Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Dołączenie do Xebia Group jest elementem strategii rozwoju PGS Software: spółka szukała partnera, który umożliwi wzmocnienie jej obecności na rynkach międzynarodowych i zapewni dostęp do projektów o większej skali.
„Patrzymy na rozwój PGS Software w dłuższej perspektywie. Partnerstwo z Xebia jest najlepszym sposobem na utrzymanie wzrostu nie tylko w czasie trwającego obecnie boomu w sektorze IT, ale także po nim”- komentuje Wojciech Gurgul, prezes PGS Software. - Nasz partner prowadzi działalność na całym świecie i współpracuje z największymi przedsiębiorstwami. Dla nas oznacza to uczestnictwo w globalnych, najbardziej innowacyjnych i ambitnych technologicznie projektach odzwierciedlających nasz potencjał”.
W sierpniu tego roku, w porozumieniu z zarządem PGS Software, Xebia Consultancy Services wezwała akcjonariuszy notowanej na GPW spółki do sprzedaży akcji. Transakcja wykupu zakończyła się 4 października. Przyłączenie do Xebia Group nie pociąga za sobą bezpośrednich zmian w funkcjonowaniu PGS Software, firma zachowa bowiem dużą niezależność.
Współpraca z doświadczoną międzynarodową firmą konsultingową Xebia to odpowiedź na ambicje zespołu PGS Software i chęć zapewnienia możliwości dalszego rozwoju dla pracowników. To również pogłębienie specjalizacji w obszarze rozwiązań chmurowych i doradztwa w projektach transformacji cyfrowej.
„Naszym pierwszym krokiem będzie po prostu konsekwentna kontynuacja tego, co robiliśmy do tej pory - tłumaczy Wojciech Gurgul. - Od początku tego roku nasze szeregi zasiliło już ponad 320 osób i zamierzamy nadal zwiększać zatrudnienie. Zakładamy, że dzięki partnerstwu z Xebia będzie nam łatwiej zachęcić do współpracy inżynierów i programistów, którym zależy na udziale w rozwojowych projektach międzynarodowych”.
W okresie 2015-2020 przychód netto PGS Software rósł średnio o 23% rocznie, a drugi kwartał tego roku spółka zakończyła przychodem o 49% wyższym niż w analogicznym okresie 2020. Od początku bieżącego roku zatrudnienie w spółce rosło średnio o 30 osób miesięcznie i obecnie pracuje dla niej już blisko 820 programistów, testerów, analityków biznesowych, delivery managerów, DevOpsów i designerów.
Razem Xebia i PGS Software zatrudniają 3100 pracowników i są obecne w czternastu krajach.
„Chcemy wspólnie zbudować szerokie portfolio usług IT: konsultingu, realizacji projektu oraz jego utrzymaniu i rozwoju - mówi Wojciech Gurgul. - Oprócz komplementarności obszarów działania mamy także podobne kultury organizacyjne: łączy nas koncentracja na rozwoju pracowników oraz wymianie wiedzy. Nasze organizacje świetnie do siebie pasują”.
O PGS Software
PGS Software jest jednym z największych w Polsce dostawców oprogramowania oraz usług informatycznych dla firm z całego świata z sektorów: ubezpieczeniowego, finansowego i inwestycyjnego, mobile health, sprzedaży detalicznej oraz produkcji. Specjalizuje się w projektach chmurowych - konsultingu, wdrażaniu natywnych rozwiązań chmurowych, modernizacji aplikacji oraz migracji do chmury.
Firma tworzy również aplikacje mobilne i webowe i świadczy usługi z zakresu analizy biznesowej, designu, UX, UI oraz QA.
PGS Software ma na koncie ponad 3000 ukończonych projektów, a w biurach w Rzeszowie, Wrocławiu, Gdańsku, Frankfurcie i Londynie zatrudnia już blisko 820 specjalistów. Firma ma status Premier Consulting Partner Amazon Web Services, Google Cloud Platform Partner i Microsoft Gold Partner.
Więcej na www.pgs-soft.com.
O Xebia Group
Xebia od 20 lat świadczy usługi doradztwa w zakresie transformacji cyfrowej. Specjalizuje się w adopcji technologii chmurowych i migracji do chmury, wykorzystania danych, sztucznej inteligencji, DevOps i wytwarzaniu oprogramowania.
Xebia pomaga 250 największym firmom na świecie wprowadzać innowacje, wdrażać najnowsze technologie i najlepsze modele biznesowe. Xebia z powodzeniem wprowadziła na rynek marki i produkty jak GoDataDriven, Binx, Xpirit, Qxperts, Stackstate, Instruqt i Xebia Academy oraz połączyła siły z takimi markami jak Appcino, coMakeIt, g-company i Oblivion.
Xebia zatrudnia 2300 pracowników. Ma swoją siedzibę w Holandii oraz biura w Australii, Belgii, Kanadzie, Dubaju, Niemczech, Indiach, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Wietnamie.
KONTAKT:
PGS Software
Iga Zacher-Czempa
e-mail: izacher@pgs-soft.com
tel. 516 062 728
Źródło informacji: PGS Software
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 07.10.2021, 09:07 |
Źródło informacji | PGS Software |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
eM Client version 10.3 adds features familiar from Postbox
Prague - 05.05.2025 - The Czech company eM Client has launched a new version of its eponymous email application, positioning their software as the primary rival to Microsoft Outlook in the email app market. The most recent release, version 10.3, also incorporates the most popular features from Postbox, an email application developed by Postbox Inc., which has ceased operations and was acquired by eM Client in 2024.- 05.05.2025, 14:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Image
MiTAC Computing prezentuje serwery OCP nowej generacji i innowacje w zakresie otwartego oprogramowania układowego podczas OCP EMEA Summit 2025
Poznaj C2810Z5, C2820Z5, Whitestone 2 i oprogramowanie układowe zaprezentowane na żywo podczas spotkania liderów i innowatorów OCP.- 05.05.2025, 14:40
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Prezes organizacji pracodawców biogazu i biometanu: Polska ma potencjał do wytwarzania 5 miliardów m3 biometanu rocznie PAP
150 milionów ton bioodpadów pochodzących rocznie z rolnictwa, hodowli i przemysłu rolno-spożywczego pozwala na wytworzenie w Polsce blisko 5 mld m3 biometanu, ponad jedną czwartą krajowego zużycia gazu. „Biometan jest gazem odnawialnym, a do tego pochodzi z krajowych zasobów” – mówi Artur Zawisza, prezes Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego i Biometanowego (UPEBBI).- 05.05.2025, 12:32
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ