Newsletter

Nauka i technologie

Międzynarodowe Forum Cyberbezpieczeństwa 2022 – 7-9 czerwca 2022 r.

10.05.2022, 12:28aktualizacja: 10.05.2022, 12:36

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PARYŻ, HELSINKI, MADRYT i WARSZAWA, Polska, 10 maja 2022 r. /PRNewswire/ -- 14. edycja Międzynarodowego Forum Cyberbezpieczeństwa (FIC), kluczowego wydarzenia dla tej branży w Europie, odbędzie się we francuskim Lille, w dniach 7-9 czerwca 2022 r. Tegoroczna edycja organizowana wspólnie przez Direction Générale de la Gendarmerie Nationale (DGGN) i Avisa Partners, wpisuje się w plan francuskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej (FPCEU), której myślą przewodnią jest „Kształtowanie cyfrowej przyszłości Europy."

W marcu 2021 r., Komisja Europejska wyznaczyła ścieżkę wdrażania programu „Cyfrowa dekada”, w którego ramach cyberbezpieczeństwo ma być traktowane jako punkty wyjścia dla pokonywania światowych wyzwań. W kontekście strategicznym, spolaryzowanym wokół ścierających się ze sobą koncepcji technologii cyfrowej oraz gwałtownego przyrostu cyberzagrożeń, cyberbezpieczeństwo stało się fundamentem racjonalnego modelu cyfrowego i podstawą naszej autonomii strategicznej w tym obszarze.

Cel europejski

Na szczeblu operacyjnym Europa musi najpierw ustalić cel, a następnie zapewnić sobie środki, które umożliwią jej dostosowanie się do szerokiej gamy i stopnia zaawansowania cyberzagrożeń, a także wszelkiego rodzaju luk w bezpieczeństwie, w tym w bezpieczeństwie informacji. MFC ma przyspieszyć rozwój europejskiego rynku cyberbezpieczeństwa dzięki umożliwieniu wszystkim podmiotom, w tym organom regulacyjnym (krajowym agencjom cyberbezpieczeństwa, ENISA, DG Connect), sektorowi prywatnemu (startupom, inwestorom, podmiotom branżowym), a także użytkownikom (CISO, CSO) wzięcie udziału w wymianie poglądów, a także wspomóc ich w budowaniu europejskiej społeczności cyberbezpieczeństwa. Jednym z wydarzeń zorganizowanych w ramach Forum we współpracy z Europejską Organizacją Cyberbezpieczeństwa (ESCO) będzie „Dzień Inwestora”, podczas którego innowacyjne startupy zaprezentują się inwestorom europejskim.

Liczne aktualnie realizowane projekty legislacyjne i regulacyjne (NIS2, cyberodporność, bezpieczeństwo produktu, elektroniczne materiały dowodowe, DMA, DSA itp.) odniosą sukces tylko wtedy, gdy w każdym państwie członkowskim i we wszystkich instytucjach europejskich nastąpi szybki rozwój kompetencji w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. W tym kontekście pierwszym warunkiem koniecznym jest zmobilizowanie zdolności i umiejętności: przyszłość cyberbezpieczeństwa będzie podstawowym tematem MFC.

Najważniejsze wydarzenie dla zaufanego ekosystemu cyfrowego

MFC jako platforma otwarta będzie kolejny raz gościć europejskich interesariuszy działających w branży cyberbezpieczeństwa oraz zaufanym otoczeniu cyfrowym. Przewiduje się, że w MFC udział weźmie ponad 15 000 uczestników, w tym agencje publiczne, użytkownicy, badacze, dostawcy rozwiązań i usług, organy ścigania, organy cywilne i wojskowe oraz wiele innych podmiotów z ponad 60 państw, oraz że będzie to kluczowe wydarzenie dla branży cyberbezpieczeństwa i zaufanego otoczenia cyfrowego. Konieczność rozpoczęcia debaty poświęconej zagadnieniom strategicznym, operacyjnym, przemysłowym, technologicznym i prawnym ma dziś nadal kluczowe znaczenie.

Jako platforma debat i spotkań eksperckich MFC będzie okazją do spotkania się interesariuszy zajmujących się szeregiem zagadnień wertykalnych oraz odniesienia się do najpoważniejszych wyzwań sektorowych i operacyjnych dzisiejszych czasów.

Odbędą się spotkania dwustronne przedstawicieli francuskich CISO należących do CESIN (pierwszego francuskiego stowarzyszenia skupiającego ponad 600 członków wywodzących się z największych spółek bądź organów administracyjnych) z ich europejskimi odpowiednikami, których celem będzie nawiązanie ogólnoeuropejskich relacji między użytkownikami końcowymi.

Platforma wydarzeń tematycznych

Jako forum promujące opinie i debaty poświęcone europejskiemu ekosystemowi cyberbezpieczeństwa, ale także wydarzenie o charakterze handlowym koncentrujące się na zbliżeniu francuskich i europejskich CISO, MFC będzie również miejscem, w którym swoje prezentacje przedstawią kluczowi decydenci europejscy, między innymi Juhan Lepassaar, dyrektor wykonawczy ENISA (Agencji UE ds. Cyberbezpieczeństwa), Jean-Philippe Lecouffe, wicedyrektor wykonawczy Europolu, podczas których obecna będzie również reprezentacja europejskich liderów i ambasadorów branży cyberbezpieczeństwa.

Szereg spotkań sektorowych zorganizowanych w ramach edycji MFC 2022, a poświęconych takim zagadnieniom jak ochrona e-konsumenta (e-CPF), cyberbezpieczeństwo przemysłowe (CFI), tożsamość cyfrowa (Forum ID & KYC) oraz biały wywiad (OSINT), będzie również okazją do umożliwienia uczestnikom nawiązania współpracy z ekspertami wysokiego szczebla i szybszego zorganizowania grup zainteresowanych cyberbezpieczeństwem.

Podczas tegorocznej edycji MFC odbędzie się również Cyberpuchar Europejski (EC2), pierwszy konkurs etycznego hakowania prowadzony w formacie e-sport, w którym udział weźmie 20 drużyn skupiających studentów i profesjonalistów z czołowych spółek branżowych. W ciągu dwudniowych zawodów kandydaci na ekspertów będą konkurować z doświadczonymi interesariuszami w ośmiu konkurencjach, takich jak kryminalistyka, sztuczna inteligencja, walka o flagę, OSINT i inne.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1812366/Business_France_Avisa_Partners_Logo.jpg

Źródło: Business France & Avisa Partners

KONTAKT:

Vincent Huynh

tel. +33 6 98 90 35 23

e-mail: vincent.huynh@businessfrance.fr

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.05.2022, 12:28
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii