Pobierz materiał i Publikuj za darmo

AGP wiodącym europejskim partnerem na rynku grafenu
Współpraca między Advanced Graphene Product, a Garmor dotyczyć będzie wzajemnej dystrybucji własnych produktów w USA i UE. Dzięki temu oba przedsiębiorstwa zwiększą skalę działania, poszerzą ofertę i szanse na pierwsze masowe zastosowanie grafenu w takich obszarach jak polimery czy pokrycia antykorozyjne.
„Na rynku europejskim będziemy jedynym reprezentantem Garmor w EU w zakresie certyfikatu REACH. Jednocześnie nasze produkty będą dostępne u wiodącego dostawcy produktów węglowych i grafitowych wykorzystywanych w globalnych zastosowaniach przemysłowych – The Absbury, do którego należy grupa Garmor. Garmor będzie brał aktywny udział w poszukiwaniu potencjalnych parterów zainteresowanych rozwiązaniami na bazie grafenu opracowanymi przez AGP (polimery, oleje/smary, pokrycia antykorozyjne). Nasza współpraca zakłada także wzajemne wystawiennictwo na targach branżowych. Jestem przekonany, że dla rozwoju Advanced Graphene Products jest to przełomowa chwila” - powiedział Maciej Gałązka, prezes Zarządu Advanced Graphene Products.
Umowa obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku do 1 stycznia 2025 roku z możliwością jej przedłużenia na kolejny okres.
Grafen dla przemysłu stoczniowego i motoryzacyjnego
Grafen może być jednym z najbardziej użytecznych materiałów na świecie. Choć ma grubość tylko jednego atomu węgla, jest wielokrotnie mocniejszy od stali i bardzo elastyczny. Odkąd po raz pierwszy został wyizolowany przez naukowców w 2004 roku, lista patentów dotyczących grafenu rośnie wykładniczo każdego roku. Niedługo ten materiał zapoczątkuje rewolucję technologiczną, która może naprawdę zmienić świat. Jednym z obszarów, który będzie komercjalizować Advanced Graphene Product są powłoki antykorozyjne.
Grafen jest praktycznie nieprzepuszczalny, więc warstwa farby na bazie grafenu może zostać użyta do wyeliminowania korozji i rdzy. Naukowcy wykazali nawet, że naczynia szklane czy miedziane płyty pokryte farbą z grafenem mogą służyć jako pojemniki na silnie żrące kwasy. Farba z dodatkiem grafenu ma duże szansę stać się prawdziwie rewolucyjnym produktem dla branż zajmujących się wszelkiego rodzaju ochroną przed czynnikami atmosferycznymi lub korozyjnymi chemikaliami. Skorzysta na tym przemysł stoczniowy, motoryzacyjny oraz lotniczy.
„Współpraca z Garmor pomoże nam szybciej skomercjalizować użycie grafenu w farbach, smarach i olejach antykorozyjnych. Nie bez znaczenia jest ogromne doświadczenie naszego amerykańskiego partnera na rynku, który bez wątpienia jest jednym z najbardziej innowacyjnych na świecie. Podpisanie umowy o współpracę zbiegło się z naszym debiutem giełdowym w Warszawie. Myślę, że to doskonała wiadomość dla wszystkich naszych akcjonariuszy. Jesteśmy na początku drogi, ale dziś nikt już nie ma wątpliwości, że grafen zmieni świat” – skomentował Piotr Zawistowski, główny akcjonariusz Advanced Graphene Products.
Garmor Inc. w Europie
Garmor Inc. To firma zajmująca się wysokospecjalistycznymi materiałami. Posiada opatentowany, przyjazny dla środowiska proces komercyjnej produkcji grafenu - Edge Functionalized Grafen (EFG). Należy do globalnego producenta materiałów grafitowych i węglowych - Asbury Carbons, Inc. Garmor posiada unikatowe rozwiązania grafenowe w zakresie wzbogacania: klejów, asfaltu, cementu, powłok, a także tworzyw sztucznych i kompozytów na osnowie metalowej.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania umowy o współpracy z Advanced Graphene Products. Nasze zespoły wspólnie wnoszą do stołu ogromne talenty inżynieryjne w zakresie komercyjnych zastosowań grafenu. Ta umowa jest zbieżna ze strategią Asbury dotyczącą rozwoju naszego zaawansowanego produktu na rynkach europejskich. Termin podpisania umowy o współpracę idealnie dostosował się do naszych rosnących możliwości produkcyjnych. Obecnie prowadzimy inwestycję w Lumberton w Karolinie Północnej, która skupi się na produkcji na skalę komercyjną produktów Garmor. Jednocześnie unowocześniamy linię pilotażową w Orlando na Florydzie, która zostanie uruchomiona pod koniec 2022. Moje gratulacje dla zespołów AGP i Asbury-Garmor” - podsumował Noah Nichelson, prezes Asbury Carbons.
Źródło informacji: Advanced Graphene Products
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 15.03.2022, 13:15 |
Źródło informacji | Advanced Graphene Products |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
PZU z pomocą dla poszkodowanych w pożarze w Ząbkach
Od wczesnego poranka 4 lipca br. mobilni eksperci PZU są na miejscu poważnego pożaru na osiedlu w podwarszawskich Ząbkach. Kontaktujemy się ze wszystkimi ubezpieczonymi w PZU mieszkańcami bloku objętego pożarem. Uruchomiliśmy uproszczone procedury obsługi, a dziś na miejsce przyjedzie też Mobilne Biuro PZU, w którym poszkodowani będą mogli zgłaszać szkody bezpośrednio, uzyskać informacje o przygotowanych dla nich lokalach zastępczych i inną pomoc.- 04.07.2025, 16:15
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: PZU
-
Komunikat prasowy Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa po pożarze budynku wielorodzinnego w Ząbkach - apel PIIB o pilny przegląd poddaszy w Polsce
W związku z pożarem budynku wielorodzinnego w Ząbkach koło Warszawy, Polska Izba Inżynierów Budownictwa składa wyrazy współczucia wszystkim poszkodowanym mieszkańcom oraz wskazuje na konieczność podjęcia natychmiastowych działań prewencyjnych i kontrolnych w skali ogólnopolskiej.- 04.07.2025, 16:04
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Polska Izba Inżynierów Budownictwa
-
Rynek fotowoltaiki w Polsce 2025. Podsumowanie i wnioski z raportu
Instytut Energetyki Odnawialnej opublikował XIII edycję raportu „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2025”. Wartość inwestycji w moce PV przekroczyła 12 mld zł. Pod względem przyrostu mocy PV w 2024 roku Polska zajęła 5. miejsce w UE i umocniła się na 6. miejscu pod względem skumulowanej mocy zainstalowanej, daleko wyprzedzając kolejne kraje z TOP 10.- 04.07.2025, 15:20
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Instytut Energetyki Odnawialnej
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ