Pobierz materiał i Publikuj za darmo

„Konsekwentnie realizujemy projekt rozwoju energetyki jądrowej w Polsce. To energia pewna, tania i bezpieczna. Za 10-12 lat energia jądrowa będzie podstawą naszego miksu energetycznego. Budowa elektrowni jądrowych w Polsce to kwestia kluczowa dla naszego bezpieczeństwa energetycznego. Projekt elektrowni jądrowej w Pątnowie, który zostanie zrealizowany przez PGE, ZE PAK i KHNP to uzupełnienie rządowego Programu Polskiej Energetyki Jądrowej. Dzisiejsze spotkanie to kolejny krok w kierunku realizacji tego projektu” – mówi Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych.
„Na bieżąco informujemy o realizacji projektu budowy elektrowni jądrowej w Pątnowie. Najlepszym przykładem jest dzisiejsze spotkanie w siedzibie PGE z naszymi zagranicznymi partnerami przy tej inwestycji: największą firmą energetyczną w Korei i właścicielem większości elektrowni koreańskich KEPCO i jej spółką zależną, budującą i eksploatującą elektrownie jądrowe Korei i za granicą – KHNP – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. – W trakcie spotkania omówiliśmy kluczowe kwestie dla realizacji projektu, jak: badania i przygotowania lokalizacji pod budowę elektrowni, sporządzenie raportu oddziaływania na środowisko, przyszłej struktury biznesowej projektu na poszczególnych jego etapach, jak również wstępne zagadnienia finansowania. Wspólne rozmowy będą kontynuowane w formie serii spotkań zarówno w Polsce jak i Korei” – dodaje Wojciech Dąbrowski.
List intencyjny w sprawie budowy elektrowni jądrowej w Pątnowie został podpisany między PGE Polską Grupą Energetyczną, ZE PAK, oraz koreańską firmą KHNP 30 października 2022 r. Ministerstwo Aktywów Państwowych i Ministerstwo Handlu, Przemysłu i Energii Korei zawarły także porozumienia o współpracy międzyrządowej.
Rozmowy na temat współpracy przy projekcie były kontynuowane także w trakcie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos zarówno z firmą KHNP, jak również na szczeblu rządowym z Lee Chang-yang, ministrem handlu, infrastruktury i energii Republiki Korei, a także z prezydentem Republiki Korei, Yoon Suk-yeol.
KONTAKT:
Konrad Mróz
Biuro Prasowe Grupy PGE
tel. +48 785 999 946
e-mail: konrad.mroz@gkpge.pl
e-mail: biuro.prasowe@gkpge.pl
https://www.gkpge.pl/grupa-pge/dla-mediow/kontakt-dla-mediow
Źródło informacji: PGE Polska Grupa Energetyczna
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 02.02.2023, 15:40 |
Źródło informacji | PGE Polska Grupa Energetyczna |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Security Operations Center, czyli jak zadbać o ochronę firmy przed cyberzagrożeniami
Aż 83 proc. przedsiębiorstw odnotowało minimum jeden incydent związany z zagrożeniem bezpieczeństwa danych w sieci w 2024 roku - podaje VIII edycja badania „Barometr Cyberbezpieczeństwa” KPMG. Respondenci mieli do czynienia najczęściej z wyciekiem danych wskutek złośliwego oprogramowania. Niestety, firmom trudno zrekrutować i utrzymać wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Rozwiązaniem mogą być subskrypcyjne usługi bezpieczeństwa, np. SOC (Security Operations Center). Dlaczego warto w nie zainwestować?- 22.04.2025, 09:12
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Orange
-
Image
VELUX na szczycie TOGETAIR: aż 70 proc. budynków w Polsce wciąż jest nieefektywna energetycznie PAP
Aleksandra Stępniak, public affairs manager w VELUX Polska, podzieliła się z gośćmi 6. edycji szczytu klimatycznego TOGETAIR w Warszawie niepokojącymi danymi: tak zwany „syndrom chorych budynków” dotyka co czwartego Polaka, a 70 proc. naszych budynków wciąż jest nieefektywna energetycznie. Oznacza to, że pracujący bądź mieszkający w nich ludzie są narażeni na nadmierny hałas, brak światła lub inne czynniki, istotnie wpływające na ich zdrowie oraz jakość życia.- 22.04.2025, 09:02
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MeediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ