Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Do dyspozycji użytkowników został zaangażowany zespół specjalistów oraz przygotowana dedykowana aplikacja na smartfony.
„To rozwiązanie odpowiada potrzebom właścicieli zwierząt domowych - mówi Paweł Kowalski, przedstawiciel MojWeterynarz.online. - Pierwsze spotkanie odbywa się online i pomaga wstępnie ocenić stan pupila. Dzięki temu znacząco obniżamy koszty leczenia zwierząt, związane z poszukiwaniem specjalisty, który będzie leczył zwierzę. Dodatkowo ułatwiamy znalezienie konkretnych specjalistów, udostępniając właścicielom intuicyjną wyszukiwarkę lekarzy weterynarii”.
Właściciele zwierząt domowych już od dawna czekali na taką możliwość, a lekarze weterynarii chcą uczestniczyć w programie pilotażowym aplikacji MyVet.com.ua, zgodnie twierdząc, że korzystanie z aplikacji wstępnie diagnozującej przeniesie ich pracę na wyższy poziom.
Europa otwiera się na teleporady weterynaryjne
Rozwiązanie przygotowane przez polski startup cieszy się sporym zainteresowaniem na rynkach zagranicznych. Lekarze z powodzeniem korzystają z pełnych możliwości, jakie daje dzisiejsza technologia diagnostyki na odległość. W Wielkiej Brytanii od lat wdraża się podobne rozwiązania, które okazały się w czasie pandemii doskonałą alternatywą dla stacjonarnych wizyt.
Zespoły w przychodniach weterynaryjnych podzielone są na mniejsze i pełnią naprzemiennie dyżury w lecznicy. Ci, którzy pracują z domu, prowadzą wstępną selekcję, decydując, którzy pacjenci wymagają standardowej wizyty, a którym można udzielić porady online. Ten system znacznie usprawnił działanie branży i skrócił czas oczekiwania pacjentów, którzy muszą odwiedzić lecznicę.
„Zdarza się, że nie możesz pojechać ze zwierzakiem do lecznicy z różnych powodów, ale niepokoi cię jego stan, dzięki poradzie online dowiesz się, czy pupil może czekać do zaplanowanej wizyty, jeśli nie, dowiesz się, gdzie szybko otrzyma pomoc - zapewnia przedstawiciel MyVet.com.ua. - Konsultacje pozabiegowe, które pochłaniają nie mniej pieniędzy niż sama operacja, również mogą odbywać się zdalnie, dzięki czemu udaje się zmniejszyć koszty i zaoszczędzić sobie i zwierzęciu stresu związanego z wizytą stacjonarną”.
Podobnie działają takie platformy jak FirstVet czy Pet Coach. Pierwsza z nich przebojem podbija francuski, niemiecki i amerykański rynek, dając łatwy dostęp do profesjonalnej porady każdemu, kto jej potrzebuje.
Badanie przeprowadzone przez brytyjski Animal Trust dowodzi, że ludzie często rezygnują z leczenia zwierzaków przez wzgląd na wysokie koszty wizyt stacjonarnych. MyVet.com.ua pozwala na obniżenie kosztów, umożliwiając jednocześnie dostęp do profesjonalnej porady. Każdemu. Niezależnie od zasobności portfela.
Wyszukiwarka gabinetów, w których można porozumieć się po ukraińsku
Dodatkowo w wyszukiwarce można znaleźć pierwsze gabinety weterynaryjne, w których można odbyć wizytę w języku ukraińskim. Dedykowani specjaliści zadbają o zdrowie zwierzaków uchodźców, a bariera językowa nie będzie przeszkodą w prawidłowym postawieniu diagnozy i przekazaniu zaleceń. Baza gabinetów świadczących usługi także w języku ukraińskim jest stale rozbudowywana.
Rynek ukraiński MyVet.com.ua
Firma podjęła decyzję o wejściu platformy na rynek ukraiński. Zaraz po zakończeniu wojny platforma będzie dostępne na Ukrainie dzięki MyVet.com.ua.
A już teraz za pośrednictwem naszej strony internetowej potrzebujący również z terenu Ukrainy (do rozmowy wystarczy smartfon z dostępem do internetu) umówią się na bezpłatną rozmowę weterynaryjną online z lekarzem, który płynnie porozumiewa się w języku ukraińskim lub rosyjskim. Rozmowa ma na celu szybkie udzielenie wsparcia i zadbanie o spokój zarówno właściciela, jak i jego pupila.
KONTAKT:
Paweł Kowalski
e-mail: pawel@mojweterynarz.online
Źródło informacji: mojweterynarz.online
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 10.05.2022, 12:57 |
Źródło informacji | mojweterynarz.online |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Meteorolog: my, ludzie, mamy wpływ na klimat, ale dobrze, że nie możemy wpływać na pogodę PAP
W atmosferze Ziemi gromadzi się energia zdolna zatapiać miasta, zrównywać budynki z ziemią, zrzucać na każdy metr kwadratowy hektolitry wody. Choć kontrolowanie pogody może się wydawać kuszące - dobrze, że ludzie tego nie umieją. Taka władza mogłaby być używana nieodpowiednio - powiedział PAP meteorolog dr Dariusz Baranowski.- 23.11.2024, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Image
Dr Paulina Legutko-Kobus z SGH: planowanie przestrzenne umożliwia ochronę krajobrazu PAP
Samorządy mają wiele narzędzi do ochrony krajobrazu, pytanie - czy potrafią je wykorzystywać? - zauważa dr Paulina Legutko-Kobus, kierowniczka Zakładu Polityki Regionalnej i Lokalnej Szkoły Głównej Handlowej. „Jako kluczowe narzędzie wymieniane są instrumenty planowania przestrzennego” - mówi ekspertka.- 22.11.2024, 15:22
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Offshore Wind Poland 2024: od słów do czynów - będą nowe obszary pod rozwój następnej fazy offshore PAP
Zimą pierwsze spółki wychodzą z budową na morze, a rząd zapowiada wytyczenie kolejnych obszarów na Bałtyku pod następną fazę rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, poza dwiema już realizowanymi. „Powstaje raport o stanie zagospodarowanie obszarów morskich, który da nam podstawy do merytorycznej decyzji o wyznaczeniu nowych obszarów dla rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku” - zadeklarował Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury na Konferencji Offshore Wind Poland.- 22.11.2024, 12:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom