Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Jeden z największych producentów falowników fotowoltaicznych - FoxESS zobowiązał się na podstawie podpisanego kontraktu dostarczyć 450 MW inwerterów do magazynów KENO w 2022 roku. Stąd będą one dystrybuowane zarówno na rynek polski, jak również niemiecki i węgierski, dzięki otwartym w ostatnim czasie dwóm nowym oddziałom firmy. Co istotne, we wspomnianych dostawach pojawi się ponadto nowy produkt z portfolio FoxESS – falownik AiO (All-in-One).
„Cieszymy się z tego, że możemy przyczynić się do zwiększenia popularności falowników FoxESS zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku. W KENO starannie dobieramy nasze portfolio produktowe, aby nasi klienci otrzymali wyłącznie sprawdzone rozwiązania. Jednym z nich będzie zintegrowany system AiO” – podkreślił Tadeusz Ogarek, dyrektor działu technicznego KENO Sp. z o.o.
Rozwiązanie godne uwagi
Zintegrowany system All-In-One charakteryzuje się wysoką niezawodnością, potwierdzoną m.in. ponad 10-letnim okresem gwarancyjnym. Umożliwia jednoczesną pracę równoległą nawet 10 jednostek o łącznej mocy 100 kWp, a co istotne łączy w sobie jednocześnie technologię falownika hybrydowego oraz baterii wysokiego napięcia.
Inwerter o mocy 10 kWp, dzięki asymetrycznej produkcji energii gwarantuje zerowy eksport, natomiast we współpracy z 8 wbudowanymi modułami bateryjnymi o łącznej pojemności 10 kW pozwala na pełne ładowanie oraz rozładowanie baterii litowej. Każdy segment magazynu energii posiada pojemność 2,6 kWh, co łącznie pozwala uzyskać od 10,4 do 20,8 kWh. Gwarancja modułu bateryjnego obejmuje ponad 6000 cykli o głębokości rozładowania sięgającej aż 90%.
Gwarantowana pewność działania
System All-In-One umożliwia działanie w trybie awaryjnego obwodu zasilania EPS (ang. Emergency Power Supply) z wykorzystaniem EPS Box pozwalającego na pracę falownika w trybie off-grid. Konstrukcja systemu posiada wbudowane zabezpieczenia, dzięki którym w pewnych przypadkach nie ma konieczności stosowana zewnętrznych rozdzielnic.
Wszystko w jednym
FoxESS AiO to nowoczesne i niezawodne rozwiązanie, stworzone z myślą o instalatorach, którzy docenią kompletny produkt. System jest prosty i szybki w montażu, posiada nowoczesny, elegancki design, a co najważniejsze pozwala znacząco zoptymalizować koszty hybrydowej instalacji. Pozwala na równoległą pracę nawet 10 jednostek o mocy 100 kWp, a wbudowany magazyn energii osiąga pojemność do 20,8 kWh.
Źródło informacji: KENO Sp. z o. o.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 14.02.2022, 09:35 |
Źródło informacji | KENO Sp. z o. o. |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu