Newsletter

Innowacyjni i ambitni poszukiwani - ostatnie dni na zgłoszenie się do konkursu EEC Startup Challenge

20.02.2023, 13:08aktualizacja: 20.02.2023, 13:24

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Grupa PTWP (1)
Grupa PTWP (1)
Zaprezentowanie swojego pomysłu podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, pozyskanie inwestora lub partnera finansowego, wymiana doświadczeń, a także zwrócenie uwagi mediów - między innymi takie profity czekają na startujących w EEC Startup Challenge 2023. Do konkursu aplikować mogą startupy wyróżniające się w pięciu kategoriach. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 lutego 2023 r., a udział w konkursie jest bezpłatny.

„Organizując Europejski Kongres Gospodarczy wyciągamy rękę do tych, którzy są najbardziej innowacyjni i z zaangażowaniem szukają wsparcia dla swoich pomysłów. Chcemy pomagać w nawiązywaniu kontaktów biznesowych, bo widzimy ogromny potencjał w łączeniu doświadczonego biznesu ze startupami. To, co cieszy szczególnie, to historie sukcesu startupów, które zaczęły się właśnie dzięki udziałowi w naszym konkursie” - mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

„EEC Startup Challenge” trampoliną do sukcesu

Od pierwszej edycji w 2016 r. do konkursu „Startup Challenge” zgłosiło się ponad 1000 projektów z całego świata. Wśród dotychczasowych laureatów są firmy działające z powodzeniem w wielu sektorach gospodarki.

„Wygrana znacząco przyczyniła się do przyspieszenia i rozwoju naszego przedsięwzięcia. O projekcie zrobiło się głośno, pozyskaliśmy inwestorów i nowe kontakty branżowe zainteresowane wykorzystaniem naszego surowca we własnej produkcji. Otworzyliśmy także własne R&D Center oraz linię prototypową w Turce pod Lublinem. Na przełomie najbliższych miesięcy kupujemy park technologiczny pod pełnowymiarową produkcję - w tym celu planujemy wizytę w Szanghaju” - mówi Justyna Bekier, przedstawicielka The True Green, startupu wyróżnionego w zeszłorocznej edycji EEC Startup Challenge w kategorii „Środowisko” za stworzenie substytutu drewna twardego na bazie konopi włóknistych.

Laureatami konkursu dla startupów, który rozstrzygnięto w czasie poprzedniej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, są: Doctore.One, simpl.rent, The True Green, ULTRAXIS i OMNIAZ.

Kto może się zgłosić i dlaczego warto?

„EEC Startup Challenge” już po raz 8. towarzyszy Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu, który odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Do konkursu aplikować mogą startupy mające do zaoferowania innowacyjny produkt, technologię, model biznesowy lub zoptymalizowany proces i jednocześnie obecne na rynku nie dłużej niż pięć lat. Zgłaszający mogą przedstawić swoje propozycje w 5. kategoriach branżowych: „Modern Economy” (przemysł, energetyka, telekomunikacja, transport, budownictwo, robotyka, automatyzacja); „Environment” (ochrona środowiska, technologie dla klimatu, ekologiczne uprawy, smart energy, wykorzystanie surowców, przetwórstwo odpadów); „Health & Biotechnology” (medycyna, zdrowie, technologie medyczne, farmacja, biotechnologia); „Business Processes” (zarządzanie, analityka, ICT, cyberbezpieczeństwo, logistyka, HR); „Client & Lifestyle” (handel, customer experience, e-commerce, fintech, edutech, gaming, sport, przemysł czasu wolnego).

Udział w konkursie otwiera możliwość uzyskania wsparcia od światowych i krajowych ekspertów, ale również jest szansą na spotkanie i wymianę doświadczeń z innymi przedstawicielami młodych przedsiębiorstw. Profil firmy w formie wizytówki w „EEC Startup Review” - katalogu najciekawszych startupów - i możliwość zaprezentowania swoich pomysłów podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2023 to niecodzienne profity czekające na 15 najciekawszych polskich i europejskich twórców, biorących udział w „EEC Startup Challenge”. Startupy, dzięki udziałowi w konkursie, mogą zyskać również uwagę mediów obecnych na wydarzeniu oraz promocję w mediach branżowych Grupy PTWP. Wydarzenie jest również okazją do bezpośredniego kontaktu z uczestnikami największej imprezy biznesowej w Europie Centralnej oraz do pozyskania partnera biznesowego spośród tysięcy przedsiębiorców, wśród których są podmioty gotowe inwestować w innowacyjne projekty.

Zgłoszenia do „Startup Challenge” przyjmowane są przez stronę: https://www.estartupdays.eu/2023/pl/zgloszenia/1186/ do 28 lutego 2023 r.

Finał tegorocznego konkursu odbędzie się podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego zaplanowanego na 24-26 kwietnia 2023 r.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach, organizowany przez Grupę PTWP, od 2009 roku gromadzi reprezentantów biznesu, prezesów czołowych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne oraz polityków i ekspertów z kraju, Europy i świata.

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress - EEC) w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości z Polski, Europy, świata, wśród których wymienić można: unijnych komisarzy, premierów i przedstawicieli rządów państw europejskich, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne. W opiniotwórczym gronie, w formie otwartej debaty publicznej, prowadzone są rozmowy o kwestiach najistotniejszych dla rozwoju Europy.

Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP.

Więcej informacji:

Więcej informacji o organizatorze - Grupa PTWP - www.ptwp.pl 

Więcej o konkursie:

KONTAKT:

Joanna Durkalec

Imago Public Relations

tel. 32 608 29 85

tel. 603 712 201

e-mail: j.durkalec@imagopr.pl 

Źródło informacji: Grupa PTWP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 20.02.2023, 13:08
Źródło informacji Grupa PTWP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ