziewamy się, że do katowickiego Międzynarodowego Centrum Kongresowego przyjedzie kilka tysięcy gości z całego świata.
Doborowe towarzystwo
Kto już potwierdził swoją obecność? Sekretarz generalny ONZ - António Guterres, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej - Margrethe Vestager, ministrowie cyfryzacji z różnych zakątków świata, przedstawiciele biznesu z różnych kontynentów, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego. Czekamy na Ciebie! Zapraszamy do udziału w IGF 2021 – online lub stacjonarnie w Katowicach!
W Szczycie Cyfrowym może wziąć udział każdy. Wystarczy się zarejestrować. Zrób to już dziś – sprawdź szczegóły.
Hasło tegorocznego Szczytu Cyfrowego to Internet United, czyli otwarty, wolny i niepodzielony internet, w którym użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami.
Cyfrowa agenda
Start rejestracji to nie wszystko. Znamy już też wstępny program fazy głównej Szczytu Cyfrowego (7-10 grudnia) oraz tzw. „dnia zero” (6 grudnia).
W programie znajdziecie warsztaty, otwarte fora dyskusyjne, sesje grupowe czy sesje networkingowe. Wspólnie z ONZ zaplanowaliśmy też sesje wysokiego szczebla z udziałem przedstawicieli państw i organizacji międzynarodowych, a także sesję parlamentarną.
Wybrane w tym roku przez ONZ ścieżki tematyczne dzielą się na dwie główne: integracja społeczno-gospodarcza i prawa człowieka; powszechny dostęp do sieci; oraz cztery przekrojowe: nowe regulacje; zrównoważony rozwój środowiskowy; otwarte ekosystemy zarządzania internetem; zaufanie, bezpieczeństwo i stabilność.
Agenda jest na bieżąco aktualizowana – sprawdź.
Wasze pomysły
W program Szczytu Cyfrowego ONZ - IGF 2021 znajdują się różne rodzaje sesji, ale i warsztaty, w tym zaproponowane przez osoby ze wszystkich stron świata. Swój pomysł mógł zgłosić każdy. ONZ wybrało 83 warsztaty, które odbędą się w trakcie tegorocznego IGF. Dotyczą m.in. ochrony dzieci w internecie, zrównoważonej konsumpcji w ramach e-commerce, cyfrowych praw i obowiązków czy wolności słowa w internecie. Sprawdź pełną listę warsztatów.
Chcemy, aby tegoroczny Szczyt Cyfrowy był ważnym wydarzeniem dla młodych ludzi z całego świata, którzy w znacznej mierze tworzą globalne środowisko internetowe. Dlatego jednym z wydarzeń towarzyszących IGF 2021 będzie Młodzieżowy Szczyt IGF (Youth IGF).
Warto pamiętać, że IGF 2021 nie kończy się 10 grudnia. W dniach 10-12 grudnia odbędzie się tzw. IGF After Party - weekend pełen innowacyjnych dyskusji i ciekawych aktywności dla młodych programistów z całego świata.
Do zobaczenia w Katowicach! Mamy nadzieję, że to będzie okazja do wyjątkowo ciekawych dyskusji i dobrych decyzji. Czekamy na Was! Więcej informacji na https://www.gov.pl/igf2021
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ mick/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 29.07.2021, 19:31 |
Źródło informacji | KPRM |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |