Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Instytut Komunikacji Zdrowotnej zaprasza na VI Kongres Patient Empowerment. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Rzecznika Praw Pacjenta i patronatem dwudziestu pięciu organizacji pacjentów.
Jak co roku, podczas tego spotkania, organizatorzy chcą skoncentrować uwagę decydentów, lekarzy, instytucji mających wpływ na kształt systemu ochrony zdrowia, ale także mediów na aktualne potrzeby organizacji pacjentów i zastanowić się, co pod dwóch latach pandemii oraz w czasach kryzysu humanitarnego wywołanego wojną w Ukrainie oznacza PATIENT EMPOWERMENT. Czy dziś pewne definicje pozostają bez zmian, czy wręcz przeciwnie: pilnie ich potrzebują?
Odbędą się rozmowy o zdrowiu i systemie w kryzysie, standardzie leczenia vs. standardzie życia pacjenta z choroba przewlekłą, chorobach rzadkich, wyzwaniach w dziedzinie kardiologii i onkologii, ale też o emocjach pacjenta w chorobie, czy o roli badań przesiewowych. W dyskusji głos zabiorą przede wszystkim eksperci, czyli pacjenci.
Pierwszego i drugiego dnia odbędzie się specjalna sesja Patient eXperience. Na scenie zobaczymy liderów organizacji pacjentów, których krótkie i niebanalne wystąpienia będą wstępem do ważnych dyskusji. Po Kongresie wspólnie stworzona zostanie wyjątkowa broszura, w której zawarte będą najważniejsze postulaty pacjentów, następnie zostaną one przekazane do Ministerstwa Zdrowia.
Po dyskusjach panelowych i lunchu organizatorzy zapraszają na warsztaty:
· medialne „Media DO IT YOURSELF”;
· „Future thinking czy design thinking w strukturach organizacji pacjentów - wybór należy do was”;
· „Jak to powiedzieć? O przekazywaniu trudnych diagnoz pacjentom i ich rodzinom” (w wersji online);
· „W jak wsparcie, czyli jak o sobie nie zapomnieć” (warsztat dla opiekunów osób chorych przewlekle).
W wydarzeniu potwierdzili obecność przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia: m.in Piotr Bromber, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Bartłomiej Chmielowiec Rzecznik Praw Pacjenta, Beata Małecka-Libera, przewodnicząca Senackiej Komisji Zdrowia, posłowie: m.in Barbara Dziuk, członek Parlamentarnego Zespołu ds. Organizacji Ochrony Zdrowia oraz Tomasz Latos, przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia. W wydarzeniu wezmą udział również wybitni klinicyści i eksperci w ochronie zdrowia, m.in.: prof. dr hab. n. med. Grażyna Rydzewska, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, prof. dr hab. n. med. Agata Szulc, kierownik Kliniki Psychiatrycznej Wydziału Nauki o Zdrowiu, WUM, prof. dr hab. n. med. Przemysław Mitkowski, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, prof. dr hab. n. med. Jacek Różański, konsultant krajowy w dziedzinie kardiochirurgii, Narodowy Instytut Kardiologii w Warszawie, prof. dr hab. n. med. Krzysztof Giannopoulos, kierownik Zakładu Hematoonkologii Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, prof. dr hab. n. med. Brygida Kwiatkowska, konsultant krajowa w dziedzinie reumatologii, Klinika Wczesnego Zapalenia Stawów, Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie, prof. dr hab. n. med. Paweł Krawczyk, kierownik Pracowni Immunologii i Genetyki Katedry i Kliniki Pneumonologii, Onkologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Kongres ma również wymiar międzynarodowy. Weźmie w nim udział m.in René Břečťan, wiceprzewodniczący czeskiego Stowarzyszenia Chorób Rzadkich (ČAVO), Maria Adamchuk-Korotytska lider organizacji onkologicznej STOPCANCER, Jacquelien J. Noordhoek, prezes CF Europe i Salvo Leone, prezes European Federation of Crohn's and Ulcerative Colitis Associations.
Konferencja ma charakter hybrydowy. Chętnych uczestników zapraszamy do Centrum Konferencyjnego Centrum Nauki Kopernik.
Przewidziana jest także transmisja online na stronie www.medexpress.pl oraz www.patientempowerment.pl.
Udział w wydarzeniu oraz warsztatach jest bezpłatny.
Więcej informacji znajduje się na stronie: https://patientempowerment.pl/.
KONTAKT:
Ewelina Kurdel
e-mail: ewelina.kurdel@komunikacjazdrowotna.pl
tel. 501 941 073
Źródło informacji: Instytut Komunikacji Zdrowotnej
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 25.04.2022, 09:32 |
Źródło informacji | Instytut Komunikacji Zdrowotnej |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wigilijne stoły w Polsce. Opowieść o warzywach, które tworzą świąteczną magię
Wigilijny wieczór to nie tylko czas spotkań rodzinnych, ale także moment, kiedy polskie domy zapełniają się zapachami tradycyjnych potraw. Od wieków, mimo ograniczonego dostępu do świeżych warzyw w zimie, nasze babcie i prababcie potrafiły wykorzystać to, co dostępne - kiszonki, susze, przechowywane w piwnicach korzenie - tworząc z nich wyjątkowe dania, które do dziś są symbolem polskiej Wigilii.- 23.12.2024, 09:55
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Brandmates
-
Bez imienia, bez twarzy, z wielką misją - nowy projekt w sieci
W polskim internecie pojawiła się nowa, anonimowa postać, która działa w cieniu, ale z jasnym celem - szerzenie dobra w wyjątkowy sposób. Nie szuka rozgłosu, ale jej działania mogą zmienić to, jak patrzymy na wsparcie i empatię. Czy internet jest gotowy na coś takiego?- 19.12.2024, 13:16
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Biuro Prasowe kampanii „Dobro nie potrzebuje twarzy”
-
Image
Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym”: każdy powinien mieć łatwy dostęp do apteki PAP
Według danych Rejestru Aptek i GUS około 1,8 mln Polaków nie ma dostępu do apteki w swojej gminie. Dlatego Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym” zachęca do międzyśrodowiskowego dialogu z myślą o pacjentach – to główny wniosek konferencji pt. „Apteka dla Pacjenta - nierówny dostęp do leków i opieki farmaceutycznej w samorządach. Jeden problem - wiele perspektyw”.- 19.12.2024, 11:29
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom