Pobierz materiał i Publikuj za darmo
CHENGDU, Chiny, 5 listopada 2021 r. /PRNewswire/ -- 4 listopada w Chengdu, stolicy południowozachodniej, chińskiej prowincji Szuan, rozpoczęła się Konferencja World Cities Culture Forum 2021.
To dwudniowe wydarzenie, zorganizowane przez World Cities Culture Forum, i prowadzone głównie w formie wirtualnej jest miejscem spotkania znanych graczy z branży kultury światowej, przedstawicieli instytucji i urzędników miejskich umożliwiającym im podzielenie się, pod hasłem „Światowe Miasto Park – Kultura i Zrównoważony Rozwój”, wyjątkowym spojrzeniem na takie tematy, jak budowa miast-parków, rozwój gospodarki kreatywnej czy zmiana klimatu.
Na konferencji obecni byli John Howkins - członek Komitetu ONZ ds. kreatywnej gospodarki, Paul Owens - dyrektor Forum World Cities Culture Forum i Justine Simons - prezes Forum World Cities Culture Forum i wiceburmistrz Londynu.
Mający głębokie związki z Chengdu Howkins powiedział National Business Daily, że południowozachodnie miasto to idealne miejsce dla rozwoju gospodarki kreatywnej. Aby umożliwić rozwój gospodarki kreatywnej i rozwój zrównoważony, miasta powinny odejść od uproszczonego modelu wzrostu liniowego polegającego na wzroście liczby ludności i budynków na rzecz wspólnej ewolucji obywateli i środowiska, a także wdrożyć model doceniający wyobraźnię i kreatywność jednostek.
Inną, istotną częścią konferencji był opublikowany przez Paula Owensa raport na temat kultury i zrównoważonego rozwoju „The City Case Report on Culture and Sustainable Development”. Według raportu branża kulturalna i kreatywna może nie tylko przyczynić się do ograniczenia śladu węglowego w środowisku, ale także stanowić źródło inspiracji dla pilnie potrzebnej zmiany postępowania.
W raporcie zwrócono uwagę na praktyki w zakresie integrowania agend kulturowych i środowiskowych stosowane w kilku już istniejących i dopiero powstających miastach świata. Jedną z nich jest kładziony w Chengdu silny nacisk na stworzenie „miasta-parku”. Niewątpliwie jednym z podstawowych elementów koncepcji miasta-parku jest otoczenie, jakie stwarza ono dla działań z zakresu kultury.
Kluczem do wizji „zielonego” miasta jest stworzenie alei Tianfu Greenway, o planowanej długości 16900 kilometrów, łączącej wiele najistotniejszych atrakcji kulturalnych i historycznych Chengdu, takich jak Aleja Kuanzhai Alley i kryty strzechą dom DuFu, a także obszary przyrodnicze i bagna oraz tereny zielone i lokalne parki. Wdrażając te praktyki, miasto dąży do wypracowania nowego modelu rozwoju i uruchomienia siły napędowej dla zrównoważonego rozwoju.
Po konferencji odbędzie się szereg wydarzeń poszerzających możliwości nawiązania współpracy międzynarodowej.
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1677499/image.jpg
Źródło: National Business Daily
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 05.11.2021, 08:59 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |