Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Duży projekt dla największego singapurskiego banku
SoftServe świadczy usługi doradztwa w zakresie technologii i oprogramowania dla dużych międzynarodowych korporacji i przedsiębiorstw, w tym m.in. tych znajdujących się w Dolinie Krzemowej, Europie, Ameryce Południowej i Azji Południowo-Wschodniej. Grono klientów dynamicznie się powiększa – tylko w roku 2021 dołączyło do niego 33 proc. firm więcej niż w 2020, w tym największy bank w Singapurze. Stąd także otwarcie gdańskiej placówki, która w dużej mierze skupiać będzie inżynierów oprogramowania, wspierających projekt dla singapurskiego banku.
To nie pierwsza taka realizacja SoftServe na rynku Azji Południowo-Wschodniej (APAC). Firma już w 2019 roku zdecydowała się na ekspansję w tym właśnie regionie.
„Szacuje się, że w na koniec roku 2030 branża fintech osiągnie wartość ponad 698 miliardów dolarów i jej roczne tempo wzrostu wyniesie 20 proc. Spośród wszystkich regionów świata, w Azji będzie ono najwyższe, bo w okolicach 22 proc. Rynek APAC jest obecnie największym odbiorcą usług fintechowych na całym globie. Co więcej, jest także pod tym względem bardzo rozwinięty. I wciąż rośnie w ogromnym tempie – mówi John King, prezydent regionu APAC w SoftServe. – Klientami SoftServe z tego regionu są głównie instytucje finansowe, w tym największy i najnowocześniejszy bank singapurski. W dużej mierze realizujemy dla nich projekty z zakresu technologii chmurowych, dlatego poszukujemy specjalistów z tej dziedziny, znających technologie takie jak Python i Java, a także inżynierów DevOps oraz Big Data. Dołączając do naszego zespołu, staną się częścią procesu digitalizacji największych podmiotów finansowych, a także częścią rozwoju innowacyjnych narzędzi fintechowych”.
Nowa przestrzeń biurowa w Olivia Business Centre
SoftServe, międzynarodowa firma IT założona w 1993 roku, z siedzibami głównymi w Austin w Teksasie i Lwowie, na polskim rynku działa od 2014 roku, zatrudniając ponad 1000 osób. I nie zwalnia tempa. W swoim nowym oddziale w gdańskim Olivia Business Centre, do końca 2022 roku zamierza zatrudnić kolejnych 100 specjalistów IT. Firma, będąca oficjalnym partnerem technologicznym m.in. Google Cloud i Amazon Web Services, konsekwentnie realizuje swoją strategię rozwoju – siedziba w Gdańsku jest już 7. placówką firmy w Polsce.
„Dostrzegamy ogromny potencjał w Trójmieście, z Gdańskiem na czele. Jednym z ogromnych atutów tego regionu jest przede wszystkim sieć uczelni wyższych, wśród których znajduje się, m.in. Politechnika Gdańska. Do wkroczenia do jego stolicy zainspirowali nas przede wszystkim wysoko wykwalifikowani specjaliści IT. Ale nie tylko. O naszej decyzji przesądziła także jakość życia i inne jego tempo, którą oferuje Trójmiasto, co pozwala na zachowanie równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym, i na co w SoftServe zwracamy szczególną uwagę” – mówi Sebastian Drzewiecki, dyrektor zarządzający SoftServe Poland.
Źródło informacji: SoftServe
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 10.05.2022, 15:33 |
Źródło informacji | SoftServe |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Na targach Hannover Messe 2025 Shanghai Electric podpisuje umowy o współpracę strategiczną warte ponad 3,637 mld CNY
Przyspieszenie globalnej transformacji energetycznej za sprawą innowacji w zakresie czystej energii i inteligentnej infrastruktury.- 04.04.2025, 16:46
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Rosną koszty zarządzania odpadami. Jak radzą sobie z nimi sieci handlowe? Raport ZEME i Keralla Research
GOZ, BDO, ROP. Na dźwięk tych skrótów wielu menedżerów odpowiedzialnych za gospodarkę odpadami w sklepach wielkopowierzchniowych i sieciach handlowych odczuwa niepokój. W praktyce oznaczają one bowiem rosnące obowiązki regulacyjne i konieczność dostosowania procesów do coraz bardziej wyśrubowanych standardów. A to zazwyczaj przekłada się na jedno - wyższe koszty operacyjne. Eksperci przekonują jednak, że odpady mogą stać się źródłem oszczędności, a nawet przychodów.- 04.04.2025, 10:46
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: ZEME
-
Image
NASK wyznacza nowe kierunki rozwoju cyberbezpieczeństwa w Europie PAP
- 03.04.2025, 16:14
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ