Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Michał Lipiński, dyrektor konkursu „Teraz Polska” poinformował, że we wszystkich jego edycjach wzięło udział ponad sześć tysięcy polskich firm, reprezentujących wszystkie branże krajowej gospodarki, a nagrodzono ich łącznie 792.
„Biorą w nim udział zarówno duże polskie przedsiębiorstwa z sukcesami eksportowymi, jak i małe firmy rodzinne. Polscy przedsiębiorcy budują nowoczesną, innowacyjną gospodarkę, zaś ich produkty i usługi zyskują zaufanie i lojalność klientów” - powiedział cytowany w komunikacie dyrektor konkursu. „Godło >>Teraz Polska<< jest najlepszą wskazówką dla wielu pokoleń konsumentów, bo pozwala wybierać produkty i usługi racjonalnie, wskazując najwyższą jakość i krajowe pochodzenie” - podkreślił.
Wśród laureatów Godła „Teraz Polska” są m.in. przedstawiciele branży medycznej, farmaceutycznej, transportowej, budowlanej, spożywczej, turystycznej, ubezpieczeniowej oraz energetycznej. Wśród nagrodzonych znaleźli się również krajowi innowatorzy i przedstawiciele sektora nowych technologii.
Laureatami Godła „Teraz Polska” w kategorii Produkty zostało 11 firm: Zakład Mięsny Smak Górno; Zakłady Farmaceutyczne Colfarm; Crystal; Bolarus; Gardens-Software; Decco; Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik”; Medgal; Rohhe; Kurtiak i Ley Wydawnictwo Artystyczne oraz Ubojnia Zwierząt Robert Rytel.
W kategorii Usługi nagrodzono 9 firm i instytucji: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Witolda Orłowskiego; Haston City Hotel; Corab; Personnel Service; Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych; Energia Euro Park; Arra Group; TUZ Ubezpieczenia - TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych oraz spółka Gas Trading Podkarpacie.
Za innowacje uhonorowano godłem: Politechnikę Gdańską, Wydział ETI, Katedrę Systemów Multimedialnych; Instytut Transportu Samochodowego, a także PID Polska oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych.
Wyróżnione zostały spółki Dico s.c. oraz Data Dynamics.
Zdaniem Krzysztofa Przybyła, prezesa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, nagrodzone produkty, usługi i innowacje pokazują, „gdzie tkwi prawdziwy potencjał krajowej gospodarki i kto jest jej najlepszym ambasadorem i przedstawicielem”. Dodał, że pozwalają one również „nieco optymistyczniej patrzeć w przyszłość, mimo niepewności właściwej obecnym czasom”.
„Wszystkie organizacje, przedsiębiorstwa, spółki, których produkty mają prawo do posługiwania się Godłem >>Teraz Polska<<, to właśnie niekwestionowani liderzy zaufania. Dlatego ich rola na krajowym rynku, znacząca w czasach harmonii i spokoju, staje się wręcz kluczowa w dobie niepewności i przemian. Bo wtedy nie tylko konsumenci, ale po prostu całe społeczeństwo potrzebuje owych liderów, a może nawet warto powiedzieć: filarów zaufania. A znak >>Teraz Polska<< jest jego symbolem” - zaznaczył cytowany w informacji prasowej prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego. „Właśnie ze względu na zaufanie Godło „Teraz Polska” jest najbardziej rozpoznawalnym i najwyżej cenionym znakiem jakości i polskiego pochodzenia” - uzupełnił.
„Patrząc na tegorocznych laureatów, jednego można być pewnym: motorem zmian społecznych i gospodarczych w Polsce są przedsiębiorcy, nowocześni, zaradni, odpowiadający na potrzeby rozwijającego się świata. Świadczą o tym dobitnie poziom i jakość zgłoszeń laureatów Godła >>Teraz Polska<<” - ocenił, cytowany w komunikacie, prof. Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły Konkursu „Teraz Polska”.
Michał Lipiński wyjaśnił, że zakończenie 32. edycji Konkursu „Teraz Polska” jest również momentem, od którego można zgłaszać produkty i usługi do 33. edycji.
„Do czasu oficjalnej inauguracji kolejnej edycji konkursu firma może złożyć ankietę rejestracyjną, która jest rodzajem wstępnej deklaracji udziału w konkursie. Po inauguracji, która nastąpi jesienią 2022 roku, będzie można przejść do drugiego etapu zgłoszenia, czyli przesłać ankietę weryfikacyjną” - tłumaczył dyrektor konkursu „Teraz Polska”. „Zachęcamy firmy do zgłaszania produktów i usług, ponieważ Godło >>Teraz Polska<< jest dla klientów najlepszą i uznawaną przez nich samych wskazówką, że dany produkt lub usługa cechują się najwyższą jakością i polskim pochodzeniem” - powiedział.
Podczas tegorocznej Gali „Teraz Polska” już po raz drugi przyznano tytuł Młodego Promotora Polski. Wybitnych reprezentantów nauki, kultury i sportu nominowała kapituła, a wyboru laureata dokonała Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Młodą Promotor Polski została lekkoatletka i oszczepniczka Maria Andrejczyk. Poza nią wśród nominowanych znaleźli się dyrygentka Anna Sułkowska-Migoń oraz chirurg i onkolog prof. Michał Grąt.
Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego od 2017 r. przyznaje tytuły Promotora Polski i wyróżnia w ten sposób osobistości, które są aktywne w regionach, działają na rzecz społeczności lokalnych, a ich postawa zawodowa i społeczna przyczynia się do umacniania pozytywnego wizerunku naszego kraju. Nawiązując do programu Promotor Polski, skierowanego do osób dojrzałych o ugruntowanej pozycji zawodowej, Fundacja postanowiła wprowadzić wyróżnienie Młody Promotor Polski - za wybitne osiągnięcia w nauce, kulturze lub sporcie - które przyznaje Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 10.06.2022, 09:17 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Polenergia S.A.: rekordowy wzrost zysku na poziomie EBITDA w wysokości 30 proc. po trzech kwartałach br. PAP
„Polenergia S.A. osiągnęła po trzech kwartałach tego roku rekordowy wzrost zysku na poziomie EBIDTA o 30 proc. i wzrost zysku netto o prawie 40 proc., osiągając prawie 300 mln zł” - poinformował Jerzy Zań, prezes zarządu Polenergia S.A. podczas konferencji podsumowującej wyniki finansowe Grupy Polenergia za trzeci kwartał 2024 r.- 26.11.2024, 14:58
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Wpłata na IKZE do końca roku może przynieść ponad 3000 zł zwrotu podatku PAP
Koniec roku to ostatni moment na zapewnienie sobie ulgi podatkowej. Można to zrobić m.in. poprzez wpłaty na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE). Zasilenie IKZE do końca grudnia może przynieść zwrot podatku przekraczający 3000 zł.- 26.11.2024, 10:15
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Samochód dla dużej rodziny - co wybrać, by zapewnić komfort i bezpieczeństwo?
Wybór samochodu dla dużej rodziny to wyzwanie, które wymaga uwzględnienia wielu czynników. Liczba miejsc, przestrzeń bagażowa, bezpieczeństwo czy koszty eksploatacji - wszystko to ma znaczenie, gdy zależy nam na wygodzie i ochronie bliskich podczas codziennych podróży i dłuższych wyjazdów. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które odpowiadają na potrzeby rodzin. Od przestronnych SUV-ów po funkcjonalne vany. Jakie cechy powinien mieć idealny samochód rodzinny?- 26.11.2024, 09:47
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji „WARTA”