Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Założenia programu Strefa Pomysłodawcy, a także rodzaje wsparcia dla innowacyjnych przedsiębiorstw były tematem wtorkowej konferencji online z cyklu Idea Rozwoju Twojego Biznesu.
Do 14 listopada trwa pierwszy nabór wniosków do programu „Strefa Pomysłodawcy. Wsparcie 4.0”. Celem projektu jest wsparcie indywidualnych wynalazców i osób zainteresowanych wdrożeniem innowacyjnych rozwiązań, a także weryfikacja potencjału technologicznego i biznesowego tych pomysłów.
„Program to miejsce, gdzie każdy może przyjść, zweryfikować swój pomysł i zrealizować swoje marzenia o biznesie – zachęcała podczas wideokonferencji dr Joanna Krześ-Dobieszewska, ekspert Ministerstwa Rozwoju i Technologii. - Chcieliśmy pobudzić innowacyjność polskiego społeczeństwa, chcieliśmy, aby te innowacje były wdrażane w polskiej gospodarce. Ale podstawowy cel to pomoc innowatorom, zapewnienie im zindywidualizowanej opieki” – dodała.
„To unikatowy projekt skierowany do osób fizycznych, które nie muszą zakładać działalności gospodarczej, czyli nie są obarczone ryzykiem, a otrzymują kompleksowy pakiet wsparcia” – podkreślała Anna Blajerska z Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego, który jest liderem projektu.
W realizację przedsięwzięcia włączone są także Krakowskie Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH oraz Centrum Innowacji i Transferu Technologii (CITT) Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
„Chcemy, żeby nasi pomysłodawcy czuli się zaopiekowani. Skoro przychodzą do nas z pomysłem, to naszym zadaniem jest, by ich pytania nie pozostały bez odpowiedzi – wyjaśniał Jacek Wawrzynowicz z CITT. - Nie chcemy mydlić nikomu oczu, chcemy wybrać te najlepsze pomysły, stąd selekcja jest dosyć wrażliwa i dosyć konkretna, ale nie zmienia to faktu, że nasi eksperci będą wspierać merytorycznie tych pomysłodawców” - zaznaczył.
Do programu można zgłosić pomysł, który nie był lub nie jest przedmiotem aktualnie lub uprzednio prowadzonej działalności gospodarczej. Nabór podzielony jest na cztery rundy, do udziału w procesie inkubacji zakwalifikowanych zostanie łącznie maksymalnie 100 pomysłodawców (po maksymalnie 25 w każdej rundzie). Pierwsza runda naboru trwa do 14 listopada, kolejne do 14 stycznia, 14 marca i do 14 maja.
Proces oceny innowacyjnych pomysłów będzie podzielony na fazy, determinujące różne rodzaje wsparcia, na które mogą liczyć beneficjenci. Zakwalifikowane wnioski mogą liczyć m.in. na fachowe doradztwo prawne i biznesowe (I faza), wstępne badanie stanu techniki i zdolności patentowej (II faza), aż po budowę prototypów i demonstrację pomysłów biznesowych (III faza). Więcej informacji o Programie można znaleźć na stronie internetowej: https://strefapomyslodawcy.pl
Podczas webinarium eksperci podkreślali również, że Program jest de facto wstępem do korzystania z kolejnych instrumentów pomocowych.
„Strefa Pomysłodawcy jest uzupełnieniem możliwości, które dostępne są dla startupów w PARP, ponieważ daje możliwość weryfikacji pomysłu dla tej grupy innowatorów, którzy nie planują zakładania działalności gospodarczej” – oceniła Aneta Zielińska-Sroka, zastępca dyrektora Departamentu Komunikacji i Marketingu w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
„Pomysłodawcy, którzy zgłaszają się do wybranych przez PARP platform startowych, są zobowiązani do założenia spółki kapitałowej” – przypomniała.
Jak wskazała, PARP prowadzi cały szereg projektów skierowanych do przedsiębiorców na różnych etapach prowadzonej działalności, w tym platformy startowe dla nowych pomysłów.
„W zależności od platformy wsparcie to jest wyceniane na 60 tys. zł czy 100 tys. zł. Jest to bezpośrednie wsparcie w dopracowaniu modelu biznesowego” - zaznaczyła.
Idea Rozwoju Twojego Biznesu to cykl informacyjno-edukacyjnych wideokonferencji nt. przygotowanego przez rząd pakietu rozwiązań, wspierających przedsiębiorców w pokonywaniu trudności w prowadzeniu działalności gospodarczej, spowodowanych pandemią. Z harmonogramem bezpłatnych webinariów, a także nagraniami tych już przeprowadzonych, można zapoznać się na stronie internetowej: http://www.parp.gov.pl/idearozwojubiznesu.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 13.10.2021, 09:28 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Legendarny obiekt sportowy zmienia nazwę na Superauto.pl Stadion Śląski
Superauto.pl, największy sprzedawca nowych aut w internecie, został pierwszym w historii sponsorem tytularnym Stadionu Śląskiego. W efekcie zawartej umowy sponsorskiej, drugi co do wielkości stadion w Polsce zmienia nazwę na Superauto.pl Stadion Śląski.- 02.04.2025, 17:07
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Superauto.pl
-
Image
„Na życie, które dzieje się teraz” - PZU z nową kampanią o ubezpieczeniach na życie i zdrowie
PZU rozpoczyna wiosenną kampanię promującą ubezpieczenia na życie i zdrowie pod hasłem „Na życie, które dzieje się teraz”. Celem akcji jest podniesienie świadomości Polaków o korzyściach z posiadania tego typu zabezpieczenia oraz promowanie oferty PZU, która łączy ochronę życia i budowanie kapitału na przyszłość.- 02.04.2025, 15:38
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PZU
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ