Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Gmina Brwinów zdobyła drugie miejsce za rewitalizację pałacu, który niegdyś był własnością rodziny Wieruszów-Kowalskich w Brwinowie. Jury zwróciło tu uwagę na dbałość o szczegóły i wyczucie w projektowaniu nowych elementów wyposażenia. Doceniono również trafny dobór funkcji i przywrócenie zabytku społeczności lokalnej.
Renowacja pałacu była dużym wyzwaniem, ale jednocześnie spełnieniem marzeń o przestronnym i funkcjonalnym miejscu i zadbanej przestrzeni publicznej od niedawna dostępnej dla mieszkańców. W Brwinowskim Pałacu Kultury, który jest obecnie siedzibą Gminnego Ośrodka Kultury, odbywają się m.in. koncerty, a także zajęcia muzyczne, plastyczne, ceramiczne czy fotograficzne.
Przy ocenie zgłoszeń konkursowych jury brało pod uwagę m.in. wysoki poziom i właściwy zakres badań konserwatorskich, skalę i złożoność problemu konserwatorskiego, jaki został rozwiązany, a także zachowanie integralności i utrwalenie autentyzmu substancji zabytkowej. W skład jury konkursu weszli: prof. dr hab. inż. arch. Małgorzata Rozbicka – Politechnika Warszawska, prof. dr hab. Małgorzata Omilanowska-Kiljańczyk – historyk sztuki, była minister kultury i dziedzictwa narodowego, dr hab. Wiesław Procyk – Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Rafał Rokiciński – Stowarzyszenie Architektów Polskich, Jacek Rulewicz – Stowarzyszenie Konserwatorów Polskich, Dorota Gołębiewska – Towarzystwo Opieki nad Zabytkami.
Konkurs został zorganizowany przez samorząd Mazowsza i promuje dobre praktyki w opiece nad zabytkami. Nagradzane są w nim najlepsze przykłady konserwacji, renowacji i adaptacji zabytków nieruchomych znajdujących się na terenie województwa mazowieckiego.
Za zdobycie drugiego miejsca gmina Brwinów otrzymała 12 tys. zł.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 28.09.2022, 14:01 |
Źródło informacji | Brwinów |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
„Played, Worn & Torn Auction” od Julien's powraca do miasta muzyki z legendarną aukcją 20-21 listopada 2024 r.
- 19.11.2024, 15:10
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Saudyjska Komisja Filmowa uroczyście zamyka drugą edycję Konferencji Krytyki Filmowej
- 15.11.2024, 09:08
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Business Wire
-
Image
Te nietypowe znaleziska z lumpeksów zaskoczyły wszystkich
Branża tekstylna stoi w obliczu poważnych wyzwań środowiskowych. Szacuje się, że co roku produkuje się 100 miliardów sztuk odzieży, z czego ogromna część nigdy nie trafia do konsumentów lub jest noszona tylko kilka razy [1]. W ten sposób 92 miliony ton ubrań trafia każdego roku na wysypiska, tworząc toksyczne hałdy na pustyniach czy terenach wiejskich, przyczyniając się do rozwoju zjawiska zwanego „fast fashion”. To ilość, która mogłaby wypełnić… 1,5 miliona ciężarówek.- 14.11.2024, 08:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Semcore Sp. z o.o.