Newsletter

Nauka i technologie

Międzynarodowi eksperci i praktycy wspólnie pracują nad poprawą kondycji oceanów, stawiając czoła systemowym wyzwaniom w gospodarce morskiej

28.06.2022, 16:15aktualizacja: 28.06.2022, 16:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Mary Kay - Dr Lizzie McLeod
Mary Kay - Dr Lizzie McLeod
Światowi eksperci reprezentujący Program Ochrony Środowiska Organizacji Narodów Zjednoczonych, The Nature Conservancy, rządy, agencje badawcze i sektor prywatny zebrali się, aby podzielić się najlepszymi praktykami w zakresie poprawy gospodarki morskiej na podstawie doświadczeń zdobytych na całym świecie.

LIZBONA, Portugalia --(BUSINESS WIRE)-- Morskie obszary chronione (MPA) są kluczowymi narzędziami do zmniejszania zagrożeń bioróżnorodności, ochrony siedlisk morskich i przybrzeżnych, tworzenia rozwiązań klimatycznych i wspierania ludzkich potrzeb poprzez zrównoważone użytkowanie. Światowe ramy różnorodności biologicznej konwencji o różnorodności biologicznej mogą uwzględniać ambitny cel zwiększenia zasięgu MPA do 30% do roku 2030. Tymczasem niespełna 3% morskich obszarów chronionych spełnia swoje cele w obliczu narastających lokalnych i globalnych zagrożeń.

Niniejsza informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna wersja jest dostępna tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20220628005443/en/

Aby sprostać temu wyzwaniu, zespół ekspertów zbiera się na Konferencji Organizacji Narodów Zjednoczonych w sprawie Oceanów w czerwcu 2022 r. w Lizbonie w Portugalii w ramach wydarzenia towarzyszącego zatytułowanego: „Jakość ma znaczenie: Wzmocnienie zarządzania, efektywnego gospodarowania i odporności morskich obszarów chronionych w celu uzyskania wielorakich wspólnych korzyści”. W wydarzeniu wezmą udział prelegenci z sektora prywatnego, lokalnych agencji nauki o morzu, przedstawiciele organizacji non-profit, rządów i organizacji międzyrządowych. Mówcy podzielą się doświadczeniami, w jaki sposób wprowadzają innowacje technologiczne i najlepsze praktyki w zarządzaniu gospodarką morską, a także zwrócą uwagę na wartościowe narzędzia, zwiększą współpracę, wymianę wiedzy i wykorzystanie zdobytych doświadczeń.

Dr Lizzie McLeod, szefowa działu Global Reefs w The Nature Conservancy zauważa: „Ścisłe partnerstwo obejmujące sektor prywatny, administrację rządową, organizacje pozarządowe, naukowców i społeczności lokalne jest niezbędne do poprawy zdrowia oceanów. Wykorzystanie zdobytych doświadczeń i najlepszych praktyk na całym świecie w celu poprawy zarządzania oceanami jest priorytetem ochrony przyrody, w tym współtworzenia rozwiązań z kluczowymi partnerami”.

W oparciu o to wydarzenie Program Ochrony Środowiska Organizacji Narodów Zjednoczonych, The Nature Conservancy oraz inni partnerzy zajmujący się ochroną przyrody przy wsparciu Mary Kay Inc. opracowują zestaw narzędzi wspomagających podejmowanie decyzji dla zarządców obszarów morskich, które poprawią zarządzanie tymi zasobami, wesprą zrównoważone finansowanie morskich obszarów chronionych i pokierują odbudową siedlisk morskich w oparciu o najlepsze praktyki z całego świata. Dzięki wykorzystaniu innowacji naukowych i nowych technologii oraz najlepszych światowych praktyk zarządzający obszarami morskimi są w stanie lepiej radzić sobie z głównymi zagrożeniami, przed którymi stoją ekosystemy morskie na całym świecie.

„MPA są kluczowe dla zdrowia oceanów i zrównoważonego rozwoju. Jednak bez odpowiedniego wsparcia nie zawsze są one skuteczne. Niezbędne są narzędzia wspomagające podejmowanie decyzji, które umożliwiają lepsze projektowanie MPA i zarządzanie nimi, dzielenie się wiedzą i współpracę, co zapewni zainteresowanym podmiotom morskim wsparcie, jakiego potrzebują, aby jeszcze efektywniej chronić oceany” – powiedział Ole Vestergard, dyrektor programowy Programu Ochrony Środowiska Organizacji Narodów Zjednoczonych.

„Firma Mary Kay jest zaszczycona, że może wspierać TNC we współpracy z UNEP i pozostałymi ekspertami z całego świata, w wysiłkach na rzecz ochrony najcenniejszych zasobów naszego świata – oceanów – powiedziała Deborah Gibbins, dyrektor operacyjna Mary Kay. - Organizacje te działają na pierwszej linii frontu walki o ochronę naszych dróg wodnych i mamy nadzieję, że dzięki wsparciu Mary Kay będą dysponowały narzędziami i zasobami potrzebnymi do zachowania czystości naszych oceanów dla przyszłych pokoleń”.

W czasie, gdy rządy doprecyzowują swoje cele w zakresie ochrony przyrody, warto zwrócić uwagę na pojawiające się innowacje i technologie, które przyczyniają się do realizacji międzynarodowych celów w zakresie bioróżnorodności i zrównoważonego rozwoju. Nowe narzędzia decyzyjne i fundamentalne założenia naukowe są potrzebne, aby zwiększyć możliwości planistów i zarządców morskich w zakresie skuteczniejszego zarządzania siedliskami morskimi w obliczu zmian klimatycznych i innych zagrożeń.

The Nature Conservancy

The Nature Conservancy jest międzynarodową organizacją zajmującą się ochroną przyrody, której celem jest zachowanie terenów i wód, od których zależy całe życie. Opierając się na nauce, kreuje innowacyjne, praktyczne rozwiązania dla najtrudniejszych wyzwań naszego świata, tak aby przyroda i ludzie mogli wspólnie prosperować. Przeciwdziała zmianom klimatu, chroniąc ziemie, wody i oceany na niespotykaną dotąd skalę, dostarczając żywność i wodę w sposób zrównoważony oraz pomagając w zrównoważonym rozwoju miast. Działając w 79 krajach i terytoriach firma stosuje podejście oparte na współpracy, które angażuje lokalne społeczności, rządy, sektor prywatny i innych partnerów. Aby dowiedzieć się więcej, należy odwiedzić strony www.nature.org lub śledzić @nature_press na Twitterze.

Program Ochrony Środowiska Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP)

UNEP jest najważniejszym światowym głosem w sprawie środowiska. Zapewnia przywództwo i zachęca do partnerstwa w trosce o zasoby naturalne, inspirując, informując i umożliwiając społeczeństwom i poszczególnym obywatelom poprawę jakości życia bez szkody dla przyszłych pokoleń.

Mary Kay

Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się rozbić tzw. szklany sufit, w 1963 r. założyła firmę kosmetyczną swoich marzeń, aby zrealizować jeden cel: wzbogacać życie kobiet. Z tego marzenia powstała firma warta miliardy dolarów, współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w prawie 40 krajach. Jako firma propagująca przedsiębiorczość, Mary Kay z zaangażowaniem wspiera rozwój kobiet poprzez edukację, mentoring, obronę praw, organizację spotkań i innowacje. Spółka Mary Kay prowadzi badania naukowe, które pozwalają na tworzenie nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, kosmetyków kolorowych, suplementów diety i zapachów. Mary Kay wierzy, że wzbogacając życie kobiet dzisiaj, można kreować zrównoważone jutro. W tym celu współpracuje z organizacjami z całego świata, skupiając się na badaniach nad nowotworami, pomocy ofiarom przemocy domowej, upiększaniu naszego otoczenia i zachęcaniu dzieci do realizacji swoich marzeń. Więcej informacji można znaleźć na stronie marykayglobal.com oraz śledząc profile społecznościowe na Facebooku, Instagramie, LinkedIn oraz Twitterze.

Wersja źródłowa informacji na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220628005443/en/

Źródło: Mary Kay Inc.

KONTAKT:

Mary Kay Inc. Corporate Communications

marykay.com/newsroom

tel. 972.687.5332

e-mail: media@mkcorp.com

-

Misty Edgecomb

Dyrektor ds. komunikacji działu ochrony oceanów, ziemi i wody

The Nature Conservancy

Las Vegas, Nevada (czas pacyficzny)

e-mail: medgecomb@tnc.org

tel. kom. 484-343-3223

Twitter: @mistyedgecomb

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.06.2022, 16:15
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ