Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„NewConnect zawsze traktowaliśmy jak przystanek, celem był Główny Rynek. Za nami kilka intensywnych lat rozwoju, nowe spółki, przejęcia, wyjście z ofertą poza granice. Długą drogę i elastyczne podejście do biznesu zwieńczyliśmy debiutem na Głównym Rynku GPW” – informował Robert Strzelecki, prezes TenderHut.
Grupa TenderHut wywodzi się z Białegostoku i w obecnym kształcie funkcjonuje od 2015 roku. Aktualnie posiada 9 centrów programistycznych w Polsce i 5 spółek zagranicznych.
„Serdecznie witam spółkę TenderHut na Głównym Rynku GPW. Dostawca rozwiązań informatycznych był notowany na rynku NewConnect od kwietnia 2021 r., teraz dołącza do grupy >>nowych technologii<<” – zapowiadała Monika Gorgoń, członek zarządu GPW.
Według ostatniego kwartalnego raportu finansowego Grupy TenderHut za 64 proc. skonsolidowanego przychodu odpowiadają spółki z segmentu Software Development & Cybersec, 15 proc. wygenerował segment Lab Systems, 8 proc. pochodzi z Digital Design & Marketing, 11 proc. to Venture Building, a 2 proc. przychodu stanowią Holding Services.
W marcu spółka zaraportowała przychód skonsolidowany na poziomie 61 mln zł za 2021 rok, co stanowi wzrost o 30 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Szacowane skonsolidowane przychody ze sprzedaży, w ujęciu narastającym od stycznia do września 2022 roku, wyniosły 56,4 mln zł, co stanowi wzrost o 29 proc. r/r. Wejście TenderHut na rynek regulowany nie wiąże się z emisją akcji.
„Dzisiejszy dzień to kolejny krok w rozwoju firmy. Wejście na główny parkiet umacnia naszą pozycję poprzez podniesienie wiarygodności i rozpoznawalności grupy w oczach klientów i partnerów. To również ukłon w stronę naszych akcjonariuszy, ponieważ rynek regulowany niesie w sobie obietnice poprawienia płynności i zwiększenia obrotów akcji” - mówił Robert Strzelecki.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 10.11.2022, 19:00 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE