Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zamówienia na nawozy można składać przez cały czas, aż do wyczerpania ilości kontraktowych. Należy zaznaczyć, że rolnicy, którzy chcą zaopatrzyć się w nawozy, nie muszą współpracować z Krajową Grupą Spożywczą S.A. Natomiast plantatorzy, którzy współpracują z Grupą poza płatnością gotówkową mają dodatkową możliwość zakupu nawozów na kompensatę w rozliczeniu za dostarczony surowiec.
Aby uzyskać informację o bieżących cenach nawozów, należy skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielem któregoś z dziewięciu punktów dystrybucyjnych zlokalizowanych w sześciu województwach Polski. Ponadto Krajowa Grupa Spożywcza S.A. w najbliższym czasie planuje zwiększyć liczbę swoich punktów sprzedaży.
Należy podkreślić, że zamówienia realizowane zarówno z Grupą Azoty, jak i Anwil, są wyłącznie całosamochodowe. W sytuacji, w której rolnik planuje zakupić mniejszą ilość nawozu, powinien zadzwonić lub udać się do najbliższego Punktu Sprzedaży Detalicznej Krajowej Grupy Spożywczej S.A. w celu uzyskania szczegółowej informacji o dostępności danego nawozu.
Krajowa Grupa Spożywcza S.A. to największy państwowy producent żywności w Polsce i jedyny podmiot o znaczeniu strategicznym dla zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego kraju. Spółki Grupy Kapitałowej Krajowej Grupy Spożywczej S.A. to zakłady niejednokrotnie z ponad 100-letnią tradycją na rynku, które dzisiaj z powodzeniem funkcjonują w wielu segmentach i na różnych rynkach. Celem powstania podmiotu jest dywersyfikacja działalności, budowanie silnego holdingu spożywczego oraz wzmocnienie pozycji polskiego rolnictwa. Grupa Kapitałowa Krajowej Grupy Spożywczej S.A. posiada kilkanaście spółek zależnych w segmentach: zbożowo-młynarskim, cukrowym, skrobi ziemniaczanej, owocowo-warzywnym, słodyczy, rolnym, nasiennym. Dzisiaj Grupa liczy blisko 5000 pracowników, kilkadziesiąt zakładów produkcyjnych, z łącznym przychodem ponad 3,5 mld PLN.
Krajowa Grupa Spożywcza S.A. w tegorocznej kampanii cukrowniczej oferuje najwyższą stawkę za buraki kontraktowane o zawartości cukru 16%, która wynosi 50 euro za tonę oraz 140 zł netto za 1 tonę fizyczną buraków nadwyżkowych.
Źródło informacji: Krajowa Grupa Spożywcza
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 15.11.2022, 11:45 |
Źródło informacji | Krajowa Grupa Spożywcza |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |