Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Fundusz ffVC Tech & Gaming powstał w 2020 roku z inicjatywy Totalizatora Sportowego na podstawie umowy podpisanej z amerykańskim funduszem ff Venture Capital oraz przy wsparciu Polskiego Funduszu Rozwoju i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Projekt ten wpisuje się w długofalową strategię transformacji technologicznej przedsiębiorstwa opartej na współpracy zarówno ze światowymi gigantami rynku gamingowego, jak i młodymi, innowacyjnymi firmami.
„Główną ideą powstania Totalizatora Sportowego było wspieranie szeroko pojętego sportu. Ta tradycja pozostała z nami do dziś – każdego roku przekazujemy ponad miliard złotych na potrzeby infrastruktury i wydarzeń sportowych. Dostrzegamy jednak dynamiczne zmiany, którym podlega również świat sportu, coraz mocniej korzystający z innowacyjnych technologii. Stąd nasze zaangażowanie w rozwój i promocję firm, które mają w tym obszarze ciekawe, niekiedy rewolucyjne pomysły” – powiedział Maciej Makuszewski, dyrektor departamentu strategii, innowacji i współpracy międzynarodowej Totalizatora Sportowego.
Przedstawiciel Totalizatora Sportowego był gościem jednego z paneli dyskusyjnych zorganizowanych w ramach kongresu Impact’21. Trwające w dniach 28-29 października w Poznaniu wydarzenie stanowi platformę wymiany poglądów oraz merytorycznych dyskusji toczonych na styku biznesu, polityki, nauki i nowoczesnych technologii.
„Prace nad sztuczną inteligencją czy analizą danych z rozgrywek sportowych bardzo mocno wpisują się we wspieranie wszelkich dyscyplin. Ich efekty mogą wpłynąć na cały system szkoleniowy i poprawę jakości widowiska, a także wzmocnić element uczciwości. Gdyby każde wydarzenie sportowe, które można obstawić u bukmachera, było transmitowane i analizowane za pomocą algorytmów i sztucznej inteligencji, znacząco zmniejszyłaby się liczba oszustw, przypadków >>ustawiania wyników<< i innych procederów, uderzających w zasady fair play” – dodał Maciej Makuszewski.
Celem funduszu corporate venture capital ffVC Tech & Gaming są inwestycje w spółki na wczesnym etapie rozwoju, głównie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, otwierające im perspektywy oferowania swych produktów i usług na rynku amerykańskim. Jednym z beneficjentów projektu jest firma ReSpo.Vision, której w ostatniej rundzie finansowania udało się pozyskać od inwestorów ponad milion euro na dalszy rozwój. Paweł Osterreicher, prezes i współzałożyciel ReSpo.Vision, wyjaśnił innowacyjność oferowanego przez spółkę produktu.
„Opracowaliśmy unikatowy w skali światowej system automatycznego rozpoznawania graczy podczas rozgrywki piłkarskiej. Algorytm 60 razy na sekundę sczytuje trójwymiarowe współrzędne 20 części ciała każdego gracza oraz piłki. W dalszym kroku te dane używane są do analityki sportowej i oceny występów graczy oraz do wizualizacji i obliczania prawdopodobieństw poszczególnych zdarzeń i przebiegów gry w przyszłości. Co istotne, nasze algorytmy pozyskują dane z dowolnej kamery nagrywającej mecz” – podkreślał Paweł Osterreicher.
Prezes ReSpo.Vision wyjaśnił, że opracowana technologia oznaczać będzie rewolucyjne zmiany dla wszystkich podmiotów związanych ze sportem – klubów, trenerów, mediów transmitujących wydarzenie, ale także zakładów bukmacherskich. Powszechny dostęp do szczegółowych i obiektywnych danych zdemokratyzuje sport i pozwoli podejmować decyzje (transferowe, biznesowe, treningowe) w maksymalnie racjonalny sposób. Paweł Osterreicher zaznaczył również, że choć technologia powstała na bazie rozgrywek piłkarskich, to w przyszłości będzie możliwe jej rozszerzenie na dowolne dyscypliny.
Maciej Makuszewski przypomniał, że jeszcze kilka lat temu wątpliwości wzbudzał system VAR, stanowiący obecnie integralny element rozgrywek futbolowych.
„Korzystamy z innowacyjnych technologii już w każdym aspekcie naszego życia i ten trend nie omija także sportu. Dlatego warto inwestować w projekty, które sportową rywalizację czynią bardziej uczciwą, sprawiedliwą i transparentną. Temu służy właśnie wsparcie, jakie Totalizator Sportowy w ramach Funduszu ffVC Tech & Gaming udziela takim spółkom jak ReSpo.Vision” – zaznaczył Maciej Makuszewski.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 29.10.2021, 15:16 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Badaczka: Polacy są umiarkowanie prospołeczni PAP
Polacy chcą wspierać materialnie, jak i poprzez poświęcanie czasu wolnego przede wszystkim swoją rodzinę, przyjaciół i sąsiadów, a w nieco mniejszym stopniu uchodźców z Ukrainy. Jesteśmy umiarkowanie prospołeczni - powiedziała PAP psycholożka dr Iwona Nowakowska.- 21.12.2024, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Hillstone Networks świętuje sukcesy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i przewiduje innowacyjną przyszłość na rok 2025
- 20.12.2024, 09:21
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PR Newswire