Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Mocniejsi o doświadczenia zeszłego roku organizatorzy postanowili powtórzyć formułę biegu online i 12 września 2021 r. każdy pobiegnie z dowolnego miejsca jakie sobie wyznaczy czyniąc ten bieg biegiem wirtualnym.
Darowizny od biegaczy i środki od partnerów wydarzenia przeznaczone zostaną na rehabilitację, leki, protezy, dojazdy do referencyjnych klinik, a także działania edukacyjne prowadzone przez Stowarzyszenie Sarcoma.
Uczestnicy wystartują 12 września 2021 r., między godziną 7:00 a 13:00 w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Mogą biec na bieżni lub spacerować w parku pokonując zadeklarowany przez siebie dystans podczas rejestracji. Mają na to 60 minut! Organizatorzy zachęcają do dzielenia się zdjęciami z biegu na mediach społecznościowych. Dzięki oznaczeniu #onkobieg wszyscy biegną razem. Razem po zdrowie!
Przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, organizatorzy zapowiadają transmisję online ze studia w Warszawie, gdzie będą dopingować wszystkich biegaczy i relacjonować całe wydarzenie. Zdradzają także, że do dyskusji zaprosili wielu specjalistów i przedstawicieli organizacji pacjenckich. Wspólnie zamierzają uświadamiać społeczeństwo w zakresie profilaktyki przeciwnowotworowej. Relacja z wydarzenia będzie dostępna na portalu: www.onkobieg.pl, Facebooku Onkobiegu: @onkobieg, a także kanale YouTube Stowarzyszenia Sarcoma.
Jak co roku, otrzymane pakiety startowe mają przypominać biegaczom, aby dbali o zdrowie przez cały rok, a pokonane kilometry to realna pomoc dla pacjentów.
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, które jest dla organizatorów priorytetem, Stowarzyszenie Sarcoma prosi o nie gromadzenie się na terenie Instytutu Onkologii, skąd prowadzone będzie studio 12 września 2021 r.
14. Onkobieg ma szansę odbyć się dzięki wsparciu i zaufaniu wielu Partnerów:
Partnerzy: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A., M&M Consulting, Garden Space Sp. z o.o., Bristol-Myers Squibb, Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group, Pierre-Fabre Dermo-Cosmetique Polska Sp. z o.o., Pierre-Fabre Medicament Polska Sp. z o.o., Sidnet Solutions Sp. z o. o., Sanofi – Aventis Sp. z o.o., RFWW "Rawag" Sp. z o.o., Roche Diagnostics Polska Sp. z o.o., Brand24, Novartis Poland Sp. z o. o., Sport Evolution, Swedish Orphan Biovitrum Sp. z o.o., Only Only, Medicart healthcare Sp. z o.o., FiberyaPrint, Immedica Pharma, Fundacja LOTOS, LOOS Centrum Sp. z o.o., Azaf Sp. z o.o., LiveU, Otto Bock Polska Sp. z o.o., Nashi Art., Beyond Relief, ZaniewiczMichniewska, Project Zero Waste Sp. z o.o., Bohema House Teatr Ekologiczny, EuroMed Sp. z o.o., Staropolanka, Future Gate Sp. z o.o.
Partnerzy Misyjni: Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowy Instytut Badawczy, Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, Instytut Matki i Dziecka, Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej, Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej, Polskie Towarzystwo Onkologiczne, Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne, Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Sarcoma Patients EuroNet, All.Can Polska, Akademia Czerniaka, Fundacja ANIKAR, Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, Stowarzyszenie Pomocy Chorym na GIST, Stowarzyszenie Tłumaczy Polskiego Języka Migowego.
Partnerzy Medialni: Radio ESKA, Głos Pacjenta Onkologicznego, Co w zdrowiu, haloursynow.pl, Portal onkologiczny zwrotnikraka.pl
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło: Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Biuro Rzecznika Praw Pacjenta, Burmistrz Dzielnicy Ursynów Robert Kempa.
Wszelkie pytania dotyczące „14. Onkobiegu – Razem po zdrowie!” można kierować do organizatorów. Media zainteresowane przybyciem do studia Onkobiegowego przy Narodowym Instytutem Onkologii w Warszawie proszone są o zgłoszenie takiej chęci do organizatorów.
KONTAKT:
Szymon Bubiłek – członek Zarządu Stowarzyszenia Sarcoma
e-mail: szymon.bubilek@sarcoma.pl
tel. 508 147 186
Kamil Dolecki – prezes Zarządu Stowarzyszenia Sarcoma Stowarzyszenie
e-mail: kamil.dolecki@sarcoma.pl
tel. 608 335 326
Źródło informacji: Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 08.09.2021, 11:00 |
Źródło informacji | Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
NCCN przyłącza się do światowych organizacji na rzecz walki z rakiem na pierwszym międzynarodowym spotkaniu szkoleniowo-mentorskim w sprawie planów leczenia onkologicznego
Stowarzyszenie National Comprehensive Cancer Network z siedzibą w USA znalazło się wśród przedstawicieli nawet 75 krajów biorących udział w Cancer Planners Forum w Genewie w Szwajcarii.- 14.05.2025, 13:46
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PR Newswire
-
Eksperci wskazują, że szczepienia ochronne dorosłych to sposób na zdrowsze i dłuższe życie PAP
Populacja w Europie szybko się starzeje, a osoby dorosłe, szczególnie po pięćdziesiątce są grupą narażoną na choroby zakaźnie i wywołane przez nie powikłania. Poprawę ich bezpieczeństwa ma zapewnić opracowywany w UE program szczepień ochronnych. Pierre Van Damme z Uniwersytetu w Antwerpii (Belgia) i prof. Paolo Bonanni z Uniwersytetu we Florencji (Włochy), założyciele Adult Immunization Board (AIB), mówią w rozmowie z PAP, jak i dlaczego powinno się zachęcać dorosłych do szczepień.- 14.05.2025, 09:11
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Diagnostyka onkologiczna nadal kuleje. Eksperci alarmują: „Rozwiązania potrzebne na wczoraj”
„Już po pierwszym miesiącu funkcjonowania Krajowej Sieci Onkologicznej widzimy konkretne bariery, szczególnie w obszarze diagnostyki. Ale wiemy też, co można i trzeba zmienić” - mówił prof. Piotr Rutkowski, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, otwierając konferencję online poświęconą najpilniejszym potrzebom systemowym. Brak możliwości rozliczania badań molekularnych z krwi w trybie ambulatoryjnym, niepełne rozpoznania w SOLO-3, przesadna biurokracja i zbyt długie ścieżki decyzyjne - to tylko niektóre z problemów wskazanych przez ekspertów. Kluczowe jest odblokowanie finansowania, uproszczenie procedur, wprowadzenie jednoczasowego skierowania na badania patomorfologiczne i molekularne (warunkowego) oraz przywrócenie akredytacji dla zakładów patomorfologii. „Nie możemy dłużej udawać, że diagnostyka molekularna to dodatek. To warunek skutecznej diagnostyki i leczenia” - podkreśli wielokrotnie eksperci.- 13.05.2025, 16:17
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Polskie Towarzystwo Onkologiczne
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ